Strona 1 z 1

Głośno chodzi na ssaniu

PostNapisane: 11 września 2011, 22:42
przez twofish
Mam prośbę o diagnozę, gdzie może leżeć problem. Auto Leon 2 1.4 TFSI 45 tys przebiegu, po odpaleniu w większości przypadków włącza się ssanie i słychać głośne, nierówne chodzenie silnika, lekkie wycie (obroty są równe na ok 1100). Wcześniej przy włączaniu się ssania silnik chodził trochę głośniej, jednak to przecież normalne. Jednak od 3 mcy jest głośne, nierówne wycie, chodzenie silnika. Jak ssanie się wyłączy silnik chodzi cicho. Gdzie może leżeć problem?

Re: Głośno chodzi na ssaniu

PostNapisane: 12 września 2011, 09:35
przez marcin7x5
Jak masz auto na gwarancji to niech ci sprawdzą napinacz łancucha rozrządu. Mają one wadę fabryczną i lubia sie psuć. Koszty wymiany ogromne.

Re: Głośno chodzi na ssaniu

PostNapisane: 12 września 2011, 12:56
przez niq
Wada fabryczna tego motoru, czym prędzej do serwisu

Re: Głośno chodzi na ssaniu

PostNapisane: 13 września 2011, 20:55
przez twofish
Dzięki za informację. Nie wiecie czy Seat robi jakąś akcje serwisową na te silniki? Wyczytałem że VW ma taką akcje serwisową na 1.4 TFSI które głośno startują.

Re: Głośno chodzi na ssaniu

PostNapisane: 14 września 2011, 06:45
przez marcin7x5
Nie wiem ale pewnie sie będzie na maxa ociągał. Wydaje mi sie, że trzeba sie poprostu zapytać. Jeżeli masz auto z salonu a jest akcja serwisowa to cię powiadomią. Gorzej jak masz auto z drugiej ręki. Proponuję podjechać do aso vw i zapytac sie czy twój silniczek jest też objęty akcją serwisową. Z reguły mają nr nadwozia oraz nr silników , których akcja dotyczy.