Strona 1 z 1

STOP- check coolant

PostNapisane: 27 października 2011, 22:00
przez Focusa
Witam, po raz drugi zakładam nowy temat bo mam kolejny problem z leosiem...
mianowicie ostatnio jak jest chłodniej na dworze i mimo, że auto w garażu stoi to po odpaleniu samochodu pojawia się ostrzeżenie STOP- check coolant!!! Z początku sprawdzałem wszystko dokładnie ale płynu jest zawsze tyle samo czyli pomiędzy mini i max i nic nie ubywa. przewody nie są ani za twarde ani za miękkie i raczej jest ok. Po przejechaniu nawet małego dystansu np.2 km i wyłączeniu silnika problem znika.
Wyczytałem na necie że czasem czujniki padają lub zaśniedzieją i takie jaja wychodzą. Wyczytałem też że można je przeczyścić tylko gdzie one są?? wie ktoś może jak je wyczyścić lub jak sobie z tym poradzić?

Re: STOP- check coolant

PostNapisane: 28 października 2011, 06:38
przez marcin7x5
W modelu 1M to problematyczne były te czujniki umieszczone w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego. Podejrzewam, że w 1P tez taki sie znajduje.

Re: STOP- check coolant

PostNapisane: 28 października 2011, 07:48
przez Tracer2
Czujnik działa na zasadzie przewodzenia małego prądu przez płyn.
Widocznie jest coś z tym przewodnictwem nie tak, lub elektrody czujnika zaśniedziały.

Re: STOP- check coolant

PostNapisane: 28 października 2011, 08:34
przez TomekN
standardowy problem aut grupy vw. miałem to samo wcześniej w skodzie, w 1P jeszcze nie mam, ale zbiornik wyrównawczy wygląda identycznie, więc pewnie z czasem się pojawi :)

i tak jak zostało napisane wyżej - czujnik w bańce wyrównawczej :)

Re: STOP- check coolant

PostNapisane: 23 grudnia 2011, 10:21
przez Focusa
Faktycznie przeczyściłem czujnik szczoteczką i problem znikną.
dzięki za podpowiedź i pozdrawiam