Strona 1 z 1
Przegrzewanie silnika

Napisane:
9 listopada 2011, 21:48
przez AntY
Witam,
Mam problem z przegrzewaniem się silnika. Temperatura skacze do ponad 120st. a mimo to wentylatory są wyłączone. Byłem w Maranie i powiedzieli mi, że na komputerze nic nie widać, a wentylatory chodzą. Zdarzyło mi się to po raz drugi, z tym że za pierwszym razem wentylatory włączyły się po chwili postoju. Dodatkowo zauważyłem, że podczas przegrzania (wyłączone wentylatory) poziom płynu wynosił troszkę ponad max gdzie dzień wcześniej płyn był lekko ponad minimum. Czy to może być problem z termostatem?
Pozdro,
AntY
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
9 listopada 2011, 22:45
przez Tracer2
Sprawdz czy masz ogrzewanie w kabinie, bo jak nie ma to uszczelka pod głowica moze miec przedmuch.
Najprościej i najtaniej na początek wymienić termostat.
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
9 listopada 2011, 23:04
przez Nogaj
Miałem podobne objawy jak padła mi pompa wody.
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
9 listopada 2011, 23:26
przez AntY
Tracer2 napisał(a):Sprawdz czy masz ogrzewanie w kabinie, bo jak nie ma to uszczelka pod głowica moze miec przedmuch.
Najprościej i najtaniej na początek wymienić termostat.
No właśnie ogrzewanie jest.
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
21 listopada 2011, 14:04
przez niq
czujnik temperatury przy wentylatorach, miałem to samo
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
21 listopada 2011, 19:26
przez AntY
A powiedz mi czy to widac na kompie?
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
21 listopada 2011, 20:50
przez niq
nie
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
7 sierpnia 2012, 14:55
przez AntY
Ok. To jak znowu sie pojawi problem to wymienie. Tez mi sie wydaje ze to jakis czyjnik/przekaznik.
-- 7 sie 2012, o 15:55 --
Update:
Problem nie pojawiał się aż do lipca br. Właśnie dostałem tel od mechanika, który stwierdził problem z wentylatorami. Będzie wymiana.
Jedna informacja mnie zdziwiła. Chłopaki powiedzieli mi, że jak klima jest ON to wentylator zawsze powinien chodzić i skoro nie dziala to dziwne, że zawór bezpieczeństwa nie strzelił.
Re: Przegrzewanie silnika

Napisane:
7 sierpnia 2012, 16:02
przez Tracer2
Ale czujnik wyłacza spręzarke przy zbyt duzym ciśnieniu.