Strona 1 z 1
Samoczynne przełączenie świateł w tryb skandynawski

Napisane:
4 grudnia 2011, 12:09
przez Bellcross
Witam
Mam pewien problem z moim leonem, mianowicie po wejściu do środka i przekręceniu kluczyka zapalają sie swiatła i nie mogę ich w żaden sposób wyłączyć. Szukałem wcześniej na forum ale nie znalazłem zadngo tematu o podobnym problemie

.
Miał może ktoś podobny problem lub zna jego przyczynę??
Re: Niegasnące światła

Napisane:
4 grudnia 2011, 13:10
przez Misiek
Bellcross napisał(a):nie mogę ich w żaden sposób wyłączyć.
A wcześniej się dało? Jeśli jest włączony "tryb skandynawski" to światła zapalają się po zapłonie automatycznie. Można to wł/wył vag-iem.
Re: Niegasnące światła

Napisane:
4 grudnia 2011, 14:02
przez Bellcross
Wczesniej nie było z tym problemu a teraz mimo iż gałka jest na pozycji 0 one całe czas sie świecą. Z tym trybem to nie wiem chyba ze cos sie zmienilo w ustawieniach bo jakies 4 dni temu padł mi akumulator a nowy założyłem dopiero nasępnego dnia(siadł wieczorem). zeswojej strony podejrzewam jeszcze przełącznik bo nie mogę załączyć swiateł przeciwmgielnych .
Re: Niegasnące światła

Napisane:
4 grudnia 2011, 14:16
przez Misiek
To musiałbyś sprawdzić sam włącznik. Da się go bez większego problemu rozebrać. Sprawdź czy wszystkie styki są OK. Możliwe jeszcze że któryś przekaźnik siadł, albo sterownik bordnetz szwankuje. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest podpiąć auto pod komputer i posprawdzać czy przez brak zasilania coś się nie poprzestawiało w sterowniku, choć to raczej niemożliwe, ale... warto sprawdzić.
Re: Niegasnące światła

Napisane:
5 grudnia 2011, 15:00
przez niq
Bordnetz nawala, vag i tyle w tym temacie

Re: Niegasnące światła

Napisane:
15 września 2012, 16:44
przez davvidson90
Witam, chcę odświeżyć temat.
W moim Leone 2005 2.0 BKD nastąpiła usterka... mianowicie z tego co wyczytałem na forum światła przełączyły się w tryb skandynawski tzn już po przekręceniu kluczyka (nie odpaleniu) włącza się podświetlenie zegarów oraz światła mijania. Przełącznik świateł nie reaguje, halogeny ani tylne przeciwmgielne nie reagują...
Nie wiem czy to może mieć związek z tym iż wymieniłem żarówki oświetlenia kabiny i przez przypadek przepaliłem bezpiecznik... Dziwne, może to zbieg okoliczności...
I czy to normalne żeby auto samo przeszło w taki tryb

?
Re: Niegasnące światła

Napisane:
15 września 2012, 17:18
przez Tom-Tdi
raczej przełącznik wyzionął ducha
Re: Odp: Niegasnące światła

Napisane:
15 września 2012, 19:04
przez swierg
To nie tryb skandynawski (ani amerykański), bo w tych trybach nie zapala się podświetlenie wnętrza. Raczej samo z siebie nie ma prawa się to załączyć.
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Re: Niegasnące światła

Napisane:
16 września 2012, 09:22
przez davvidson90
Dziwne bo akurat stało mi się to po zmianie żarówek podświetlenia bo miałem założone niebieskie diody... Doszło do małego zwarcia, przepaliło bezpiecznik. Nie wiem czy to się z tym wiąże czy to dziwny zbieg okoliczności. Tak czy inaczej podłączę pod vaga
Re: Niegasnące światła

Napisane:
16 września 2012, 09:49
przez miroA3
podlaczac mozesz, ale nie masz zadnego trybu skandynawskiego
gdybys mial, to wylkacznik by dzialal, a ty nawet halogenow nie wlaczysz,
dziwne, no dziwne, wsadziles chinole ktore cos upalily, to teraz sie bedziesz bawil
Re: Niegasnące światła

Napisane:
16 września 2012, 11:17
przez Piotrek_tdi
Jak wymiesz to sprawdz od razu komfort czy ci się nie spalił bo ja miałem podobnie jak bawiiśmy się z ledami + kodowaniem lamp ledowych z tyłu i niestety komfort powiedział papa,odłącz aku na 15 min może coś pomoże

Re: Niegasnące światła

Napisane:
16 września 2012, 16:21
przez Axee
Wyciag przelacznik swiatel i sprawdz czy wtyczka od niego jest dobrze zatrzasnieta. Posprawdzaj rowniez bezpieczniki w kabinie i w komorze silnika.
Re: Niegasnące światła

Napisane:
17 września 2012, 17:04
przez davvidson90
Dzięki za podpowiedzi. Sprawdziłem wtyczkę - jest okej, bezpieczniki również. Odpiąłem akumulator ale to niestety nic nie dało... Za to wskoczyło mi kilka błędów... Podjadę podpiąć do kompa w tym tyg, zobaczymy co pokaże ...