Strona 1 z 1

Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 lutego 2012, 00:13
przez D3jf
Witam
Mam problem z tylną wycieraczką, a mianowicie chodzi ona bardzo wolno a często w ogóle staje na środku szyby. W serwisie mówili, że silnik wycieraczki tylnej o wymiany.

Problem to cena jaką mi podali oczywiście.

Stąd pytanie. Orientuje się ktoś, gdzie można kupić taniej ? Bo na allegro to są ale głównie do Leona 1M

Samochód to Leon 2.0 TDI BKD 103kw 2006 rok.

Z góry dzięki za odpowiedź

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 lutego 2012, 08:19
przez Tracer2
A próbowałeś przesmarować go, bo w serwisie to najchętniej wymienili by pół samochodu... :wink:

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 lutego 2012, 14:08
przez D3jf
Tracer2 napisał(a):A próbowałeś przesmarować go, bo w serwisie to najchętniej wymienili by pół samochodu... :wink:


Szczerze mówiąc nie wiem jak się za to zabrać tzn rozebrać itd. Może jakieś wskazówki ?

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 lutego 2012, 15:38
przez PeterSC
D3jf, sciagnij plastik z klapy, jest na wtrzaski, zacznij zdecydowanym ruchem od strony szyby. po zdjeciu masz wszystko jak na dloni

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 lutego 2012, 20:25
przez D3jf
Jak duże ryzyko zerwania zatrzasków ? ;p

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 11 lutego 2012, 17:05
przez PeterSC
D3jf napisał(a):Jak duże ryzyko zerwania zatrzasków ? ;p
W zasadzie zadne, bo sa metalowe odziwo. Raczej nie wyobrazam sobie tego manualnie robic przy tej temp. No chyba ze masz garaz i do tego +20 stopni w nim;)

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 15 lutego 2012, 23:20
przez D3jf
O dziwo zrobiło się cieplej teraz i działa :) Czasem nawet bardzo szybko :P W ASO już chcieli wymieniać za 670 zł...
^^

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 16 lutego 2012, 08:18
przez Tracer2
D3jf napisał(a):O dziwo zrobiło się cieplej teraz i działa :) Czasem nawet bardzo szybko :P W ASO już chcieli wymieniać za 670 zł...
^^

Widać wilgoć w nim jest i przymarzł.WD40 wypiera wilgoć.

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

PostNapisane: 10 marca 2012, 12:40
przez D3jf
Cóż, zrobiło się cieplej podziałała ale teraz stanęła na amen na szybie. Chyba jednak czeka mnie wymiana silniczka.
Wiecie może czy można jakimś prostym sposobem przywrócić ją do pozycji poziomej bo leży na środku szyby i nie chce się ruszyć :)