Strona 1 z 1

Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 27 lutego 2012, 11:26
przez TomTG
Witam. To mój pierwszy raz na forum, chciałbym, bowiem zamontować schowek pod fotelem kierowcy lub pasażera (a najchętniej tu i tu). Mam Leona II Reference z 2011 i chyba jak wszyscy nie narzekam na nadmiar i przesadną wielkość schowków w tym aucie... Z tego, co wiem, (ale mogę się mylić) jakaś tam wersja Leona ma taki schowek. Wiem za to napewno, że Altea ma takie schowki i o nich właśnie myślałem, bo fotele wyglądają na takie same jak w Leonku. Mam więc pytanie: czy już ktoś próbował montażu schowków pod fotelami w Leonie II i może sie podzielić jakimiś uwagami.
Jeśli temat już był gdzieś poruszany to z góry sorki , ale ja nic na tym forum w tym temacie nie znalazłem.
Pozdrawiam

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 27 lutego 2012, 16:50
przez toma86
Ja w swoim leo mam fabryczny schowek pod fotelem pasażera

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 27 lutego 2012, 20:32
przez losiek
u mnie schowek fabrycznie jest pod fotelem kierowcy(MY12), czy jest pod fotelem pasażera nie mam pojecia... nie sprawdzałem . Nigdy tam nie siedzę :-D

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 28 lutego 2012, 07:05
przez TomTG
Dzieki koledzy czyli jednak do Leonka też są oryginalne schowki. Pytanie czy już ktoś montował je samemu bo serwis jak mnie podliczy :boje:

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 29 lutego 2012, 21:26
przez toma86
toma86 napisał(a):Ja w swoim leo mam fabryczny schowek pod fotelem pasażera


Sorka miałem na myśli pod fotelem kierowcy :)

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 29 lutego 2012, 23:43
przez Misiek
Ja mam..., ja też..., ja też... a ja nie mam... Nic do tematu nie wnosi... TomTG, schowek możesz śmiało dołożyć. W fotelach są otwory przeznaczone do montażu. Demontujesz ten plastik co masz teraz i w to miejsce wkładasz schowek.
Obrazek
Tu masz nr. Cenę możesz sprawdzić na http://czesci.seat.pl/index.php?str_menu=3
pozd.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 4 marca 2012, 18:45
przez martig
Panowie ,a pod fotele Cupry też podejdzie ten schowek , bo z rysunku nie potrafię wywnioskować

swoją drogą 5P0882603F 1UQ PROWADNICA 326.79 :shock: , chyba sie źle czują w Iberi

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 5 marca 2012, 08:47
przez TomTG
Dzięki misiek_t. Kurcze troche drogie te schowki ... na alledrogo są tańsze do Altei - pytanie czy by pasowały? A moze ktoś ma do sprzedania schowki oryginalne do Leona w jakiejś przystepniejszej cenie? Zastanawia mnie tez sprawa samego montażu tzn. czy trzeba demontować fotel (chyba tak) a jeśli tak to, co z kabelkami od poduszek, czy nie wyskoczna potem jakieś błędy itp. Jakby ktoś cosik wiedział proszę o info.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 5 marca 2012, 11:32
przez celinskip
Najpierw odepnij akumulator potem rozłączaj wtyczki

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 6 marca 2012, 21:26
przez Misiek
Tu masz nr. z Altei 2011 rok.
Obrazek
Wygląda na to że jednakowe są.
Fotel musisz zdemontować. Przykręcony jest na "gwiazdkę" nie pamiętam dokładnie, ale chyba 21" (głowy nie daje) Poduszkę musisz odpiąć. I tu np. tak jak pisze
celinskip napisał(a):Najpierw odepnij akumulator potem rozłączaj wtyczki

albo po prostu wypnij, ale nie włączaj zapłonu wtedy żadne błędy nie powinny się pojawić.

-- 6 mar 2012, o 21:26 --

martig, nie ma niestety w etce, extra do foteli z cupry. Możliwe że jest to to samo.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 12 marca 2012, 07:10
przez TomTG
Mam i ja. Schowki są już wmontowane. Kupiłem na Allegro używki z Altei i pasują wprost idealnie. Sa nawet dość pojemne i solidnie wykonane. Teraz mam wreszcie troche luzu w pozostałych schowkach i jest ok! No i muszę przyznać, że zdecydowałem się na kupno i montaż po infomacjach od misiek_t - dzięki wielkie kolego :brawo:

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 12 marca 2012, 08:06
przez Misiek
Ciesze się że mogłem pomóc 8)

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 15 marca 2012, 13:01
przez Sober
martig napisał(a):Panowie ,a pod fotele Cupry też podejdzie ten schowek , bo z rysunku nie potrafię wywnioskować


Też jestem ciekaw, ktoś może montował? Interesuje mnie czy pasuje fizycznie (to pewnie tak), ale też czy pasuje wizualnie?

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 15 marca 2012, 22:31
przez martig
TomTG, jak tego szukałes na allegro ,nie moge tego dziadostwa znależć

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 16 marca 2012, 07:25
przez TomTG
martig napisał(a):TomTG, jak tego szukałes na allegro ,nie moge tego dziadostwa znależć


Fakt, obecnie na Allegro nie ma, a szukałem wpisując słowa "schowek seat"

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 20 marca 2012, 21:20
przez Sober
Kupiłem sobie ten schowek. Ale mam wątpliwości czy się zmieści, bo tam pod fotelem mam jakiś moduł, chyba do bluetootha, a schowek jest wyższy niż myślałem. Spróbuję w weekend przymierzyć.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 20 marca 2012, 21:35
przez martig
Sober, daj znać koniecznie i jak będzie pasował może pstryknij fotkę jak to wygląda

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 30 marca 2012, 22:58
przez el_nino
Słuchajcie, kupiłem schowek o numerze 5P0 882 603 D, czy on będzie pasował do Leona 2 zarówno pod siedzenie kierowcy jak i pasażera? Czy też każda strona ma inny nr schowka?

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 18:22
przez Sober
Schowek jak pewnie sam zauważyłeś jest symetryczny :)

Przymierzałem u siebie, ale nie wejdzie. Trzeba by moduł bluetooth gdzieś przenieść... ktoś ma pomysł? Może w tunelu środkowym by wcisnął? ;-)

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 18:55
przez Misiek
przenieś do schowka :)

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 19:38
przez el_nino
No dobra ale moj jest z Altei i ma numer 5P0 882 603 D a wcześniej wspominaliście o 5P0 882 603 F, czy one czymś się różnią i mój podejdzie bezproblemowo do Leona 2?

Dodatkowe pytanie, skąd wytrzasnąć taki klucz do odkręcenia fotela? Myślałem ze to Torx a okazało się ze ta gwiazdka jest drobniejsza. Jakieś pomysły?

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 20:17
przez Ojciec
el_nino, iść do sklepu i kupić komplet kluczy....

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 20:23
przez swierg
el_nino, ta nietypowa śruba to dość popularny sposób mocowania np. foteli, pasów, kierownic w autach . Nazywa się to XZN lub SPLINE i można bez problemu kupić w sklepach z narzędziami. Niestety w marketach typu OBI, Castorama itd. z dostępnością tych nasadek bywa różnie, ale możesz popytać.

edit:
Co do rozmiaru w Leo to na razie niestety nie pomogę.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 20:27
przez noktoto
swierg napisał(a):XZN lub SPLINE

Warto zauważyć, że to nie to samo ;)

Obrazek

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 20:34
przez swierg
W takim razie, przepraszam za nieprecyzyjną odpowiedź. W każdym razie ja do demontażu ww elementów w Fabii II używałem nasadek XZN. O SPLINE przeczytałem na forum Fabii i byłem przekonany, że to te same nasadki. Jakie dokładnie są Leonie to w chwili obecnej nie wiem.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 31 marca 2012, 20:41
przez noktoto
Często nawet sprzedawcy narzędzi nie rozróżniają tych dwóch standardów ;) Śrubę XZN za pomocą SPLINE się od biedy odkręci, na odwrót będzie gorzej.

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

PostNapisane: 20 kwietnia 2012, 19:15
przez el_nino
Zamontowałem u siebie schowek z Altei, pasował prawie idealnie (musiałem jedynie odciąć dwa plastikowe bolce i kawałek trzeciego, które przeszkadzały, a których nie ma w schowku przeznaczonym dla Leona, poza tym jest identyczny). Nie trzeba żadnych przewodów od poduszek w fotelu odpinać, są wystarczająco długie, trzeba jedynie 4 śruby odkręcić typu SPLINE rozmiar M10 i odchylić fotel do tyłu. Zajęło mi 30 min łącznie z odcinaniem bolców i już mam dwa schowki pod siedzeniami :)