Strona 1 z 1

pulsująca (ledwo dostrzegalnie) kontrolka płynu chłodnicz.

PostNapisane: 6 marca 2012, 09:29
przez romario
Witam. Przeglądałem dość skrupulatnie całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie . Otóż zauważyłem od jakiegoś czasu w moim Leonie II (1.9 tdi 105KM), że kontrolka temperatury płynu chłodniczego - "pulsuje" - ledwo dostrzegalnie. Czasami bardziej, czasami mniej - ale nie pełną mocą, jak w przypadku chociażby odpalenia samochodu - ta dioda się nie zapala, tylko jakby lekko podświetla. Dzieje się tak również przy wyłączonym silniku, baa..nawet przy zamkniętym samochodzie - co mnie dość mocno niepokoi. Poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym jest ok. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, co może być przyczyną. To mój pierwszy post, więc z góry przepraszam za być może niezbyt dobre wyartykułowanie problemu. Pozdrawiam - czekając na rady.

Re: pulsująca (ledwo dostrzegalnie) kontrolka płynu chłodnic

PostNapisane: 19 marca 2012, 10:05
przez Misiek
Rozbierz wtyczkę, czujnik, przeczyść. Może styki zaśniedziały.

Re: pulsująca (ledwo dostrzegalnie) kontrolka płynu chłodnic

PostNapisane: 20 marca 2012, 18:41
przez romario
Rozebrałem wtyczkę, przeczyściłem styki, ale nawet po jej wyciągnięciu przy wyłączonym samochodzie nieszczęsna kontrolka cały czas pulsuje....już sam nie wiem czy to nie jakieś np. mikrozwarcie gdzieś jednak w zegarach, czy może jakiś np. problem z masą jakiegoś kabelka...

Re: pulsująca (ledwo dostrzegalnie) kontrolka płynu chłodnic

PostNapisane: 20 marca 2012, 19:47
przez Misiek
Pin 35 we wtyczce deski rozdzielczej jest od czujnika cieczy. Masa nie wiem gdzie jest podpięta niestety. Ewentualnie spróbuj pociągnąć nową masę i podpiąć zamiast starej, zobaczysz czy to wina masy.

Re: pulsująca (ledwo dostrzegalnie) kontrolka płynu chłodnic

PostNapisane: 21 marca 2012, 06:56
przez Tracer2
Z ta masą to dobry pomysł. Ciekawe czy zgasnie jak się odłączy zasilanie zegarów ??
Albo i całe zasilanie na jakiś czas, żeby sie głupoty w pamięciach wyzerowały.