Strona 1 z 1

zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 08:47
przez martig
Problem następujący, zamek tylnej klapy nie rygluje się ( nawet samego zamknięcia ) , czyli klapa pozostaje cały czas otwarta. Po sprawdzeniu rygla po prostu nie trzuma, chodzi góra-dół ale nie zatrzymje sie w pozycji zamknięty. Jakiś pomysł jak to naprawić, czy moze trzeba wymienić cały rygiel?

-- 24 kwi 2012, o 09:47 --

dla potomnych , jedynym rozwiazaniem było zakupienie nowego zamka (ASO 450zł :shock: ) na złomowcu 100zł

zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 10:28
przez primosz
Jakby ktos mial ten problem to klape mozna zamknąć od wewnątrz kluczykiem od auta. Takie rozwiazanie tymczasowe.

Re: zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 11:26
przez martig
primosz napisał(a):Jakby ktos mial ten problem to klape mozna zamknąć od wewnątrz kluczykiem od auta. Takie rozwiazanie tymczasowe.


a napisz jak , bo u mnie się nie dało , bo jesli ryglowanie nie trzyma to kluczyk nie pomoże

zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 24 kwietnia 2012, 11:55
przez primosz
Jak bede przy aucie po poludniu to spojrze. Na pewno w instrukcji bylo ze od wewnetrznej strony klapy jest gdzieś miejsce na wlozenie kluczyka i przekrecenie (tak jak w bocznych drzwich). Jesli sie nie myle to trzeba to zrobic przy zamknietej klapie - wiec przez zlozone siedzenia z tylu.

Re: zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 11:00
przez martig
primosz napisał(a):Jak bede przy aucie po poludniu to spojrze. Na pewno w instrukcji bylo ze od wewnetrznej strony klapy jest gdzieś miejsce na wlozenie kluczyka i przekrecenie (tak jak w bocznych drzwich). Jesli sie nie myle to trzeba to zrobic przy zamknietej klapie - wiec przez zlozone siedzenia z tylu.


w takiam przypadku jak ja miałem , czyli popsuty rygiel nie da sie zamknąc klapy , po prostu ryglowanie nie działa, wiec nie ma szans na zamkniecie z kluczyka

zamek tylnej klapy nie rygluje się

PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 11:17
przez primosz
Chyba rzeczywiscie by nie zadziałało - z kluczyka idzie jak sie wyjmie plastikowa zalepke po wewnetrznej stronie klapy, ale to tylko wtedy kiedy sterownik nam nie "uzbraja" rygla w klapie.