Strona 1 z 1

Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 15 maja 2012, 16:50
przez szefu55
cześć wszystkim :)
Cieszą mnie drobiazgi wizualne jakie mają nowe modele Cupry, mój staruszek z 2008 roku nie wszystko posiada a pytanie brzmi, czy można to aktywować.
* Prędkość jazdy pokazywana na FIS'ie
* wskazówki zegarów przy przekręceniu zapłonu lecą do końca i wracają do pierwotnego położenia.
* i jak włączyć brzęczyk przypominający o pasach ??

jeśli można to zakodować to proszę o instrukcję jak :)

Jakie musiałbym podać informacje aby uzyskać odpowiedzi na moje pytania ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Druga sprawa: radio przełącza mi się co jakiś czas na AM podczas odpalania głównie, irytuje mnie to. Czy ktoś miał podobny przypadek ? i co moze być przyczyną.

Pozdrawiam. Szefu

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 15 maja 2012, 17:01
przez miroA3
1. - nie wiem, ale jesli nie masz, to tego sie nie da aktywowac VAG-em,
tylko zmiana zegarow
2. nazywa sie to "staging" lub "needle sweep" aktywuje sie vcdsem, wchodzisz w instruments i wybierasz z listy "staging"
bedzie no active, trzeba zrobic "active"
jesli zapyta o kod dilera producenta, to wpisujesz 12345 123 12345
nie mam pojecia czy przedliftowe zegary to przyjma
przykladowo audi a3 8p nie obsluguje tego do dnia dzisiejszego, a S3 jak najbardziej

3.brzeczyk tez jest w zegarach , seat belt warning

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 16 maja 2012, 09:44
przez coyote01
Brzęczyk możesz wyłączyć: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ter#Coding (Seatbelt Warning)
Reszty w przedliftowym nie zakodujesz.

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 27 lutego 2017, 22:04
przez sleeper
Panowie ktoś wie jak w poliftowym 1P zakodować wyświetlanie prędkości na FIS'ie?

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 00:05
przez torzech
sleeper napisał(a):Panowie ktoś wie jak w poliftowym 1P zakodować wyświetlanie prędkości na FIS'ie?

U mnie było fabrycznie...

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 08:48
przez sleeper
torzech napisał(a):U mnie było fabrycznie...

Tak, wiem. U kolegi też było od początku. Niestety po wizycie u tunera i zrobieniu softu, wskazanie prędkości zniknęło.
Próbuję ustalić jak to przywrócić :roll:

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 09:15
przez bzykofm
Może coś jest zmienione w ustawieniach komputera.
Np. ma przestawione na mile. Kiedyś tak przypadkowo sobie przełączyłem i tez nie wiedziałem co się stało.

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 13:44
przez facet02
W A3 8P FIS , bez problemu pokazuje prędkość , a FR już nie a szkoda........ przydatna rzecz

Natomiast staging , w przed lifcie nie ma szans na to , bez wymiany zegarów , przeryłem VAG-iem, VCDS-em i internetem..... lipa
A3 też go nie ma , dopiero S3 jak pisał miroA3, trzeba jakoś żyć bez tego :roll:

sleeper, zerkniemy na spocie w czwartek , u mnie się szyby z kluczyka nie domykały a chwile pokombinowałem i się domykają i nawet z lusterkami , ustawienia lubią się zmieniać niestety 8)

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 15:23
przez sleeper
desmo, dzięki za chęci, ale rozchodzi się o auto kumpla nie moje - ja mam przedlifta.
Gdybym miał pacjenta na miejscu to sam bym VCDS-em przerył wszystkie ustawienia i może dało by się coś znaleźć.

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 15:41
przez bzykofm
Ja u siebie (polift) zmieniłem przyciskami z kierownicy.

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 28 lutego 2017, 21:40
przez sleeper
bzykofm napisał(a):Ja u siebie (polift) zmieniłem przyciskami z kierownicy.

Jakieś szczegóły?

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 1 marca 2017, 13:52
przez bzykofm
Jutro zejdę do samochodu postaram się przypomnieć w jakich to było opcjach. Pamiętam, że było dużo błądzenia. Niech kumpel sprawdzi czy mu w czasie jazdy nie wyświetla na dole w FISie małymi cyframi prędkości w milach.

-- 1 marca 2017, 13:52 --

sleeper napisał(a):bzykofm napisał(a):
Ja u siebie (polift) zmieniłem przyciskami z kierownicy.

Jakieś szczegóły?


Zmiana w ustawieniach FIS:
SETTING => UNITS => CONSU./DISTANCE => L/100/KM. km

ALT.SPEED DIS. odznaczone

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 9 maja 2017, 13:28
przez sleeper
bzykofm napisał(a):Zmiana w ustawieniach FIS:
SETTING => UNITS => CONSU./DISTANCE => L/100/KM. km

ALT.SPEED DIS. odznaczone


bzykofm, Twoje wskazówki pomogły - prędkość wróciła na kompa !! Kumpel zadowolony, że nie musiał ASO odwiedzać :) :piwo:
Tu link gdzie jest pokazane to co napisałeś: https://www.youtube.com/watch?v=HSbtJX8BoCA

Re: Prędkość wyświetlana na FIS'ie

PostNapisane: 11 lipca 2017, 14:28
przez Dazzle
Mam pytanie - czy na pół FIS prędkość jest również wyświetlana czy tylko na pełnym FISie? Jaki jest ogólnie koszt przekładki w przypadku auta po lifcie z 2010+ roku?