5 urodziny leona (110k km)- co należy wymienić/sprawdzić?
Witam!
Mój leon 1.9 TDI 105KM obchodzi właśnie 5 urodziny. Ma przejechane około 110 000km. Chciałbym wymienić w nim wszystkie części eksploatacyjne, które zwyczajowo wymienia się przy takim przebiegu.
W związku z tym chciałbym się Was poradzić co radzilibyście mi wymienić? (do zeszłego roku (około 92 000km) wszystko co potrzeba było robione przez ASO w terminie).
Na liście mam:
- Olej silnikowy
- Rozrząd
- Filtr paliwa, filtr oleju, filtr kabinowy.
- Wycieraczki
- Jeśli będzie trzeba, to tarcze i/albo klocki hamulcowe.
Czy na coś jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę? Amortyzatory? Płyn w skrzyni biegów należy w ogóle wymieniać? Płyn chłodniczy wymienić?
Przepraszam, jeśli pytanie jest banalne, ale nie jestem znawcą motoryzacji, a nie chcę dać się naciągnąć w warsztacie
Pozdrawiam
Piątal
Mój leon 1.9 TDI 105KM obchodzi właśnie 5 urodziny. Ma przejechane około 110 000km. Chciałbym wymienić w nim wszystkie części eksploatacyjne, które zwyczajowo wymienia się przy takim przebiegu.
W związku z tym chciałbym się Was poradzić co radzilibyście mi wymienić? (do zeszłego roku (około 92 000km) wszystko co potrzeba było robione przez ASO w terminie).
Na liście mam:
- Olej silnikowy
- Rozrząd
- Filtr paliwa, filtr oleju, filtr kabinowy.
- Wycieraczki
- Jeśli będzie trzeba, to tarcze i/albo klocki hamulcowe.
Czy na coś jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę? Amortyzatory? Płyn w skrzyni biegów należy w ogóle wymieniać? Płyn chłodniczy wymienić?
Przepraszam, jeśli pytanie jest banalne, ale nie jestem znawcą motoryzacji, a nie chcę dać się naciągnąć w warsztacie
Pozdrawiam
Piątal