Strona 1 z 1
Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Napisane:
28 maja 2012, 11:02
przez piotreksz19
Witam,
wymieniał ktoś z Was czujnik ciśnienia klimatyzacji w swoim samochodzie? U mnie w czujniku zrobiła się szczelina i wszystko ucieka. Dostęp do jego odkręcenia jest dość ograniczony, ma ktoś może na to jakiś sposób?
Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Napisane:
30 maja 2012, 13:20
przez pydak
Witam, wymienialem, zwykly klucz plaski(chyba 17 lub 14) i odkrecasz! oczywiscie trzeba troszke sie pomeczyc ale da sie wymienic, pozdr
Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Napisane:
1 czerwca 2012, 22:53
przez kwiatus19
Aby mieć dobry dostęp do czujnika trzeba ściągnąć prawe koło i zdjąć/odchylić nadkole. Dostęp "spod maski" jest ograniczony. Nie zalecam grzebać przy ciepłym silniku

. Ja nauczony doświadczeniem z rurkami aluminiowymi nie chciałem ryzykować pęknięcia. Jeżeli jednak masz zacięcie i niezbyt tęgą rękę możesz spróbować od góry.
Re: Cieknie czujnik ciśnienia klimatyzacji - wymiana jak ?

Napisane:
5 czerwca 2012, 09:38
przez piotreksz19
Dzięki za odpowiedź. Dostałem się górą, po paru nieudanych próbach udało się wykręcić czujnik. Mała przestroga dla tych którzy będą zmuszeni do wymiany czujnika, na allegro kosztuje on około 80 zł, a mi w ASO proponowali za 250 zł. Nie dajcie się nabrać.