Strona 1 z 1

Seat Leon MY13

PostNapisane: 30 czerwca 2012, 20:13
przez pkonrad
Na oficjalnej polskiej stronie Seata pojawiły się nowe cenniki Leonów (i nie tylko ;) ) z roku modelowego 2013 :)

http://leon.seat.pl/index.php?str_menu=6

Tutaj można podyskutować co się zmieniło, co dodali a z czego wykastrowali Leony z MY13.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 30 czerwca 2012, 21:28
przez mepha
Fajnie że dali w FR xenony, nie fajnie że zabrali 170KM i DSG. Ogólnie oferta FR nie jest już tak ciekawa jak w chwili gdy zamawiałem (grudzień 2011). Ceny dodatków i lakieru są wyższe. Obecnie 2.0 tdi DSG w wersji style kosztuje cennikowo 88,5tys a gdy zamawiałem to FR DSG kosztowało cennnikowo 89tys zł. Biorąc pod uwagę lepsze wyposażenie i 30KM mocniejszy silnik prezentowany nowy cennik nie jest za bardzo korzystny dla potencjalnego kupujacego.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 07:39
przez bzman
Z cenników wynika, że kierownica FR i Cupry MY13 pozostaje trójramienna i obszyta skórą, tyle że już bez logo wersji... Mam nadzieję, że zachowają chociaż kształt kiery. Z drugiej strony dołożenie xenonów w serii FR i Cupry to faktycznie spory plus, chyba mają ich za dużo na stoku... Przy okazji - czy ktoś wie czy w FR-ce MY13 pozostawili z przodu plaster miodu?

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 10:34
przez martig
Cupra podrożała

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 11:00
przez pkonrad
martig, w serii FR/Cupra jest bixenon, wcześniej można było go kupić w Pakiecie Technicznym Plus. Teraz ten pakiet jest niewiele tańszy niż był wcześniej z bi-xenonem i czujnikami parkowania z przodu, więc generalnie polityka Seata jest ciekawa :? Volkswagen w kolejnych MY coś dokłada, ulepsza, obniża ceny, a Seat wręcz przeciwnie. Przykładem może być okrojona do minimum gama silników na rynek Polski (thx kochana Iberio), gałka zmiany biegów FR/Cupra juz w MY2012 była zwykła (bez logo), brak czujników parkowania na przód w Pakiecie Technicznym Plus (chociaż wcześniej były) i ktoś zauważył, że kierownica FR/Cupra w MY13 będzie również bez logo? Z taką polityką nie wróże tej marce świetlanej przyszłości na polskim rynku :|

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 11:08
przez noktoto
pkonrad napisał(a):Przykładem może być okrojona do minimum gama silników na rynek Polski (thx kochana Iberio)

To akurat nie zasługa IMC tylko celowe działanie Seata chcącego obniżyć wartość importera poprzez ograniczenie sprzedaży. Dodatkowo nakłada się to z końcem produkcji 1P, a co za tym idzie czyszczeniem magazynów, dziwnym wyposażeniem itp.

pkonrad napisał(a):Z taką polityką nie wróże tej marce świetlanej przyszłości na polskim rynku

Powiedział bym wręcz przeciwnie, jeśli Seat przejmie IMC to chyba będzie tylko lepiej. No przynajmniej jeśli nowy Leon będzie fajny ;)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 12:20
przez pkonrad
noktoto napisał(a):Powiedział bym wręcz przeciwnie, jeśli Seat przejmie IMC to chyba będzie tylko lepiej.

W takim razie miejmy nadzieję że tak się stanie i to jak najszybciej. Golf VII zapowiada się bardzo ciekawie, może i III generacja Leon mile nas zaskoczy.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 18:02
przez Tom-Tdi
nie wiem czy tutaj Seat ma wiele do powiedzenia-z tego co wiem, to niedawno podobne zabiegi były robione np. na Octavii RS gdzie w standardzie był klimatyzowany schowek i inne duperele, a teraz zostało to okrojone i jest dostępne za dopłatą,
Cała polityka koncernu VAG ma na celu promować AUDI i VW, potem SKODA i na końcu SEAT, wiec ciągle będą coś kroić w ostatnich dwóch markach.....

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 20:28
przez dato
noktoto napisał(a):Powiedział bym wręcz przeciwnie, jeśli Seat przejmie IMC to chyba będzie tylko lepiej. No przynajmniej jeśli nowy Leon będzie fajny


Powiedziałbym, że boję się o Excellence, bo to gwarancja Iberii i nie wiem, czy będzie przejęta w bagaż nowego dystrybutora...
A czy będzie fajny ? Zobaczymy... Z opowieści w ASO wynika, że unifikacja postępuje i nowa wersja pójdzie w kierunku rapida. Jeśli tak, to będzie nudny jak flaki z olejem :(

Zdjęcia w kamuflarzu...

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 22:09
przez Lesoto
dato napisał(a):Powiedziałbym, że boję się o Excellence, bo to gwarancja Iberii i nie wiem, czy będzie przejęta w bagaż nowego dystrybutora...

Jak przejmuje ktoś firmę to razem ze zobowiązaniami... Chyba, że Iberia zbankrutuje (lub ktoś jej pomoże)... Ale nawet wtedy to najpierw zabezpiecza się zobowiązania z majątku firmy... Jak prawnicy i księgowi nie będą zbyt pomysłowi to bym się o tę gwarancję nie obawiał :mrgreen:

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 22:47
przez noktoto
dato napisał(a):Z opowieści w ASO wynika, że unifikacja postępuje i nowa wersja pójdzie w kierunku rapida. Jeśli tak, to będzie nudny jak flaki z olejem

Nowe Toledo to Rapid lekko zmieniony, faktycznie nuda straszna, ale to inny segment troszkę (tanie małe sedany), może z Leonem będzie lepiej.

Co do Excellence to w to nie jest jakaś firma ubezpieczeniowa zamieszana?

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 23:10
przez dato
Z tego co wiem, to nie (Excellence), ale pewien nie jestem.

Toledo to akurat pomoże, ostatni wyglądał jak qpa gnoju :? przedostatnim zrobiłem 350kkm i byłem bardzo zadowolony z autka - i z tego jak fajnie 1,6 na gazie jeździł i z wyglądu.

-- 2 lipca 2012, 00:10 --

marcink79 napisał(a):Jak przejmuje ktoś firmę to razem ze zobowiązaniami... Chyba, że Iberia zbankrutuje (lub ktoś jej pomoże)... Ale nawet wtedy to najpierw zabezpiecza się zobowiązania z majątku firmy... Jak prawnicy i księgowi nie będą zbyt pomysłowi to bym się o tę gwarancję nie obawiał


Troszeczkę się nie orientujesz :(
Jeśli jest przejęcie i zachowana ciągłość prawna to umowy (w tym program Excellence) pozostają w mocy. Jak firmę się kładzie to owszem, zabezpiecza się środki, ale na ISTNIEJĄCE zobowiązania i w kolejności na postępowanie likwidacyjne, publicznoprawne, wynagrodzenia, długo długo nic i cała reszta. NIE na zobowiązania, które MOGĄ zaistnieć po likwidacji, a których nie ma w chwili zamknięcia postępowania. A umowy ulegają rozwiązaniu, jednostronnie.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 23:16
przez Lesoto
dato napisał(a):Troszeczkę się nie orientujesz :(
Jeśli jest przejęcie i zachowana ciągłość prawna to umowy (w tym program Excellence) pozostają w mocy. Jak firmę się kładzie to owszem, zabezpiecza się środki, ale na ISTNIEJĄCE zobowiązania i w kolejności na postępowanie likwidacyjne, publicznoprawne, wynagrodzenia, długo długo nic i cała reszta. NIE na zobowiązania, które MOGĄ zaistnieć po likwidacji, a których nie ma w chwili zamknięcia postępowania. A umowy ulegają rozwiązaniu, jednostronnie.


No cóż... To pozostaje Ci modlitwa by się nic nie wysrało :mrgreen:
BTW ładniej brzmi: troszeczkę się orientujesz, ale nie w pełni ;-) Ja nie prawnik, ale jakby jakiaś firma ubezpieczeniowa zbankrutowała to nie wierzę, że ich zobowiązania co do MOGĄCYCH nastąpić roszczeń nie będą w mocy ;) Bo tak to by każdy otwierał firmę świadczącą ubezpieczenia, zbierał składki i kładł ją spijając soki z truskawek :D No chyba, że ta gwarancja Excellence to nie ubezpieczenie :|

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 23:21
przez dato
Ano. Na pocieszenie to Leony raczej są bezawaryjne, a gwarancję zakupiłem za śmieszne pieniądze, więc tak sobie tylko teoretyzuję ;)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 1 lipca 2012, 23:31
przez Lesoto
A wracając do tematu to mogliby w końcu zrobić porządnego kompakta, jak 1M w latach 90tych. Z pazurem, dobrym wnętrzem (w przeciwieństwie do 1P) i niezłą linią... Ale coś czuję, że będzie kupa, ale z motorami 1.2tdi, 1.2tsi, 5 dpf'ami i innym ekogównem... :(

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 01:41
przez dato
Ale 1P też jest fajny i z pazurem ! Taki TDI 170KM z DPF i DSG byłby do tego autka super. Już nie narzekaj tak na te DPF, to nie do końca z dupy wynalazek... W ogóle dobrze by było, gdyby dostał te silniki i opcje co S2...

Wnętrze jest dyskusyjne, można by je dopracować. Tylko co wtedy zrobić, żeby się golfy dalej sprzedawały ? ;)
Z zewnątrz bryła jest xtra. Obawiam się, że ją schrzanią w kierunku Rapida...

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 05:37
przez pkonrad
dato napisał(a):Obawiam się, że ją schrzanią w kierunku Rapida..

Jeśli tak będzie to następny samochód w mojej rodzinie to będzie VW albo OOOO, zależy na co fundusze pozwolą ;)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 07:33
przez Klikoś
Z tego co się orietnuje IMC ma 3 lata wypowiedzenia, więc przez ten czas Seat będzie pewnie próbował utrudnić życie IMC, żeby skrócić ten termin, co w ostatecznym rozrachunku zaboli pewnie klienta końcowego oraz odbije się poniekąd na marce. ;) Auta z końcówki produkcji zawsze są o pewne elementy wybrakowane, jednak zdarza się, że dostają sympatyczne gratisy. :)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 07:37
przez mepha
Niedługo się okaże że mój FR TDI 170KM DSG z 2012 roku w kolorze szary pirineos to unikatowa wersja w PL :D A tak na poważnie to moim zdaniem albo wprowadzą fajny nowy model z rozsądna polityką cenowa albo marka seat będzie w PL bardzo mało popularna. Patrząc na wyniki sprzedaży z 2011 roku to jest coś na rzeczy.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 09:15
przez dato
Mepha, no dokładnie, już tak jest :) mam ten motor w "krowie" S2 i po mapie radzi sobie ok, więc Leon musi z nim latać na wysokości lamperii ;)

pkonrad napisał(a):dato napisał(a):Obawiam się, że ją schrzanią w kierunku Rapida..

Jeśli tak będzie to następny samochód w mojej rodzinie to będzie VW albo OOOO, zależy na co fundusze pozwolą


To był kolejny argument dla nas, czy zmieniać Leona na Leona i czy robić to już, czy czekać na lifting - parę chwil się zastanawialiśmy nad innymi, ale jest w tym autku coś tak pozytywnego, że ciężko się z nim rozstać. A wielkościowo idealne na nasze potrzeby, jako 2-gie w rodzinie... Golf Ci zostanie chyba, nie orientuję się w ofercie mniejszych Audi... Albo rodzyniarzem zostaniesz ;)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 10:56
przez mepha
dato napisał(a):mam ten motor w "krowie" S2 i po mapie radzi sobie ok, więc Leon musi z nim latać na wysokości lamperii ;)
jakoś się tam odpycha ale ja wolno jeżdżę :D
Widzę że w tegorocznym Leonie nawet podnośnik zabrali.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 12:34
przez jacoo
mepha napisał(a):Widzę że w tegorocznym Leonie nawet podnośnik zabrali.

Ja podnosnika i klucza do kol nie mam juz w aucie z 2008 wiec to nie tegoroczny wymysl.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 13:11
przez peter85
Dla mnie najciekawsza jest cena, z silnikiem 2.0tdi wersja Style kosztuje 82.550 a lepiej wyposażona wersja FR 78.846 czyli o prawie 4 tys. zł taniej :shock:

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 14:44
przez celinskip
A mnie dziwi to, że moje poczciwe 2.0 tdi objedzie teraz wszystkie fr. Czemu zrezygnowali z wersji 2.0 tsi i 2.0 tdi 170? Idiotyzm

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 14:52
przez zwirek75
celinskip, mam wrażenie, że mocniejsze silniki benzynowe zostaną tylko w Audi i VW, ze wskazaniem na to pierwsze. Trzeba ludzi przyzwyczaić do mocy (sprzedając mocne Seat-y), żeby potem im sprzedać mocne ale, dwa razy droższe, ale i wygodniejsze Audi ;)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 14:58
przez pkonrad
peter85 napisał(a):Dla mnie najciekawsza jest cena, z silnikiem 2.0tdi wersja Style kosztuje 82.550 a lepiej wyposażona wersja FR 78.846 czyli o prawie 4 tys. zł taniej :shock:

Zadzwoniłem w tej sprawie z ciekawości na infolinie Seata i miła pani z którą rozmawiałem była lekko tym faktem zdziwiona i nie potrafiła mi odpowiedzieć dlatego "lepsza" wersja jest tańsza niż "gorsza". Powiedziała, że w tej sprawie porozumie się z generalnym importerem marki Seat i jak już będzie wiedziała dlaczego ceny są takie a nie inne oddzwoni mi :)

celinskip napisał(a):A mnie dziwi to, że moje poczciwe 2.0 tdi objedzie teraz wszystkie fr. Czemu zrezygnowali z wersji 2.0 tsi i 2.0 tdi 170? Idiotyzm

Była o tym mowa wyżej ---> viewtopic.php?p=423301#p423301
Mocne wersje FR 2.0 TDI 170KM i TSI 211KM nie są importowane do polski, ale jak wybierzesz się do salonu Seata np. u naszych zachodnich sąsiadów to bez problemu taką wersję kupisz.

zwirek75 napisał(a):mam wrażenie, że mocniejsze silniki benzynowe zostaną tylko w Audi i VW, ze wskazaniem na to pierwsze

Seat ma być postrzegany jako marka "sportowa" w grupie VAG, więc to by było trochę dziwne posunięcie :|

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 14:58
przez peter85
Jestem bardzo ciekawy co ci powiedzą :-)

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 2 lipca 2012, 16:22
przez mepha
Moim zdaniem to oni sami nie wiedza co nakombinowali z tymi Leonami. Największym błędem było wycofanie 2.0 TDI 170KM oraz DSG bo w końcu jak ktoś kupuję FR to w większości przypadków bierze pod uwagę osiągi. W DE w konfiguratorze również nie ma DSG do 2.0 TDI 170KM. Za to mocniejsze wersje 2.0 TSI i 2.0TDI wychodzą standardowo na 18 calowych felgach.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 6 lipca 2012, 10:39
przez Sober
jacoo napisał(a):
mepha napisał(a):Widzę że w tegorocznym Leonie nawet podnośnik zabrali.

Ja podnosnika i klucza do kol nie mam juz w aucie z 2008 wiec to nie tegoroczny wymysl.


Może to i dobrze, ten podnośnik jest niebezpieczny. Nie polecam używać np na płytkach w garażu, bo auto raz mi prawie spadło.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 6 lipca 2012, 11:46
przez noktoto
Sober napisał(a):Może to i dobrze, ten podnośnik jest niebezpieczny. Nie polecam używać np na płytkach w garażu, bo auto raz mi prawie spadło.

Obrazek

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 10 lipca 2012, 08:25
przez mepha
A u mnie rocznik 2012 podnośnik i klucz jest :wink:

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 14 lipca 2012, 07:11
przez pkonrad
pkonrad napisał(a):
peter85 napisał(a):Dla mnie najciekawsza jest cena, z silnikiem 2.0tdi wersja Style kosztuje 82.550 a lepiej wyposażona wersja FR 78.846 czyli o prawie 4 tys. zł taniej :shock:

Zadzwoniłem w tej sprawie z ciekawości na infolinie Seata i miła pani z którą rozmawiałem była lekko tym faktem zdziwiona i nie potrafiła mi odpowiedzieć dlatego "lepsza" wersja jest tańsza niż "gorsza". Powiedziała, że w tej sprawie porozumie się z generalnym importerem marki Seat i jak już będzie wiedziała dlaczego ceny są takie a nie inne oddzwoni mi :)

Tak jak po cichu się tego spodziewałem żadnego telefonu z Seata czy Iberii nie było. To kolejny dowód na to, że marka Seat w Polsce ma klienta głęboko tam gdzie światło nie dociera :-| No i jak tu sprzedaż z roku na rok ma rosnąć ?? :?

marcink79 napisał(a):A wracając do tematu to mogliby w końcu zrobić porządnego kompakta, jak 1M w latach 90tych. Z pazurem, dobrym wnętrzem (w przeciwieństwie do 1P) i niezłą linią... Ale coś czuję, że będzie kupa, ale z motorami 1.2tdi, 1.2tsi, 5 dpf'ami i innym ekogównem... :(

marcink79, może nie będzie tak źle jak prorokujesz ---> viewtopic.php?p=424869#p424869

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 14 lipca 2012, 08:24
przez mepha
pkonrad napisał(a):Tak jak po cichu się tego spodziewałem żadnego telefonu z Seata czy Iberii nie było. To kolejny dowód na to, że marka Seat w Polsce ma klienta głęboko tam gdzie światło nie dociera :-| No i jak tu sprzedaż z roku na rok ma rosnąć ?? :?
Nie będzie rosnąc bo nie widzę nic ciekawo w ofercie seata. Po za tym z jakością aut tez rożnie u mnie 12 tys km przelatane i już 3 usterki.

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 14 lipca 2012, 09:04
przez Lesoto
pkonrad widziałem :) No i źle to nie wygląda :-D

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 15 lipca 2012, 21:55
przez pirzol
nie wiem czy były, znalazłem fotki nowego Leona

http://www.worldcarfans.com/11207134627 ... tos-leaked

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 15 lipca 2012, 22:20
przez Misiek

Re: Seat Leon MY13

PostNapisane: 17 lipca 2012, 19:52
przez pkonrad
pkonrad napisał(a):
pkonrad napisał(a):
peter85 napisał(a):Dla mnie najciekawsza jest cena, z silnikiem 2.0tdi wersja Style kosztuje 82.550 a lepiej wyposażona wersja FR 78.846 czyli o prawie 4 tys. zł taniej :shock:

Zadzwoniłem w tej sprawie z ciekawości na infolinie Seata i miła pani z którą rozmawiałem była lekko tym faktem zdziwiona i nie potrafiła mi odpowiedzieć dlatego "lepsza" wersja jest tańsza niż "gorsza". Powiedziała, że w tej sprawie porozumie się z generalnym importerem marki Seat i jak już będzie wiedziała dlaczego ceny są takie a nie inne oddzwoni mi :)

Dzisiaj w końcu doczekałem się telefonu z infolinii Seata. Miła pani poinformowała mnie, że Seat jest kojarzony jako marka produkująca sportowe samochody i takie też promuje w swojej ofercie. Stąd usportowiona wersja FR jest w tej chwili w bardzo dobrej cenie. Na to ja zapytałem, dlaczego w takim razie na rynek Polski zostały wycofane ze sprzedaży modele FR z silnikiem 2.0 TFSI 210KM i TDI 170KM, skoro importer chce żeby marka Seat była postrzegana jako "sportowa", chociaż np. w Niemczech można bez problemu kupić FR'kę z takimi silnikami. Niestety Pani nie potrawiła mi udzielić odpowiedzi na to pytanie :D Powiedziała tylko, że jeśli jestem zainteresowany mocniejszą wersją niż obecnie dostępne FR'ki to jest jeszcze model Cupra R ble ble ble... Komentować chyba tego nie trzeba :D