Strona 1 z 1

SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 5 lipca 2012, 23:24
przez leon-k1
Hej

Mam Seata Leona 1p 2006rok od dawna myślę nad SWAPem hamulców z Porsche. Aktualnie mam do wymiany tarcze z przodu 288 mm bo mają bicie,zastanawiam się nad założeniem dużych hamulców z PORSCHE 997 w większą tarczą na przód i tył.

1. czy takie zaciski będą pasowały pod felgi 18" 7,5" ET 51 ewentualnie i mm dystans będzie potrzebny?

2. ile kosztują adaptery do montażu i gdzie ich szukać?

3. jakie mogą być koszty całego swapu z rozłożeniem na poszczególnie podzespoły(tarcze, klocki, inne)?

4. czy będę musiał wymienić inne części?

5. mam do kupienia z anglika używane zaciski przód i tył 4 tłoczkowe właśnie z porsche 997 za wszystkie 2300 zł czy to dobra cena?

Muszę przekalkulować ile by mnie wszystko wyniosło i zdecydować czy się za to brać

Pozdrawiam

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 10:09
przez Qrczaq
Sam nad czymś takim myślę, ale podobnie jak Ty nie ma pojęcia jak się za to zabrać.

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 10:13
przez leon-k1
no właśnie pierwszy temat napisałem tu, ale jak się nie rozkręci to poszukam info na innym forum.

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 11:52
przez noktoto
Poszukajcie na anglojęzycznych forach takich jak golfmk5.com i golfmk6.com.

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 18:20
przez bubolak
Jeszcze jest seatcupra.net. Nie jestem pewien, ale dedykowany zestaw do leo wyjdzie pewnie taniej. Na racingforum na pewno jest ktoś, kto robi adaptery customowe, można tam popytać.
leon-k1, do 2.0tdi myślę, że zestaw z Cupry wystarczy. Ja mam z przodu 312 i w zupełności wystarcza (nawet prz setup'ie 200/400 było ok). Chyba, że chodzi Ci po głowie gtb... :)

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 20:11
przez Tom-Tdi
a może warto by poszukać hebli z R32-napewno mniejsza rzeźba w hamulce też dają radę

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 6 lipca 2012, 21:28
przez Marcin_TDI
ostatnio były do kupienia fajne heble na http://forum.vwgolf.pl/

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 7 lipca 2012, 10:01
przez Qrczaq
Przy mocy powyżej 300HP brakuje hebla nawet z Cupry 345mm. Ale to przecież głównie wina, że jednotłok. :cry:

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 7 lipca 2012, 10:27
przez Hyvel
A może ktoś się zastanawiał nad zaciskami z Porsche Cayenne ale tylnymi :boje: ?? Wiem, wiem, tylnymi :-P - nie mają cięgna ręcznego bo ręczny jest hydraulicznie sterowany - zacisk też 4 tłoczkowy do tarczy 330 no i cena całkiem znośna bo od 200 pln/szt - ceny z allegroszu...
Co Wy na to?

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 7 lipca 2012, 10:37
przez leon-k1
wiem ze do 2.0 tdi nie potrzeba dużych hebli, ale chce powoli robić fajny projekt z Leonem :mrgreen: . Składają się na to miedzy innymi konkretne hamulce z czasem też inne zmiany :wink:
Co do zacisków za 200 pln ja bym ich nie założył :-P

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 8 lipca 2012, 23:12
przez Piotrek_tdi
qczarq napisał(a):Przy mocy powyżej 300HP brakuje hebla nawet z Cupry 345mm. Ale to przecież głównie wina, że jednotłok. :cry:


U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 05:19
przez Alzak

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 06:55
przez leem
Piotrek_tdi napisał(a): po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..

Bo ma pewnie słabe klocki...

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 07:26
przez Qrczaq
Piotrek_tdi napisał(a):U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..


No przecież mówiłeś że masz lepszy zestaw?? 4tłok??

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 12:41
przez Marcin_TDI

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 19:25
przez krz_p


słaby pomysł
lepiej poszukać zacisku do standardowej tarczy 345mm niż schodzić ze średnicy hamulca

mam u siebie zestaw z R32, przód 345 i tył 310
w stosunku do serii (312 i 286 mm) jest duuużo lepiej

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 19:42
przez Piotrek_tdi
qczarq napisał(a):
Piotrek_tdi napisał(a):U mnie dużo więcej niż 300 i jest to jeden z lepszych seryjnych zestawów na jakim jeździłem,znajomy ma seat sport 335 na 4 tłoczku i po 2 hamowaniach jest dramat - wogole nie ma hebla..


No przecież mówiłeś że masz lepszy zestaw?? 4tłok??


Gdzie tak mówiłem że ja mam ?

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 9 lipca 2012, 22:15
przez Grześ
Widzę ze wiedza i podejście do tematu co u niektórych użytkowników jest haha :-(

liczba tłoczków w zacisku wcale nie ma decydującego wpływu na jakość hamowania , pyzatym śmigałem w s3 8P na seri hamulcach i mocy 350KM i dawały jak najbardziej rade

Trzeba pamiętać ze to wszystkie czynniki maja wpływ na hamowanie. Za siłę odpowiedzialne będzie servo pompa hamulcowa pompa ABS i jej kodowanie materiały cierne powierzchnia styku klocka z tarcza opony. Za wytrzymałość termiczną wielkość tarczy rodzaj plynu

nad wszystkimi tymi czynnikami pracowało stado inżynierów, a wy myślicie ze po zamontowaniu monoblok- owch zacisków z porschee będzie git. Co z doborem odpowiedniej tarczy do klocka z zacisku oby sie nie okazało ze klocek jest głębszy niż tarcza Z doborem odpowiedniej mieszanki klocka pod dana tarcze , czy któryś się nad tym zastanawiał

Jak juz ktoś planuje poprawę swoich hamulców to polecam wykorzystać najmocniejsze odmiany seryjnych hamulców np z S3 lub Cupra R łacznie z pompami i serwem jeśli tego jest mało zawsze można pokombinować z lepszymi materiałami ciernymi ale w gre wchodzą produkty typu tarox Brembo oro przewody w stalowym oplocie dobry płyn hamulcowy . Jesli i to nie wystarcza szukajmy gotowych zestawów np Frge Ap racin Alcone lub Brembo GT nie jest to tania zabawa ale jak sie bawić to sie bawić

Wcale nie twierdze ze wykorzystanie komponentów od porsche jest złe ale przy małej wiedzy własnej możemy wydać kasę i nie do końca byc zadowoleni co gorsza może to spowodować gorsze skutki

przy takich zestawach to przede wszystkim
dobór zacisku do tarczy tak aby głębokość klocka zgadzała sie z powierzchnia tarczy
dobór grubości tarczy do zacisku
dobór tarcz i klocków
odpowiednie przewody polecam PTM
dorobienie jarzm

nie umarzam sie za speca bo temat jest bardzo bardzo rozległy

Re: SWAP hamulców z PORSCHE 997

PostNapisane: 10 lipca 2012, 20:39
przez leon-k1
Brawo Grześ, w końcu ktoś napisał podstawowe ważne informacje :) dzięki :!: