Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....
Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior
przez domin93 » 3 sierpnia 2012, 08:46
Witam ostatnio zaczęły piszczeć mi przednie szyby oczywiście elektryczne. Poszedłem do motoryzacyjnego i nic konkretnego gościu mi nie powiedział co z tym zrobić więc o to moje pytanie do Was. Co może być przyczyną i co z tym zrobić?? Czy wystarczy przesmarować prowadnice czy trzeba rozebrać drzwi i poczyścić i przesmarować te mechanizmy tam w środku???? Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam jeśli ten temat był już poruszany ale szukałem i nic nie znalazłem.
Pozdrawiam domin93
-
Zobacz Profil
domin93
- Stella

-
- Posty: 9
- Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 14:07
- Auto: Leon II
przez piter75 » 10 sierpnia 2012, 21:10
Nie wiem jakie to piszczenie i skąd się wydobywa, ale najbardziej banalną przyczyną bywa piasek lub jakiś nawet bardzo drobny żwir w uszczelce. Podczas ruchu szyby ziarenka piasku trą o szkło i słychać piszczenie.
-
Zobacz Profil
piter75
- Stella +

-
- Posty: 38
- Dołączył(a): 9 sierpnia 2010, 20:52
- Lokalizacja: Tarnów, Dębica
- Auto: Seat Leon 1P
- Silnik: BXE 1.9
przez toma86 » 11 sierpnia 2012, 05:00
U mnie piszczą ale tylko podczas dużych upałów więc wygląda na to, że jak się nagrzeje uszczelka to wtedy piszczy
Leon II 1.9 TDI BXE
-
Zobacz Profil

toma86
- Stella +

-
- Posty: 59
- Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
- Lokalizacja: Kraków
- Auto: Leon 2
przez kosa » 15 sierpnia 2012, 23:11
Mi piszczała szyba kierowcy podczas opuszczania i podnoszenia. Pojechałam do ASO, coś tam przesmarowali za 50 PLN i od 4 mies. mam swiety spokój.
-
Zobacz Profil
kosa
- Stella

-
- Posty: 25
- Dołączył(a): 24 kwietnia 2011, 16:38
- Lokalizacja: Warszawa
- Auto: SEAT LEON
przez leonZawodowiec » 1 października 2012, 22:29
Witam
Mam w mojej Altei XL też piszczały szyby jak było gorąco wystarczyło nasmarować linki. Smarowanie prowadnic nic nie daje. Wyczytałem na jakimś forum że zastosowane linki nie są nierdzewne i po jakimś czasie zaczynają rdzewieć.
-
Zobacz Profil

leonZawodowiec
- Stella

-
- Posty: 20
- Dołączył(a): 20 czerwca 2005, 22:04
- Lokalizacja: Lubelskie
- Auto: ALTEA XL 1.9 140KM
- Silnik: BLS 1.9
przez kenyy » 3 października 2012, 12:32
Jak piszczy to trzeba nasmarować linki - tak było w moim przypadku.
Lekceważyłem ten problem i skończyło się na wymianie całego mechanizmu.. Stary mechanizm miał zardzewiałe linki, zero smaru - musiało piszczeć i w efekcie końcowym się spitolić.
-
Zobacz Profil

kenyy
- Stella

-
- Posty: 29
- Dołączył(a): 13 września 2011, 18:02
- Lokalizacja: Sosnowiec
- Auto: Leon
- Silnik: AZD 1.6
przez Piotrek_tdi » 3 października 2012, 15:11
Dokladnie smaruj linki i będzie ok,w leonie/toledo/altea jest to skonstruowane w ten sposób że woda leje się bezpśrednio na linki i one rdzewieją,piszczą a następnie pękają...

Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
-
Zobacz Profil

Piotrek_tdi
- FR

-
- Posty: 1673
- Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
- Lokalizacja: Warszawa
- Auto: GT TCe EDC
- Silnik: CJXA 2.0
przez stellarium » 3 października 2012, 15:24
Jak najszybciej dobrać się do tych linek?
-
Zobacz Profil
stellarium
- Signo

-
- Posty: 190
- Dołączył(a): 10 maja 2011, 18:32
- Lokalizacja: Poznań
- Auto: Subaru Forester
- Silnik: CJXA 2.0
przez pampi » 3 października 2012, 15:30
Ja miałem wymieniane linki na nierdzewki. Nic nie piszczalo dopóki nie zamontowalem nowych głośników. Warsztat audio mi drzwi tak skręcił, ze jak jest ciepło to trochę to piszczy. Niekoniecznie musi to być wina zardzewialych linek. U mnie to prawdopodobnie uszczelki. Ale póki co olewam.
-
Zobacz Profil

pampi
- Cupra

-
- Posty: 2315
- Dołączył(a): 24 marca 2010, 16:58
- Auto: C300
- Silnik: benzyna 2.0 turbo
Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości