Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Piszczące szyby.

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Piszczące szyby.

Postprzez domin93 » 3 sierpnia 2012, 08:46

Witam ostatnio zaczęły piszczeć mi przednie szyby oczywiście elektryczne. Poszedłem do motoryzacyjnego i nic konkretnego gościu mi nie powiedział co z tym zrobić więc o to moje pytanie do Was. Co może być przyczyną i co z tym zrobić?? Czy wystarczy przesmarować prowadnice czy trzeba rozebrać drzwi i poczyścić i przesmarować te mechanizmy tam w środku???? Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam jeśli ten temat był już poruszany ale szukałem i nic nie znalazłem.

Pozdrawiam domin93
Zobacz Profil
domin93
Stella
Stella
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 14:07
Auto: Leon II

Reklama

Re: Piszczące szyby.

Postprzez piter75 » 10 sierpnia 2012, 21:10

Nie wiem jakie to piszczenie i skąd się wydobywa, ale najbardziej banalną przyczyną bywa piasek lub jakiś nawet bardzo drobny żwir w uszczelce. Podczas ruchu szyby ziarenka piasku trą o szkło i słychać piszczenie.
Zobacz Profil
piter75
Stella +
Stella +
 
Posty: 38
Dołączył(a): 9 sierpnia 2010, 20:52
Lokalizacja: Tarnów, Dębica
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BXE 1.9

Re: Piszczące szyby.

Postprzez toma86 » 11 sierpnia 2012, 05:00

U mnie piszczą ale tylko podczas dużych upałów więc wygląda na to, że jak się nagrzeje uszczelka to wtedy piszczy
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Re: Piszczące szyby.

Postprzez kosa » 15 sierpnia 2012, 23:11

Mi piszczała szyba kierowcy podczas opuszczania i podnoszenia. Pojechałam do ASO, coś tam przesmarowali za 50 PLN i od 4 mies. mam swiety spokój.
Zobacz Profil
kosa
Stella
Stella
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24 kwietnia 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SEAT LEON

Re: Piszczące szyby.

Postprzez leonZawodowiec » 1 października 2012, 22:29

Witam
Mam w mojej Altei XL też piszczały szyby jak było gorąco wystarczyło nasmarować linki. Smarowanie prowadnic nic nie daje. Wyczytałem na jakimś forum że zastosowane linki nie są nierdzewne i po jakimś czasie zaczynają rdzewieć.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
leonZawodowiec
Stella
Stella
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 czerwca 2005, 22:04
Lokalizacja: Lubelskie
Auto: ALTEA XL 1.9 140KM
Silnik: BLS 1.9

Re: Piszczące szyby.

Postprzez kenyy » 3 października 2012, 12:32

Jak piszczy to trzeba nasmarować linki - tak było w moim przypadku.
Lekceważyłem ten problem i skończyło się na wymianie całego mechanizmu.. Stary mechanizm miał zardzewiałe linki, zero smaru - musiało piszczeć i w efekcie końcowym się spitolić.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
kenyy
Stella
Stella
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13 września 2011, 18:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Leon
Silnik: AZD 1.6

Re: Piszczące szyby.

Postprzez Piotrek_tdi » 3 października 2012, 15:11

Dokladnie smaruj linki i będzie ok,w leonie/toledo/altea jest to skonstruowane w ten sposób że woda leje się bezpśrednio na linki i one rdzewieją,piszczą a następnie pękają... ;)
Podpis niezgodny z regulaminem /usunięto Admin
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Piotrek_tdi
FR
FR
 
Posty: 1673
Dołączył(a): 13 listopada 2007, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT TCe EDC
Silnik: CJXA 2.0

Re: Piszczące szyby.

Postprzez stellarium » 3 października 2012, 15:24

Jak najszybciej dobrać się do tych linek?
Zobacz Profil
stellarium
Signo
Signo
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2011, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Auto: Subaru Forester
Silnik: CJXA 2.0

Re: Piszczące szyby.

Postprzez pampi » 3 października 2012, 15:30

Ja miałem wymieniane linki na nierdzewki. Nic nie piszczalo dopóki nie zamontowalem nowych głośników. Warsztat audio mi drzwi tak skręcił, ze jak jest ciepło to trochę to piszczy. Niekoniecznie musi to być wina zardzewialych linek. U mnie to prawdopodobnie uszczelki. Ale póki co olewam.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
pampi
Cupra
Cupra
 
Posty: 2315
Dołączył(a): 24 marca 2010, 16:58
Auto: C300
Silnik: benzyna 2.0 turbo


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości