Strona 1 z 1
Piszczące szyby.

Napisane:
3 sierpnia 2012, 08:46
przez domin93
Witam ostatnio zaczęły piszczeć mi przednie szyby oczywiście elektryczne. Poszedłem do motoryzacyjnego i nic konkretnego gościu mi nie powiedział co z tym zrobić więc o to moje pytanie do Was. Co może być przyczyną i co z tym zrobić?? Czy wystarczy przesmarować prowadnice czy trzeba rozebrać drzwi i poczyścić i przesmarować te mechanizmy tam w środku???? Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam jeśli ten temat był już poruszany ale szukałem i nic nie znalazłem.
Pozdrawiam domin93
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
10 sierpnia 2012, 21:10
przez piter75
Nie wiem jakie to piszczenie i skąd się wydobywa, ale najbardziej banalną przyczyną bywa piasek lub jakiś nawet bardzo drobny żwir w uszczelce. Podczas ruchu szyby ziarenka piasku trą o szkło i słychać piszczenie.
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
11 sierpnia 2012, 05:00
przez toma86
U mnie piszczą ale tylko podczas dużych upałów więc wygląda na to, że jak się nagrzeje uszczelka to wtedy piszczy
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
15 sierpnia 2012, 23:11
przez kosa
Mi piszczała szyba kierowcy podczas opuszczania i podnoszenia. Pojechałam do ASO, coś tam przesmarowali za 50 PLN i od 4 mies. mam swiety spokój.
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
1 października 2012, 22:29
przez leonZawodowiec
Witam
Mam w mojej Altei XL też piszczały szyby jak było gorąco wystarczyło nasmarować linki. Smarowanie prowadnic nic nie daje. Wyczytałem na jakimś forum że zastosowane linki nie są nierdzewne i po jakimś czasie zaczynają rdzewieć.
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
3 października 2012, 12:32
przez kenyy
Jak piszczy to trzeba nasmarować linki - tak było w moim przypadku.
Lekceważyłem ten problem i skończyło się na wymianie całego mechanizmu.. Stary mechanizm miał zardzewiałe linki, zero smaru - musiało piszczeć i w efekcie końcowym się spitolić.
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
3 października 2012, 15:11
przez Piotrek_tdi
Dokladnie smaruj linki i będzie ok,w leonie/toledo/altea jest to skonstruowane w ten sposób że woda leje się bezpśrednio na linki i one rdzewieją,piszczą a następnie pękają...

Re: Piszczące szyby.

Napisane:
3 października 2012, 15:24
przez stellarium
Jak najszybciej dobrać się do tych linek?
Re: Piszczące szyby.

Napisane:
3 października 2012, 15:30
przez pampi
Ja miałem wymieniane linki na nierdzewki. Nic nie piszczalo dopóki nie zamontowalem nowych głośników. Warsztat audio mi drzwi tak skręcił, ze jak jest ciepło to trochę to piszczy. Niekoniecznie musi to być wina zardzewialych linek. U mnie to prawdopodobnie uszczelki. Ale póki co olewam.