Strona 1 z 1
Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
3 sierpnia 2012, 21:53
przez Toommek
Witam,
Mam dość dziwny problem... gdy wyłącze silnik słychać takie "bzyczenie" z przodu któremu towarzyszy drganie hamulca...jedyna rada na tą sytuacje to wcisnięcie go 2-3 razy wtedy wszystko ustępuje, podczas jazdy hamulce zachowują się normalnie nie ma żadnych drgań ani bicia na kierownicy...wiec tarcze nie powinny być krzywe.. co moze być powodem takiego dość dziwacznego problemu.. Autko to Leon 2006r. Silnik azv w dsg... z góry dziękuje za pomoc i sugestie !
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 12:36
przez Misiek
może pompa hamulcowa? Pompę masz z lewej strony tak jak by za zbiorniczkiem wyrównawczym (g12) jakieś 20cm pod podszybiem.
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 13:17
przez Toommek
no to teraz poszedłem sprawdzić tą pompę ale nie miałem szans tam zajrzeć czy też ręke wsadzić.. ale dzięki temu odkryłem coś innego co wydaje ten dźwięk tyle ze nie mam pojęcia co to jest i dlaczego pedał hamulca od tego drga... zamieszczam zdjęcie tego problemu..
http://imageshack.us/photo/my-images/823/20120804140923.jpg/ to te czarne pudełeczko wydaje z siebie taki dźwięk
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 13:23
przez miroA3
jest to zawor elektromagnetyczny
w poprzednich TDI to takie rozbudowane N75
jesli pedal od tego drży (nie drga) to racej wpada w rezonans
do czego sluzy taki zawor, poszukaj i poczytaj. musi byc sprawny
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 14:16
przez Toommek
poprzednio miałem 1.9 tdi ahf tyle ze w toledo, z tego co pamiętam w nim on służył do sterowania ciśnieniem turbosprężarki moge być w błedzie.. ok zapoznam się do czego w tym silniku dokladnie on sluży. Dziękuje za szybką odpowiedź
PS. podpiełem vag commandera i nie zczytał żadnych błędów.. wydaje mi się ze jest tak jak napisaleś ze to rezonans tylko strasznie denerwujący... ciekawo jak można go wyeliminować..
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 15:08
przez miroA3
tak, sluzy do sterowania cisnieniami
z tego co pamietam to jest on mocowany na takich gumkach
ze dwa razy spotkalem sie z tym ze bzyczal, prawidlowa jego praca jest bezglosna, nieslyszalna
sprawdz wszystkie rurki gumowe ktore do niego dochodza, sprawdz jego mocowanie. ale nie podoba mi sie ze w ogole go slychac i wpada w jakies wibracje, to nie jest naturalne
mozesz go podmienic na probe
nie wiem jaki masz silnik, bo nic nie napisales, ale 2.0tdi bkd/azv i 1.9 maja je takie same
nie ma znaczenia czy to leon, czy audi a3 8p czy golf 5 ,
demontaz tego to 4minuty roboty
Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 15:14
przez Misiek
Toommek napisał(a):Autko to Leon 2006r. Silnik azv w dsg...

Re: Drganie pedału hamulca, po zgaszeniu silnika..

Napisane:
4 sierpnia 2012, 16:30
przez Toommek
chcąc nie chcąc musiałem się przejechać załatwić sprawy i o dziwo problem sam znikł.. a wcześniej dzwoniłem do mechanika co to powodować może to usłyszałem ze urwana poduszka pod silnikiem.. ps ten zawór nie pracował sam z siebie głośno tylko wpadał w jakies wibracje przez które wydawał swoje dźwięki