Strona 1 z 1
Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 15:50
przez martig
Jeśli temat jest proszę o scalenie, ja ni znalazłem.
Otóż coś mi zaczęło huczeć w tylnym kole i podejrzewam łożysko , byłem w ASO dopytać o koszt części i mi powiedzieli ze trzeba całą piastę wymieniać , koszt 800zł prawda to ?
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 16:04
przez chlorek
w ASO tak ja płaciłem 350zł w zamienniku.
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 16:24
przez Kozak
martig napisał(a):i mi powiedzieli ze trzeba całą piastę wymieniać
tak, musisz wymienić całą piastę , ale z cyfrą to przesadzili , bardzo dobry zamiennik kupisz kupisz za połowę ceny
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 20:29
przez martig
dzieki to jakiej firmy zamiennika szukać
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 21:03
przez kicek
fag, skf, febi... ja ostatnio zalozylem febi. póki co odpukać jest ok.
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
9 sierpnia 2012, 21:48
przez bmq_Saguaro
skf koszt około 300zł bardzo dobra firma polecam

Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
10 sierpnia 2012, 07:38
przez willhaven
martig napisał(a):dzieki to jakiej firmy zamiennika szukać
ja mam z jednej strony Ruville a z drugiej SKF, oryginal faktycznie drogi
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
10 sierpnia 2012, 09:03
przez martig
dzięki Panowie
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
2 października 2012, 11:53
przez kkasper
A oryginał i tak pewnie robi jedna z powyższych firm, tylko pewnie znaczki inne
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
4 października 2012, 15:13
przez PeterSC
kkasper napisał(a):A oryginał i tak pewnie robi jedna z powyższych firm, tylko pewnie znaczki inne
No ja na tyle mam 2x SKF, po wyjeciu z pudelka wygladały (lacznie z nabiciami) dokladnie jak te z pierwszego montazu.
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
19 października 2012, 17:25
przez bubolak
Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie robić śmietnika, więc zapytam tu. Jakie są objawy uszkodzonego łożyska? Mam taki objaw: przy skręceniu kierownicy o 5-10 stopni w lewo przy prędkości parkingowej ~20km/h i około 100km/h piszczy mi przednie prawe koło, przypuszczam, że to łożysko, ale wolał bym się upewnić. Macie jakieś inne pomysły? Czy łożysko jest elementem eksploatacyjnym, który wymienia się co 1XXk, 2XXk km? Mam najechane 120k km z czego trochę na dużym kole z pro-kit'em.
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
19 października 2012, 19:15
przez chlorek
może być łożysko amortyzatora jak źle ustawiona zbieżność, łożysko koła słychać, huczy podczas jazdy.
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
19 października 2012, 19:36
przez bubolak
Jest możliwość sprawdzenia łożysk w piastach i łożysk w amorach w "domowych" warunkach? Tzn auto na kobyłki i coś tam poszarpać/pokręcić/popatrzeć. Czy lepiej od razu do mechanika i niech rozbiera?
Re: Łożysko tylnego koła

Napisane:
22 października 2012, 07:42
przez chlorek