Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

1.6 BSE "poci" się silnik

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

1.6 BSE "poci" się silnik

Postprzez martines » 15 sierpnia 2012, 11:06

Witam!
Pytanie może prozaiczne, ale odważę się je zadać. Leon II 1.6 102KM BSE 70 tyś km, od nowości w jednych rękach. Auto robi obecnie małe przebiegi rocznie ok. 8 tyś km. Ostatnio zauważyłem, że silnik delikatnie zaczął się pocić olejem. Głównie w okolicy odmy i korka wlewu oleju ( ta plastikowa rura), delikatny tłusty pot w niewielkich ilościach jest również widoczny na bloku silnika. Czy robić coś z tym faktem - czy też funkcjonować dalej.

Dodam, że od nowości zalewany jest olej na MAX pod zgięcie czasami 1 mm - 2 mm nawet poza zgięcie. Czy to może mieć na to wpływ.
Zobacz Profil
martines
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 listopada 2011, 19:11
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BSE 1.6

Reklama

Re: 1.6 BSE "poci" się silnik

Postprzez marcin7x5 » 16 sierpnia 2012, 09:47

Może ale nie musi. Zalezy jak silnik jest traktowany podczas jazdy. Jeżeli często wchodzi na wysokie obroty to mogło dojśc do "wydmuchania" jakiejs uszczelki lub oringu. Korek wlewu oleju oraz odma to takie newralgiczne miejsce gdzie może wydmuchiwać olejem jeżeli jest go zbyt dużo lub w skrzyni korbowej silnika panuje duże cisnienie. Ogólnie skoro piszesz, że jest to tylko zapocenie to raczej nie ma co szukac dziury w całym. Jeździć i obserwowac czy na tych zapoceniach z czasem nie robi się wyciek.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
marcin7x5
Cupra
Cupra
 
Posty: 3897
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 12:01
Lokalizacja: CRY
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: leon 1M
Silnik: AUS 1.6


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości