Witam!
Pytanie może prozaiczne, ale odważę się je zadać. Leon II 1.6 102KM BSE 70 tyś km, od nowości w jednych rękach. Auto robi obecnie małe przebiegi rocznie ok. 8 tyś km. Ostatnio zauważyłem, że silnik delikatnie zaczął się pocić olejem. Głównie w okolicy odmy i korka wlewu oleju ( ta plastikowa rura), delikatny tłusty pot w niewielkich ilościach jest również widoczny na bloku silnika. Czy robić coś z tym faktem - czy też funkcjonować dalej.
Dodam, że od nowości zalewany jest olej na MAX pod zgięcie czasami 1 mm - 2 mm nawet poza zgięcie. Czy to może mieć na to wpływ.


