Strona 1 z 1

1.6 BSE "poci" się silnik

PostNapisane: 15 sierpnia 2012, 11:06
przez martines
Witam!
Pytanie może prozaiczne, ale odważę się je zadać. Leon II 1.6 102KM BSE 70 tyś km, od nowości w jednych rękach. Auto robi obecnie małe przebiegi rocznie ok. 8 tyś km. Ostatnio zauważyłem, że silnik delikatnie zaczął się pocić olejem. Głównie w okolicy odmy i korka wlewu oleju ( ta plastikowa rura), delikatny tłusty pot w niewielkich ilościach jest również widoczny na bloku silnika. Czy robić coś z tym faktem - czy też funkcjonować dalej.

Dodam, że od nowości zalewany jest olej na MAX pod zgięcie czasami 1 mm - 2 mm nawet poza zgięcie. Czy to może mieć na to wpływ.

Re: 1.6 BSE "poci" się silnik

PostNapisane: 16 sierpnia 2012, 09:47
przez marcin7x5
Może ale nie musi. Zalezy jak silnik jest traktowany podczas jazdy. Jeżeli często wchodzi na wysokie obroty to mogło dojśc do "wydmuchania" jakiejs uszczelki lub oringu. Korek wlewu oleju oraz odma to takie newralgiczne miejsce gdzie może wydmuchiwać olejem jeżeli jest go zbyt dużo lub w skrzyni korbowej silnika panuje duże cisnienie. Ogólnie skoro piszesz, że jest to tylko zapocenie to raczej nie ma co szukac dziury w całym. Jeździć i obserwowac czy na tych zapoceniach z czasem nie robi się wyciek.