Strona 1 z 1

Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 28 sierpnia 2012, 22:27
przez toma86
Mam następujący problem podczas ruszania szczególnie w tył słychać stuk taki "blaszany" odgłos ciężko to opisać. Nie słychać tego z okolic silnika a raczej z boku samochodu i oczywiście w środku też. Zdażyło się też, że podczas odpalania słychać było taki trzepot "blaszany". Zastanawiam się czy to mogą być wybite poduszki silnika? Autko ma 212 000 przebiegu. Problem pojawił się niedawno. Co to może być ?

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 29 sierpnia 2012, 09:28
przez Długasek
najlepiej podczas jazdy dodaj szybko gazu i odpuść i dodaj i odpuść jak silnik zacznie się bujać, to poduszki..
sprawdź czy nie zapiekły Ci się zaciski na tarczy.

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 10:36
przez grzybek
dwumas wykluczasz?

zgas/odpal auto na luzie bez sprzegla a potem z wcisnietym i zobacz roznice.... :wink:

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 19:04
przez Misiek
pisałem w innym temacie tego typu, ale i tu napiszę. U mnie stukanie przy ruszaniu czy tak jak piszesz na wstecznym wynikały z poluzowanej śruby poduszki pod silnikiem. Tej do sanek przykręcanej centralnie pod samochodem.

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 31 sierpnia 2012, 16:37
przez pablito
Cześć ja też gdzieś już pisałem, że jestem przed wymianą poduszki skrzyni.
Wymienili i stuki ustały.
Byłem w ASO przy wymianie i jest to element zamocowany tuż pod AKU .
Duży element aluminiowo gumowy.
Specjalnie na oko tam nic nie było widać ale napewno ustało.

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 1 września 2012, 17:02
przez Misiek
pablito, wymienili poduszkę pod aku a inne może dokręcili i stukanie ustało :-D Ja dwa razy już dokręcałem. Raz u mechanika. Drugim razem po ok 2 latach ponownie stukało i w ciemno sam położyłem się pod autem dokręciłem i spokój do dziś :) Znając politykę ASO to ciesz się że nie wymienili Ci wszystkich poduszek na Twój koszt. No chyba że na gwarancji to inny temat :)
Nie mówię że to nie wina uszkodzonej poduszki czy czegoś innego, ale najpierw lepiej sprawdzić najtańsze rozwiązania :wink:

Re: Stuki podczas ruszania

PostNapisane: 6 września 2012, 20:36
przez pablito
Dokręcali te od spodu i nie pomagało. Pół roku temu wymienili tą od spodu przy sankach (ma taki okrągłe "ucho") i dalej pukało. Mimo wszystko moje wcześniejsze wpisy (że wydaje mi się jakby to spod aku...) się potwierdziły. Jak skończy się gwarancja to zacznę dokręcać ;)