Strona 1 z 1

Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 7 września 2012, 22:12
przez czarny_
Od jakiegoś czasu moje drzwi przednie przy zamykaniu wydają taki głuchy dźwięk, jak uderzenie metali. Zauważyłem, że guma/plastik czarny na zamku jest odłamany i myślę, że on wydaje ten hałas przy uderzeniu o zaczep w słupku. Spotkał się ktoś z tym? Jak to naprawić?

Obrazek

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 8 września 2012, 09:55
przez LoozaQ
Raczej nie naprawisz. Podobny problem wyszedł mi ostatnio jak zabrałem się za wymianę mikrostyków w obu przednich zamkach. Co się okazało, mikrostyki były w miarę sprawne tylko właśnie ta guma na miejscu styku z mikro była wytarta i nie powodowała wciśnięcia mikro przy otwarciu drzwi. Ja rozwiązałem problem nadlewając te fragmenty trochę poxipolem, ale u Ciebie to nie wchodzi w grę. Raczej wymiana zamka. Fakt że mam 1M ale konstrukcja jest chyba identyczna. Swoją drogą dziwne, że w 12 letnim padle miałem tylko te fragmenty wytarte, a Ty w 1P całość.

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 8 września 2012, 10:43
przez czarny_
No tak, wszystkie są okej oprócz zamka kierowcy :roll: Coś będę myślał nad tym problemem

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 8 września 2012, 19:25
przez LoozaQ
Doraźnie to możesz okleić rygiel na słupku izolacją. Rozwiązanie nietrwałe ale nie powinno się trzaskać tak jak napisałeś.

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 9 września 2012, 02:27
przez Axee
czarny_, nie ma co oklejac, po prostu wymienic zamek na nowy lub uzywany oryginal. Pozdro Ax!

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 15 września 2012, 16:03
przez Daru
Witam....od pewnego czasu mam problem z otwieraniem auta kluczykiem...cięzko chodził od jakiegoś czasu więc psiklem wd40 i pomoglo na jakis czas...wczoraj na nowo zaczął ciężko chodzic więc psikłem znowu wd40 i pomoglo...a dziś? wkladam kluczyk do drzwi i nie mogę przekręcić ani w lewo ani w prawo ;/ psikłem wd40 to mogłem przekręcić tylko w prawo...po paru minutach ruszania kluczykiem w zamku ciężkim ruchem przekręciłem kluczyk w lewo ale nie zatrzymał się jak miał zatrzymać tylko mogę sobie teraz obracać kluczykiem w zamku 360 stopni w kółko ;/
zamek jest do wymiany czy się coś uszkodziło?
taki zamek bedzie pasował http://allegro.pl/zamek-drzwi-seat-leon ... 55104.html i wszystko pomoże?

Proszę o odpowiedź ! :)

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 7 listopada 2012, 18:02
przez kroket1985
hej!
może ktoś mi pomoże albo coś podpowie - odrazu z gry dziękuję!
od pewnego czasu nie działa mi otwieranie drzwi kierowcy z imobilajzera. tylko z kluczyka.
to może być jakaś zapadka? miał ktos podobny problem?

Re: Zamek drzwi kierowcy

PostNapisane: 7 listopada 2012, 18:14
przez peter85
Miałem identyczny problem w poprzednim aucie drzwi otwierały się tylko z kluczyka, pomogła wymiana siłownika zamka.