kontrolka ESP (czujnik G201) Bydgoszcz
Witam.
Sprawa dotyczy Leona 1,6 z 2007 r. Od około pół roku świeci mi się kontrolka ESP. Nie działa ESP z ASR-em. Najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik G201 (nie znam się na tym, taką informację dostałem od znajomego który podłączał kompa). Poczytałem trochę na forum i wiem, że u mnie czujnik ten jest zamknięty w pompie ABS i niestety strasznie ciężko to naprawić (oddałem do dwóch mechaników/elektroników, którzy bawili się kilka dni i poddali się, mówiąc że nie chcą popsuć działającego obecnie ABS-u). W serwisie SEAT-a nawet nie próbowałem się pytać ile naprawa może kosztować, bo pewnie duuużo
Na allegro używki pomp są od 300 - 600 zł (niestety w takich sprawach jestem laikiem i jaki model / typ pompy jest potrzebny nie wiem- pozostawiam to mechanikowi). Czy w Bydgoszczy lub okolicach możecie polecić kogoś kto podejmie się wymiany i naprawy tego urządzenia (wraz z oprogramowaniem - nie wiem czy jest to potrzebne, ale chyba tak ?) Nie chce oddawać do pierwszego lepszego mechanika, bo boje się że nie dość że skasuje i nie naprawi to jeszcze uszkodzi działający w tej chwili bez zastrzeżeń ABS (a prawda jest taka, że z niedziałającym ESP / ASR da się bez problemu jeździć). Pomijając cenę pompy ile może kosztować wymiana tego wraz z podłączeniem kompa i ustawieniem ? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Sprawa dotyczy Leona 1,6 z 2007 r. Od około pół roku świeci mi się kontrolka ESP. Nie działa ESP z ASR-em. Najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik G201 (nie znam się na tym, taką informację dostałem od znajomego który podłączał kompa). Poczytałem trochę na forum i wiem, że u mnie czujnik ten jest zamknięty w pompie ABS i niestety strasznie ciężko to naprawić (oddałem do dwóch mechaników/elektroników, którzy bawili się kilka dni i poddali się, mówiąc że nie chcą popsuć działającego obecnie ABS-u). W serwisie SEAT-a nawet nie próbowałem się pytać ile naprawa może kosztować, bo pewnie duuużo