Strona 1 z 1
Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
5 listopada 2012, 11:59
przez af1
Mam problem, z którym borykam się już ponad rok.
przy prędkości powyżej 100km/h pojawia się brzęczenie w przednim prawym słupku, jakby jakaś poluzowana śrubka, nakrętka.
Im szybciej tym bardziej brzęczy i wk.... na potęgę.
Próbowałem już chyba wszystkiego, deska podokręcana, przewody, spinki idące wzdłuż słupka wszystko już na sztywno i nic.
Miał ktoś coś podobnego? Jakaś rada?
pzdr
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
7 listopada 2012, 18:04
przez kroket1985
mam podobny problem. też wydaje mi się że brzęczy tylko że lewy słupek od strony kierowcy przy większej prędkości. może to wogóle nie słupek ale wydaje mi się że to jednak on. nie wiem o co chodzi. myślałem że się coś poluzowało ale nic nie pomaga. próbuje coś nacisnąć podczas jazdy by zobaczyć co to ale na razie nic nie znalazłem
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
17 listopada 2012, 11:17
przez respect_
Mam dokładnie to samo brzęczenie w lewym słupku. Pojawia się od prędkości około 100km/h i trwa tak do 130- 140km/h, jak jadę szybciej to robi sie tak głosno że przestaje to słyszeć...

Znalazł ktoś już przyczynę tego brzeczenia ? Ja zaklejałem taśmą szczeliny lusterka, szyby bocznej i przedniej i dalej brzęczy

Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
17 listopada 2012, 14:42
przez adrian380
No sami nie jesteście

ja mam to samo , przypuszczam że spinki które trzymają słupek , choć mogę się mylić bo jeszcze swojego nie rozbierałem. Jeden dzień po weekendzie wyciągnę słupek (plastik od środka) i przejadę się bez niego . Dam znać jak coś .
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
17 listopada 2012, 17:33
przez respect_
Zdemontowałem też plastik słupka i jechałem bez niego, dalej brzeczy... Słupek odpada

Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
18 listopada 2012, 18:15
przez sss9
Witam mam ten sam problem tylko że przy prawym słupku a dokładnie w samym rogu jaki kończy się deska i zaczyna szyba tam coś brzęczy jakby śrubka i wziąłem kawałeczek gabeczki wcisnąłem między deske a szybe i spokój. Czyli wydaje mi się że śrubka się poluzowała:)pozdrawiam
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
18 listopada 2012, 19:38
przez damcar
u mnie z lewej strony także brzęczy od 90 do 140 km/h, ale w moim przypadku to chyba trzeba zdjąć koło i plastik nadkola bo jak pukam po przednim lewym błotniku mam metaliczny odgłos a po prawej stronie błotnik nie wydaje takich dzwięków
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
18 listopada 2012, 19:49
przez pkonrad
damcar, najprawdopodobniej spinki które trzymają plastik nadkola wyleciały ze swojego miejsca. U siebie miałem ten sam problem.
Proponuję kupić nowy komplet:
N10354602 - blachowkręt z łbem 'torx' 5x16
N90833801 - nakrętka rozprężna 4,8
Kosztuje to jakieś śmieszne grosze, a na jakiś czas będzie spokój

BTW: koniec ot

Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
18 listopada 2012, 21:21
przez damcar
dzięki za radę
pkonrad pewnie chodzi o te śrubki
http://allegro.pl/seat-leon-toledo-ibiz ... 56907.html , teraz ta zima cholerna i nie chce się koła ściągać bo planuję zdjąć cały plastik nadkola aby całkowicie zniwelować te dźwięki - dodam że najgłośniej metaliczny odgłos słychać przy pukaniu w błotnik na wysokości kierunkowskazu w strone przedniego reflektora.
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
19 listopada 2012, 21:14
przez kroket1985
dzięki chłopaki za pomoc. ja spróbuję z tymi spinkami jednak podobnie jak "damcar" dopiero jak będzie troche cieplej

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za zainteresowanie tematem
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
13 października 2013, 13:36
przez Brayan10
Mógł by mi ktoś poradzić jak zdemontować przedni lewy słupek? Chodzi mi o ten długo "biały" plastik na słupku. Jak go zdemontować? On jest mocowany na spinki czy na jakieś śruby? Od którego miejscu w ogóle się za to zabierać?
Może ktoś ma jakąś instrukcję serwisową albo jakieś pomocne zdjęcie. Był bym bardzo wdzięczny.
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
13 października 2013, 16:12
przez untaztood
Brayan10 napisał(a):Mógł by mi ktoś poradzić jak zdemontować przedni lewy słupek? Chodzi mi o ten długo "biały" plastik na słupku. Jak go zdemontować? On jest mocowany na spinki czy na jakieś śruby? Od którego miejscu w ogóle się za to zabierać?
Może ktoś ma jakąś instrukcję serwisową albo jakieś pomocne zdjęcie. Był bym bardzo wdzięczny.
Jest na 3 spinki. Ciągniesz do siebie - najlepiej od samej góry.
Jak pociągniesz energicznie to jest szansa, że wyjdzie razem ze spinkami - wtedy odchodzi zabawa z wyciąganiem ich z blachy.
Re: Brzęczenie w przednim słupku

Napisane:
6 grudnia 2016, 09:38
przez lucasnufc
Mi zaczęło brzęczeć coś z słupka z pasami od strony kierowcy....
