Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Ściągnięcie drzwi

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Ściągnięcie drzwi

Postprzez Toms » 24 listopada 2012, 21:57

Koledzy w jaki sposób sciągnąć drzwi prawe przednie, czy trzeba odkręcać sruby SPline mocujące zawias do drzwi czy zawias do karoserii?
jaki jest patent na demontaz?
BMW E60 M-Pakiet 2.0D 207KM '08
Seat Leon II 1.4TSI 125KM `10
Zobacz Profil
Toms
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 sierpnia 2011, 21:41
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków
Auto: Leon

Reklama

Re: Ściągnięcie drzwi

Postprzez wojtekk » 24 listopada 2012, 22:29

Odczep kostke i odkrec zawiasy od drzwi, bo od karoseri to musialbys kokpit sciagac;) pozdro
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekk
Sport
Sport
 
Posty: 439
Dołączył(a): 6 grudnia 2010, 19:47
Lokalizacja: Środa Śląska
Auto: leon ASV

Re: Ściągnięcie drzwi

Postprzez Toms » 3 grudnia 2012, 23:45

dla potomności jak sciągnąć drzwi:
1) odkrecamy w drzwiach przy dolnym zawiasie dolną śrubę typu SPLINE M10 (gęstsza gwiazka niż torx)
2) odkrecamy nakrętkę zwykłym oczkowym 12 będącą pod trzpieniem w górnym zawiasie
3) rozłączamy wiązkę kabli, po odwinieciu gumy trzeba podwazyć zatrzask od góry a pozniej od dolu i kostka sie rozpina
4) drzwi pieknie wychodzą nam pociągając całość do góry...

BTW znalazlem skrzypienie i jest ono miedzy blachami przy gornym zawisie drzwi, postaram sie to zalac smarem jak sie tam dostane po sciagnieciu tapicerki
BMW E60 M-Pakiet 2.0D 207KM '08
Seat Leon II 1.4TSI 125KM `10
Zobacz Profil
Toms
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 sierpnia 2011, 21:41
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków
Auto: Leon


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość