Strona 1 z 1
Ściągnięcie drzwi

Napisane:
24 listopada 2012, 21:57
przez Toms
Koledzy w jaki sposób sciągnąć drzwi prawe przednie, czy trzeba odkręcać sruby SPline mocujące zawias do drzwi czy zawias do karoserii?
jaki jest patent na demontaz?
Re: Ściągnięcie drzwi

Napisane:
24 listopada 2012, 22:29
przez wojtekk
Odczep kostke i odkrec zawiasy od drzwi, bo od karoseri to musialbys kokpit sciagac;) pozdro
Re: Ściągnięcie drzwi

Napisane:
3 grudnia 2012, 23:45
przez Toms
dla potomności jak sciągnąć drzwi:
1) odkrecamy w drzwiach przy dolnym zawiasie dolną śrubę typu SPLINE M10 (gęstsza gwiazka niż torx)
2) odkrecamy nakrętkę zwykłym oczkowym 12 będącą pod trzpieniem w górnym zawiasie
3) rozłączamy wiązkę kabli, po odwinieciu gumy trzeba podwazyć zatrzask od góry a pozniej od dolu i kostka sie rozpina
4) drzwi pieknie wychodzą nam pociągając całość do góry...
BTW znalazlem skrzypienie i jest ono miedzy blachami przy gornym zawisie drzwi, postaram sie to zalac smarem jak sie tam dostane po sciagnieciu tapicerki