Strona 1 z 1

Wymiana łączników stabilizatora

PostNapisane: 29 listopada 2012, 16:27
przez Kąkol
Seat Leon 2008r
1.9 TDi BLS EcoMotive 105KM

Witam,
Niedawno zostałem zmuszony kupić łączniki stabilizatorów do mojego Leona. Widać, że to dosyć prosta konstrukcja, ale często bywa tak, że przy wymianie nie idzie po naszej myśli. Jako laik, chciałbym się za to zabrać sam, tylko nie wiem czy mogą wystąpić jakieś problemy przy wymianie? Podpowiedzcie proszę, czy dam radę sam to wymienić, czy może lepiej zlecić to mechanikowi.
Mogę się tym wzorować? http://naprawa-auta.wieszjak.pl/zawiesz ... atora.html

Edit by oczkolek
Temat o olejach znajduje się tu http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=2919



Pozdrawiam,
Kąkol

Re: Wymiana Łączników stabilizatora, oraz dobranie oleju sil

PostNapisane: 29 listopada 2012, 16:33
przez REV
Co do łączników stabilizatora to góra 20 min roboty. Masz po dwie śrubki z każdej strony (lewe i prawe koło) Warto przeczyścić szczotką drucianą miejsca przykręcenia. Nowe łączniki lekko smarujesz smarem i zakręcasz tak jak były przykręcone poprzednie. Nic trudnego

W sprawie oleju nie mam pojęcia.

Re: Wymiana łączników stabilizatora

PostNapisane: 3 grudnia 2012, 21:47
przez bolek80
Jeśli chodzi o wymianę łącznika to potrzebny Ci jest jakiś pręt(ja np użyłem styla od siekiery :-D ) aby nagiąć stabilizator bo po zdjęciu starego łącznika zrobi się ciasno.Zakładam,że będziesz robił to w warunkach domowych czyli samochód na lewarku.

Re: Wymiana łączników stabilizatora

PostNapisane: 30 grudnia 2012, 17:22
przez rafalus_ss
A jaki masz przebieg?