Strona 1 z 1

Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 15 grudnia 2012, 12:24
przez rafalus_ss
Mam pytanie czy można dokręcić całe obudowy lusterek do drzwi? Chodzi o to ,że są luźne. Może coś kiedyś było ruszane.Albo ktoś haczył.
Objawy to drganie podczas jazdy.
Drugie pytanie dotyczy nie grzejącego lusterka lewego. Jak sprawdzić czy to szkło nie grzeje czy coś innego najlepiej bez wyciągania szkła.
Czy ewentualnie jak by była wina szkła to kupić orginalne czy takie rzemieślnicze z charakter. kreską?

Re: Temat dotyczy szkła lusterek i obudowy.Brak grzania.

PostNapisane: 15 grudnia 2012, 14:37
przez Misiek
rafalus_ss napisał(a):Mam pytanie czy można dokręcić całe obudowy lusterek do drzwi? Chodzi o to ,że są luźne. Może coś kiedyś było ruszane.Albo ktoś haczył.
Objawy to drganie podczas jazdy.

Da się. Możesz spróbować wymontować głośnik, wsadzić klucz oczkowy 13" na jakiejś przedłużce jest tam jedna śrubka i dokręcić. Łatwe to nie jest bo ciasno, ale mi się kiedyś udało. Jeśli nie dasz rady to trzeba tapicerkę demontować i wtedy dojście dobre.
rafalus_ss napisał(a): Jak sprawdzić czy to szkło nie grzeje czy coś innego najlepiej bez wyciągania szkła.
Czy ewentualnie jak by była wina szkła to kupić orginalne czy takie rzemieślnicze z charakter. kreską?

można pod komputer podpiąć auto i możliwe że był by jakiś błąd odnośnie szkła jeśli było by uszkodzone. Inny sposób to posprawdzać miernikiem czy prąd dochodzi, ale wtedy szkło trzeba zdjąć co trudne nie jest.

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 17 grudnia 2012, 11:06
przez rafalus_ss
Właśnie liczyłem na to ,że od strony wnętrza auta można zmierzyć czy działa szkło lub może poprzez tę wtyczkę pomiędzy drzwiami. Żeby łatwo się zdejmowało to lusterko to bym zdjął szkło w pierwszej kolejności ale może strzelić. Tym bardziej ,że jest zima. :roll:

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 17 grudnia 2012, 15:40
przez Misiek
We wtyczce między drzwiami jak najbardziej też można zmierzyć trzeba by mieć tylko schemat a w tej chwili do elsy nie mam dostępu.
rafalus_ss napisał(a):Żeby łatwo się zdejmowało to lusterko to bym zdjął szkło w pierwszej kolejności ale może strzelić. Tym bardziej ,że jest zima

Moim zdaniem nic nie strzeli tym bardziej że się ociepliło. Powoli w kilku miejscach podważyć i powinno być dobrze :)

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 17 grudnia 2012, 20:44
przez Axee
rafalus_ss, jesli nie grzeje lusterko, to szklo jest do wymiany. Standardowo koroduje polaczenie folii grzewczej i blaszki do ktorej przychodzi styk z kabelka. Proponuje kupic oryginal uzywany sprawny lub nowy. Aby sciagnac szklo trzeba dobrze podwazyc, niemiej jednak latwo zepsuc :D

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 20 grudnia 2012, 22:30
przez rafalus_ss
Jestem też za oryginalnym . A można kupić tzw dzielone lusterko lewe? Nie oryg. są dokupienia właśnie dzielone. Dodatkowo zauważyłem ,że lewe lusterko jak reguluje to silnik dziwnie chodzi, brak płynności chodzi dosyć głośno i ze skokami. Może coś doradzisz.

Re: Odp: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 21 grudnia 2012, 13:18
przez endrju19
Kiedyś mój brat wyjeżdżał moim autem z garażu i zaczepił lusterkiem. Wyskoczyło ono jak mówił z zatrzasku i wsadził je na miejsce. Od tego czasu miałem takie objawy jak autor wątku, tzn. podczas jazdy z większą prędkością całe lusterko z obudową wpadało w wibracje. Trzeba było zdjąć cały boczek i dokręcić nakrętkę na której trzyma się całość (tylko nie za mocno bo będzie problem ze składaniem). Pozdrawiam :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 23 grudnia 2012, 02:17
przez Axee
rafalus_ss napisał(a):Jestem też za oryginalnym . A można kupić tzw dzielone lusterko lewe? Nie oryg. są dokupienia właśnie dzielone. Dodatkowo zauważyłem ,że lewe lusterko jak reguluje to silnik dziwnie chodzi, brak płynności chodzi dosyć głośno i ze skokami. Może coś doradzisz.
Kup cale oryginalne uzywane lusterko np. na alledrogo... tylko niech sprzedajacy da Ci gwarancje wymiany na grzanie szkla. Wyjdzie to napewno taniej niz sam nowy oryginalny wklad.

Re: Luźne obudowy lusterek oraz brak grzania w jednym

PostNapisane: 31 grudnia 2012, 13:49
przez rafalus_ss
to może wymeienić na te liftingowe? Bo te małe łezki nie zdobyły mojego zaufania.