Strona 1 z 2

Żarnik xenon

PostNapisane: 3 stycznia 2013, 16:21
przez czarny_
Spalił mi się prawy żarnik. Pod naporem sprzedawcy kupiłem dwa, tej firmy co były wcześniej - Osram. No i się zdziwiłem, xenony świecą bardziej na biało żółto niż wcześniej na biało niebiesko. Pytanie czy tak ma być z nowymi? Czy ona jakoś się dopalą do tej niebieskiej poświaty? Specjalnie kupiłem Osram'y

Re: Odp: Żarnik xenon

PostNapisane: 3 stycznia 2013, 16:23
przez jędrek
A kupiłeś tą samą barwębarwę

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 3 stycznia 2013, 17:15
przez czarny_
Ponoć wszystkie osramy mają tą samą barwę :x

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 3 stycznia 2013, 21:09
przez pkonrad
czarny_ napisał(a):Ponoć wszystkie osramy mają tą samą barwę :x

A kto Ci takiego newsa sprzedał ?? ;)
http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsum ... index.html
http://www.osram.pl/osram_pl/Dla_konsum ... index.html

Nowa żarówka na początku może świecić wizualnie bardziej ciepłym światłem niż taka która już jest wypalona. Jak trochę pojeździsz to wtedy poświata się trochę zmieni. Jednak w dużej mierze zależy to od tego, jaką temperaturę barwy światła daje żarówka.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 3 stycznia 2013, 23:44
przez czarny_
Na starych palnikach jest kod 66142, a na nowych 66144 może to ma jakiś wpływ. No trudno może się dopalą trochę :wink:

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 09:38
przez mm.max
Chyba że kupiłeś podróbkę... Ja parę lat temu także skusiłem sie na Osrama co gorzej kupionego na allegro.
Żarniki świeciły poniżej krytyki, biało-żółte światło gorsze od przeciętnych żarówek H4 czy H7. I nigdy sie nie wypaliły.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 10:56
przez Norbertoo
czarny_, możesz sprawdzić czy nie wcisnęli Ci podróbek:
- naklejka – każda żarówka ma inny numer (jeśli są te same numery – 100% chińczyk ).
- naklejka – kwadracik hologram - na oryginale każda żarówka ma inny układ (ten sam układ - podróbka)
- po zdjęciu obudowy (można ją bez problemu zdjąć) na boku na oryginalnej żarówce widoczny hologram i numer taki sam jak na naklejce ( brak – podróbka)

W przypadku, gdy kupiłeś ori palniki to nie masz się czym przejmować, ponieważ żarówka potrzebuje ok 20 - 40, a nawet i więcej godzin rozświecenie. Dlatego zanim żarówka zacznie świecić niebieskim światłem najpierw świeci na biało.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 15:52
przez pkonrad
Z tymi podróbkami to jest ostatnio masakra !! Mój brat do swojego auta kupił podróbkę Philips Diamond Vision i żeby było ciekawiej, to nie na Allegro tylko w naszym miejscowym sklepie motoryzacyjnym :x Temat o tyle jest nieciekawy, że owa żarówka uszkodziła mu odbłyśnik w reflektorze :-| W żarówce ksenonowej tego problemu nie będzie, ale może być tak jak pisze mm.max - będą oświetlały drogę gorzej niż zwykłe żarówki H4 czy H7.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:06
przez noktoto
Za ori żarniki w ASO płaciłem po jakieś 250 zł - nie wiele więcej niż ori (lub "ori") Osram czy Philips - nie widzę więc sensu kombinowania.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:17
przez martig
noktoto napisał(a):Za ori żarniki w ASO płaciłem po jakieś 250 z
za oba czy za 1 szt ??
Pozatym znam historie jak to w ASO nie mili żarników i jechali do najbliższego motoryzacyjnego i kupowali OSRAMY wiec nie powiedziane ze w ASO napewno ORI

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:23
przez noktoto
Po 250 sztuka oczywiście (inaczej to by było taniej niż ori Osram), zamawiane bo akurat sami na stanie jeden mieli, w oryginalnych VAGowskich pudełkach.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:29
przez martig
Mi od nowości wytrzymały 80 tyś jeden komplet , a przez ostatnie 50 tyś wyminiłem już 3 razy , raz chinole po 40zł szt , teraz 2 razy "niby" ori osramy, i juz widze ze zaraz bede musiął znowu wymieniać

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:36
przez noktoto
Mi fabryczne wytrzymały 120 tyś / 5 lat (jeden na różowo zaczął świecić), kolejną wymianę przeprowadzi następny właściciel mam nadzieje ;)

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 17:36
przez pkonrad
martig, a jak wyglądała barwa światła na przy różnych kompletach żarników ??

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:02
przez martig
pkonrad, najwięcej światła dawały ori , ale były najbardziej "żółte" , chinole miałem 6000K i te też dobrze świeciły( przez pierwsze 5tyś -poki jeden nie zgasł na dobre) , później pierwsze Osramy świeciły dobrze , w barwie 4300K a kolor zapalonego żarnika był identyczny z barwą postojówek ledowych od leca ( taki ładny biały) - ale się przepalił jeden ( ale może dlatego że zalało lampę i padła przetwornica. Te które mam obecnie ( OSramy) też jak sie nagrzeją mają ładna białą barwę ( jak postojówki) , ale z kolei widzę, że coraz gorzej oświetlają drogę, wiec też będe wymieniał , bo dużo jeżdżę nocą.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 18:42
przez pkonrad
Ja chciałbym na żywo zobaczyć jak świecą żarówki ksenonowe Philips Xenon UltraBlue (6000k), albo Osram Xenarc Cool Blue (5000k).

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 4 stycznia 2013, 22:15
przez czarny_
Wychodzi, że mam ori. Gwarancja rok producenta też jest :wink:

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 5 stycznia 2013, 16:30
przez martig
a można gdzieś znaleźc info na temat tego które żarniki najlepiej oświetlają drogę , bo mi na tym najbardziej by zależało

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 8 stycznia 2013, 09:31
przez Rafalski
martig luknij tu: http://www.xenonowe.pl

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 10 stycznia 2013, 10:43
przez Norbertoo
czarny_, daj znać po jakimś czasie czy się palniki rozświeciły :)

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 10 stycznia 2013, 21:48
przez czarny_
Już po ok. 1000km trochę się rozjaśniły, przeszły trochę w niebieski. Jeszcze może się rozjaśnią, zobaczymy

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 7 lutego 2013, 22:46
przez caligator
Nie chce zakladac nowego tematu wiec podepne sie pod ten tez o xenonach... Czy u was tez przy uruchamianiu auta xenony po prostu sie zapalaja nie poziomujac sie? Zdziwilo mnie to bo we wszystkich autach z xenonami jakimi jezdzilem po wlaczeniu lampy najpierw sie poziomiwaly a nastepnie juz wracaly do pozycji wyjsciowej...

Ps. Na kompie zadnej usterki z tym zwiazanej nie ma...

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 7 lutego 2013, 22:55
przez noktoto
U mnie się poziomują.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 8 lutego 2013, 08:03
przez peter85
Nie mam xenonów w Leonie ale według mojej wiedzy Xeony przy odpaleniu powinny się poziomować.
Nie wiem jak w seacie ale nie we wszystkich samochodach gdy system samo poziomowania nie działa komputer pokazuje błąd.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 8 lutego 2013, 09:12
przez Bymbak
U mnie poziomują się ale dopiero po ok 10-15 sekundach po odpaleniu.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 8 lutego 2013, 09:44
przez miroA3
masz kabel,
skoro nie ma bledow, wejdz w xenon i zrob test, czy lampy sie "ruszaja"
bedzie gora-dol i jesli jest afs to prawo-lewo
jak dziala, to wykluczysz lampy

trzeba sprawdzic poziowanie na wahaczu/ah,
w przedlifcie chyba do 2008 sa dwa, na przednim i tylnym
w polifcie jest jeden, tylko z tylu (gdzie nowe a3 ma cztery ;) )
podpiecie elektryczne dziala prawidlowo , bledow nie bedzie, ale oczywiscie moze byc uwalony, wtedy chyba tylko podmiana na inny sprawny
ale czesta usterka jest "rozpiecie" mechaniczne samych tych ramionek, tam sa takie "kulki" i to wyskakuje

Obrazek


powiem szczerze ze nie wiem czy u mnie tez dziala prawidlowo, nie poziomuje sie za kazdym razem.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 11 lutego 2013, 20:29
przez caligator
Dzieki za rady:)

-- 11 lutego 2013, 20:29 --

Pojezdilem troche wieczorem i nie widze doswietlania zakretow... Zrobilem krotki filmik jak wyglada uruchomienie xenonow u mnie... Jak mozecie to spojrzcie czy takie ruchy sa normalne czy u was jest jednak inaczej?

http://m.youtube.com/watch?v=IkwOKTp6Z2c

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 11 lutego 2013, 20:42
przez czarny_
raczej coś jest nie halo z nimi, wejdź pod auto i zobacz czujniki pochyłu auta

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 11 lutego 2013, 20:50
przez caligator
A gdzie konkretnie ich szukac? To sa te o ktorych byla mowa wczesniej? Tzn. Na wachaczach?

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 15 lutego 2013, 15:22
przez miroA3
wracaja do samego poziomowania,

lampy poziomuja sie za kazdym razem, ale jesli wyciagniety byl kluczyk ze stacyjki

zeby sie poziomowaly to musi byc odpalony silnik, na przekreconym zaplonie , nawet jesli zapalimy lampy to te ani drgna (byc moze to ze maja sie poziomowac dopiero po zaplonie jest kodowane, nie wiem)

na filmie ktory kolega wrzucil przeciez ladnie mu sie ustawiaja, rowny garaz to "wariowac" nie beda
nawet nie zawsze wykonuja ruchy na boki (AFS) nie jest to zalezne od poziomowania





tak jak juz wspomnialem w przedliftowym 1p sa dwa, przod i tyl, zawsze lewwa strona, widac je nawet bez zdejmowania kola
w polifcie jest jeden, z tylu

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 15 lutego 2013, 17:57
przez pablito
Cześć.
Dwie obserwacje:
- włączam silnik (gałka od lamp już przekręcona na ON), "wybuch" i po 3 sekundach poziom lamp jedzie wolno do góry, późnej bardzo szybkie skrzyżowanie się (robią zeza i wracają) i po zezowaniu szybko opadają do pozycji tzw. wypoziomowanej.
- druga obserwacja to brak poziomowania jak włączę lampę np po minucie od włączenia silnika 8) . Reasumując robi poziomowanie zawsze natychmiast po włączeniu silnika ("ale jesli wyciagniety byl kluczyk ze stacyjki"- jak napisał miroA3) niezależnie czy były włączone czy nie.

Zastanawiam się czy gdyby się rozpięły "kulki" na mechanizmie poziomowania to i tak by się nie poziomował oczywiście nieprawidłowo np. skrajnie w górę lub dół...

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 28 lutego 2013, 14:46
przez peter85
Panowie macie jakiś zaufany sklep on-line gdzie można kupić dobre (oryginalne) żarniki w przystępnej cenie. Bratu wypalił się jeden w accordzie w ASO Hondy życzą sobię za oryginał 513 zł szt. :shock: więc szukam czegoś trochę tańszego, znalazłem taki sklep:
http://e-xenony.pl/
mają Philipsy i Osramy ceny nie są specjalnie niskie więc jest szansa że żarniki są oryginalne.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 28 lutego 2013, 21:03
przez Tom-Tdi

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 00:38
przez Piotrek_tdi
http://allegro.pl/d2s-philips-xenony-ul ... 46159.html

Ja kupuje różne rzeczy z oświetlenia u tego gościa i nie było problemów.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 09:19
przez peter85
Dzięki za namiary, Tom-Tdi, też widziałem ten sklep który podałeś w linku, ceny bardzo porównywalne z tym wrzuconym prze zemnie różnica 30 zł na sztuce a u tego gościa którego podałPiotrek_tdi, ceny identyczne co do grosza jakby się zgadali :-)

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 09:29
przez Tom-Tdi
jeśli cena ori żarnika w hurcie jest taka a nie inna to różnice w cenie powinny być niewielkie, jedynie zależne jest to od marży którą sobie dany sprzedawca narzuci :wink:

Swoją drogą- miał ktoś kontakt z tym żarnikiem?? http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/d1s ... 2,339.html Chodzi mi o barwę jak to świeci-4800K ?? 6000K jest już niebieskie,a tutaj powinno być chyba OK :roll:

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 09:48
przez miroA3
peter85 napisał(a):Dzięki za namiary, Tom-Tdi, też widziałem ten sklep który podałeś w linku, ceny bardzo porównywalne z tym wrzuconym prze zemnie różnica 30 zł na sztuce a u tego gościa którego podałPiotrek_tdi, ceny identyczne co do grosza jakby się zgadali


bierze sie to stad, ze sklepy z czesciami samochodowymi tak jak z RTV, czesto sa prowadzone przez te same osoby, tu pewnie tez tak jest, a adresem firmy nie ma sie co sugerowac, 4 sklepy prowadzi jeden student i "gra" miedzy nimi cenami
najlepiej robic minimalna konkurencje sobie samemu, wysoko sie pozycjonowac w google itd
lub na skapcu to pieknie widac jak pozycjonuja sie ceny, a jak fizycznie nie ma towaru jeden, to i zaraz cala reszta, bo jest jeden magazyn

end ot

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 10:11
przez peter85
jeśli cena ori żarnika w hurcie jest taka a nie inna to różnice w cenie powinny być niewielkie, jedynie zależne jest to od marży którą sobie dany sprzedawca narzuci :wink:


Wiem, wiem bardziej chodziło mi o to że np na allegro są philipsy (niby ori) po 100 zł za szt. a tu skoro ceny są bardzo podobne to jest szansa (mam nadzieję) że będą to oryginalne philipsy a nie jakieś podróby (chociaż niestety czasem wysoka cena o nie świadczy o jakości).

Swoją drogą- miał ktoś kontakt z tym żarnikiem?? http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/d1s ... 2,339.html Chodzi mi o barwę jak to świeci-4800K ?? 6000K jest już niebieskie,a tutaj powinno być chyba OK :roll:


Mój brat też się przymierza do tych 4800K prawdopodobnie wybierze z tych 2:
http://e-xenony.pl/philips-d2s-xenon-vision-zarnik-oryginal-4600k.html
http://e-xenony.pl/zarowka-xenonowa-philips-d2s-x-treme-vision-xenon-zarnik-4800k-box.html
Czytałem opinie w necie i podobno 4800K dają ładną białą barwę dopiero 6000K wpada w niebieski, jak już kupi i zamontuje to podzielę się jego opinią :wink:

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 10:15
przez Norbertoo
Tom-Tdi napisał(a):Swoją drogą- miał ktoś kontakt z tym żarnikiem?? http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/d1s ... 2,339.html Chodzi mi o barwę jak to świeci-4800K ??

Też się nad nimi zastanawiałem. Tutaj masz filmik jak to mniej więcej świeci http://www.youtube.com/watch?v=hdVopIf8HRM. Wydaje mi się, że nie ma dużej różnicy między nimi, a np Osramami Xenarc 4300k :)

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 1 marca 2013, 10:51
przez Tom-Tdi
ok-dzięki chłopaki :wink: peter85, daj znać jak to będzie świecić :-D

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 6 marca 2013, 10:39
przez peter85
Żarniki wymienione wybór padł na:
http://e-xenony.pl/zarowka-xenonowa-philips-d2s-x-treme-vision-xenon-zarnik-4800k-box.html
Wrażenia na szybko, w porówaniu z Osram XENARC (takie było włożone na pierwszy montaż) Philips świecić bardzo ładnym białym światłem nie widać żadnej niebieskiej poświaty natomiast delikatną niebieską poświatę było widać w Osramie (pewnie dlatego, że jest on już na wykończeniu i niedługo się wypali myślę że w nowym byłaby ona niewidoczna).
Zobaczymy jak to będzie wyglądać wieczorem i po jakimś czasie jak się nowy żarnik rozświeci ale jak na razie żarniki na duży plus dają bardzo ładne białe światło.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 6 marca 2013, 20:31
przez czarny_
wymienia sie parami !

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 6 marca 2013, 22:24
przez Tom-Tdi
czarny_ napisał(a):wymienia sie parami !


peter85 napisał(a):Żarniki wymienione


peter85 napisał(a):Zobaczymy jak to będzie wyglądać wieczorem i po jakimś czasie jak się nowy żarnik rozświeci


dokładnie- żarnik potrzebuje około 10 godzin na rozświecenie :-D

Dzięki za info peter85, chyba też się zdecyduję na 4800K :-P

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 7 marca 2013, 08:14
przez peter85
wymienia sie parami !


Wiem o tym i tak zrobiłem (a konkretnie brat bo to jego auto) odpaliliśmy tylko na chwile jeden nowy i jeden stary żarnik żeby tylko zobaczyć czy jest jakaś różnica i zaraz drugi też został wymieniony :wink:

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 7 marca 2013, 16:16
przez martig
peter85, dzieki za relacje , też chyba je wezmę bo moje już na wykończeniu

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 7 marca 2013, 17:07
przez Norbertoo
peter85 zrób jakieś zdjęcia jak to świeci jeśli możesz :)

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 11 marca 2013, 18:40
przez peter85
peter85 zrób jakieś zdjęcia jak to świeci jeśli możesz :)


Poproszę brata żeby w wolnej chwili coś cyknął :-)

-- 11 mar 2013, o 18:40 --

Zgodnie z obietnicą zdjęcia żarników, robione telefonem więc jakość nie powala ale myślę że w miarę oddają faktyczną barwę światła, aha w pozycjach siedzą ledy w5w o barwie 4300K.
Obrazek
Obrazek

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 9 września 2016, 08:13
przez maniek23
Witam,

Odświeżę trochę temat.
Jeden żarnik zaczyna mi świeć na różowo, więc chyba zbliża się jego koniec i zastanawiam się co kupić.
Zastanawiam sie nad Philips D1S XenStart lub Philips D1S XenStart 2012 ?? Używał ktoś może ?? Jak tak to niech podzieli się opinią.

-- 9 września 2016, 08:13 --

Jesień się zbliża, wiec nie mam na co czekać, musze coś zamówić:
Mam dwie opcje:
* Osram Żarnik Xenon D1S Xenarc - 4300K
* Philips Żarnik Xenon D1S XenStart - 4800K
Czy ktoś może powiedzieć, czy duża jest różnica między 4300K a 4800K??
Orginalne mam Osram o barwie 4100K i nie narzekałem na nie zbytnio, wiec 4300K powinny być OK.
Pytanie czy, warto płacić więćej za 4800K?

Z góry dzięki za opinie, jak ktoś używał.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 9 września 2016, 12:20
przez bad
4300 to legalny standard. U mnie Bosma jeździ od ponad roku czyli jakieś 40tys. km.
Dobra jakość za przystępną cene i brak ryzyka zakupu podróbki.

Re: Żarnik xenon

PostNapisane: 9 września 2016, 12:54
przez peter85
Pytanie czy, warto płacić więćej za 4800K?


Płacisz więcej dlatego, że Philips jest droższy od Osram. Ja w hondzie miałem żarniki Osrama Xenarc 4300K (bardzo dobre nie mogę złego słowa na nie powiedzieć), teraz mam włożone Philips X-treme Vision, które teoretycznie dają 50% więcej światła ( w rzeczywistości faktycznie jest więcej niż w przypadku Osram ale na pewno nie 50%).

Różnica między tymi dwoma modelami które podałeś może być widoczna tylko w reflektorze 4800K będzię bardziej niebieskawy, 4300K bardziej biały, ilość światła będzie taka sama, więc moim zdaniem nie ma sensu dopłacać.