Strona 1 z 1
Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
26 października 2014, 22:20
przez mally
Witam, robię mały rekonesans, mocno zastawiam się nad kupnem Leona z silnikiem 2.0 TSI. Jakie są istotne zmiany miedzy wersjami?
Interesują mnie auta z lat 2006-2009 jeśli się nie mylę to będą wersje FR ( 200 PS) Cupra ( 240 ps). Dla uproszczenia wymienię elementy na których mi zależy i chciał by zweryfikować różnicę , proszę o zrozumienie i pomoc :]
Silnik --rodzaj rozrządu pasek czy łańcuch , która opcja lepsza??
Turbo-- FR ( KO3S??) Cupra( KO4??)

?
Hamulce--średnica tarcz

?
Zawieszenie-- Komfort, sztywność, wysokość

?
Napęd-- czy są jakieś różnice

?
Cena: ile może kosztować zdrowa FR-ka z Polski vs Cupra z roczników 2006-2009

?
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
29 października 2014, 20:22
przez msz
w latach 2006-2009 nie było silnika 2.0 TSI (EA888). Były tylko TFSI (EA113) z rozrządem na pasku i taki lepiej wybierz, brak niespodzianek z łańcuchem i nie biorą tak oleju jak TSI.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 12:52
przez Qrczaq
Ziom, FR, to Leon z silnikiem 2.0 Turbo, z resztą jak w 2.0TDI.
Cupra, ma większość części z Golfa R i S3. Poza oczywistymi różnicami, są całe setki różnic większych lub mniejszych.
Reszta w oknie "SZUKAJ"
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 13:35
przez noktoto
Qrczaq napisał(a):Cupra, ma większość części z Golfa R i S3
Silnik (z drobnymi różnicami), przednie hamulce i przednie wahacze (z tylnymi tulejami). Nie wiem gdzie ta większość.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 15:45
przez michallubon
Hamulce to:
- FR 288mm przód i 255mm tył,
- Cupra 312mm przód i 286mm tył.
Więcej na ten temat:
viewtopic.php?f=41&t=17782&hilit=hamulce+cupraSwoją drogą, to wszystkie informacje są na forum --> SZUKAJ
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 16:13
przez msz
michallubon, nie wprowadzaj kolegi w błąd. Cupra ma tarcze 345 mm, FR też ma na pewno większe.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 16:31
przez 83Dario
ja mam Fr przód tarcze 312 tył 286, nie ma łańcucha tylko pasek, zawias ten sam tylko niższe o 5mm(15mm FR a 20mm CUPRA) IC ten sam w obu wersjach, hamulce CUPRA przód ma większe 345, inna turbina bardziej wydajniejsza w CUPRZE, oraz fotele kubełki które są tylko dostępne w modelu CUPRA wraz z całym czarnym wnętrzem. Napęd ten sam tylko po lifcie CUPRA R ma XDS a tak starsza wersja nie ma mechanizmu różnicowego ani w wersji FR ani w CUPRA.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 17:48
przez noktoto
83Dario napisał(a):Napęd ten sam tylko po lifcie CUPRA R ma XDS a tak starsza wersja nie ma mechanizmu różnicowego ani w wersji FR ani w CUPRA.
Nie no, mechanizm różnicowy to wszystkie mają

XDS występował po lifcie, zarówno w FR, jak i w obu Cuprach.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 18:51
przez Qrczaq
Inne wtryskiwacze, pompy paliwa, sprzęgła, osprzęt wybieraka skrzyni biegów. Inny układ wydechowy, w osprzęcie silnika jest więcej drobnych zmian.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 19:02
przez noktoto
Qrczaq napisał(a):sprzęgła
Na pewno?
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 19:26
przez miroA3
kolega pyta o przedlifty, a w temacie TSI, przedlifty to tylko TFSI na pasku
sprzęgło jest to samo ( to polift TSI CCZB ma inne )
XDS w każdym polifcie, a w przedlifcie też można mieć, wystarczy zmienić pompę ABS na MK60EC1 + parę modów , ale nie o tym temat
mechanizm różnicowy to ma większość modeli VAG od 95roku ( EDS/EDL )
linki stalowe wybieraka, dźwignie itd mają wszystkie ten sam, nawet ten sam mają wszystkie 2.0TDI
FR ma jedną przewagę, skrzynie DSG
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 20:13
przez noktoto
miroA3 napisał(a):mechanizm różnicowy to ma większość modeli VAG od 95roku ( EDS/EDL )
Chyba elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego, bo sam mechanizm różnicowy to ma praktycznie każdy samochód.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
30 października 2014, 23:02
przez miroA3
Tak, oczywiście, źle się wyraziłem
zasugerowany waszą dyskusją :
83Dario napisał(a):a tak starsza wersja nie ma mechanizmu różnicowego
noktoto napisał(a):Nie no, mechanizm różnicowy to wszystkie mają
przepraszam
sam XDS jest też rozwinięciem EDS, a nazywanie tego elektroniczną szperą jest błędem
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
31 października 2014, 08:46
przez Qrczaq
miroA3 napisał(a):inki stalowe wybieraka, dźwignie itd mają wszystkie ten sam, nawet ten sam mają wszystkie 2.0TDI
Chodziło mi o shifter, który i tak jest kiepski i podlega zmodzeniu

Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
31 października 2014, 09:30
przez gryczu
Dodam jeszcze że, średnia tarcz:
cupra 345/286 , FR 312/286
cupra obniżona jest względem serii o 14mm względem serii, a FR chyba 7(do zweryfikowania).
Cena zdrowej cupry to koło 45tyś, FR 35. Ciekawostką jest, że wersji FR(200ps) mało jest na rynku wtórnym

Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
31 października 2014, 21:04
przez mally
Budżet 40 tyś zł, jest sens szukać Cupry, czy lepiej w tej kasie wyrwać zdrową FR-kę , zrobi się program moc też wystarczy :]
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
3 listopada 2014, 08:42
przez Qrczaq
Jasne, że starczy, tylko, żebyś miał potem te 2-3tys zł na podstawowe ogarnięcie fury. (rozrząd, popychacze, odmy, świece, cewki klocki tarcze itp)
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
3 listopada 2014, 09:40
przez TeddyBB
Qrczaq napisał(a):2-3tys zł
Trochę optymistycznie szacujesz

Ja bym raczej to przemnożył x2. Dochodzą jeszcze wszystkie płyny, filtry. A dodatkowo może trzeba będzie kupić jeszcze zimowy zestaw felg i opon, koło dojazdowe. I to wszystko przy założeniu że nie ma jakigoś zonka - "wady ukrytej". Nie mówię że to koniec świata, ale warto być na to przygotowanym mentalnie.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
3 listopada 2014, 14:26
przez Qrczaq
Ja nie piszę o eksploatacji, ale o przygotowaniu samochodu do ruszenia

. Jak chcesz do tego dołożyć felgi i opony, to wiadomo, że i 20.000zł możesz dołożyć.
Mnie Cupra co roku ok 3zł kosztuje jeśli chodzi o podstawową eksploatację. Jak ktoś się jeszcze ściga, to samo sprzęgło z dwumasem potrafi kosztować 5000zł.
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
22 lutego 2016, 17:59
przez uxon
Odswiezam kotleta.
Czy ktos wie dokladnie jakie sa roznice miedzy Cupra a FRka i FRka TDI? Pomijajac silnik oraz hamulce, chodzi mi o roznice w prowadzeniu, zestrojeniu tych aut i to co ma na to wplyw, typu: roznice w wahaczach, maglownicy, stabilizatorach, itd.
-- 22 lutego 2016, 18:59 --
nikt nic?
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
1 czerwca 2017, 12:02
przez sebo7w7
Chciałbym poznać różnice we wnętrzu auta, tj, zegary ( widzę w aukcji, ze jedne mają biale tarcze inne czarne, nie wiem o co chodzi), kierownica, nakładki na pedały inne podobne detale, które pomagają w identyfikacji wersji samochodu. Przymierzam się do kupna Cupry ale nie chce kupic mydła i powidła
Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
1 czerwca 2017, 23:17
przez gryczu
sebo7w7 napisał(a):Chciałbym poznać różnice we wnętrzu auta, tj, zegary ( widzę w aukcji, ze jedne mają biale tarcze inne czarne, nie wiem o co chodzi), kierownica, nakładki na pedały inne podobne detale, które pomagają w identyfikacji wersji samochodu. Przymierzam się do kupna Cupry ale nie chce kupic mydła i powidła
Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Cupra ma fotele kubełkowe, dwie wersję kierownicy (przed liftem cała skórzona z emblematem cupra na dole kierownicy, po lificie kierownica ścieta na dole). Zegary też dwie wersje - przed i po lift (przed można powiedzieć ze są białe, po czarne obydwa z napisem cupra). Występują dwa FIsy, jeden full drugi mnijeszy. Gałki zmiany biegów też maja wersje przed i po liftową. Środek cupry jest cały czarny, czyli podosufitka itp.
Duże hamulce (345/286), napis na klapie cupra, po lificie dochodzi jeszcze znaczek r na klapie bagaznika, w kratce przy znaczku seata i napis cupra na przednim zderzaku. Seryjnie wychodziły owalne końcówki wydechu. Przed liftowa cupra wychodziła na 18 calowych felgach, po lifice na 19".
Re: Jakie są różnice miedzy FR a Cuprą 2.0 TSI ??

Napisane:
4 czerwca 2017, 20:43
przez sebo7w7
Z tego co widzę to Cupra jak i FR mialy ten sam pakiet zderzaków przed liftem? po lifcie jedynie co potrafię dostrzec to tylko znaczek "FR/Cupra" na przednim zderzaku (tak jak w poście wyżej zostalo napisane).
Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka