Strona 1 z 1
Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
5 marca 2015, 21:45
przez pecet0
Witam,
Pojawiła mi się dzisiaj kontrolka z którą nie miałem wcześniej do czynienia
wygląda tak:

Co ona sygnalizuje?
Kontrolka wygląda jakby to była żarówka.
Jednak sprawdzałem wszystkie światła przód, tył, razem z kierunkowskazami, i przeciwmgłowymi.
I wszystkie światła są ok.
Wie ktoś co oznacza ta kontrolka?
Dodam że kontrolka świeci się w sposób nie ciągły tylko migający.
Re: Kontrolka na zegarze

Napisane:
5 marca 2015, 21:52
przez Kris1988
ta kontrolka to bodajze blad oswietlenia, ale problemu nie szukaj na zewnatrz tylko wewnatrz auta. wymieniales moze żarówki w aucie na jakies LED ?
Re: Kontrolka na zegarze

Napisane:
6 marca 2015, 00:16
przez pecet0
Na LEDy nie wymienialem
ale jakies 100 km temu wymienilem stare ksenony na nowe ksenony
-- 6 marca 2015, 01:16 --
ale to byłby powód?
Bezpośrednio po wymieniu ksenonów nie miałem żadnej kontrolki mrugającej.
Stało się to dzisiaj (ok 2 tygodnie po wymianie )
Re: Kontrolka na zegarze

Napisane:
6 marca 2015, 07:25
przez untaztood
Jakiej firmy żarniki założyłeś?
Re: Kontrolka na zegarze

Napisane:
6 marca 2015, 07:26
przez -arti-
Elektronika auta /CAN/ sygnalizuje problem z oświetleniem czyli któraś z żarówek nie świeci lub powoduje skoki napięcia. Ja tak miałem z tylną żarówką lewą a dokładnie problem pojawiał się czasami gdy świeciła w trybie STOP.
Jednak skoro problem powstał po wymianie palników to idź w tym kierunku. Gdy masz stare to włóż je z powrotem na krótki czas i zobaczysz co się będzie działo. Profilaktycznie sprawdź tylne żarówki świateł postojowych (te w klapie też).
Pozdrawiam.
Re: Kontrolka na zegarze

Napisane:
6 marca 2015, 07:31
przez pecet0
untaztood napisał(a):Jakiej firmy żarniki założyłeś?
Zawiozłem auto do jednego gościa co sprzedaje żarówki bo nie wiedziałem jakie tam maja być i włożył chińszczyznę HID D1S
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 12:00
przez peter85
tylko wewnatrz auta
Głupoty piszesz, nie ma w Leonie żadnej kontrolki odpowiadającej za żarówki wewnątrz auta i na pewno nie jest to ta o której mowa.
włożył chińszczyznę HID D1S
I tu bym szukał przyczyny żarniki może i świecą ale może być problem z napięciem szczególnie, że jak pisałeś:
kontrolka świeci się w sposób nie ciągły tylko migający.
Ta kontrolka odpowiada wyłącznie za żarówki ( na zewnątrz auta nie w środku) i tu trzeba szukać przyczyny, natomiast przy przepalonej żarówce świeciła by się w sposób ciągły jeżeli miga to musi być coś z napięciem w instalacji.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 16:12
przez Blad
Podłączysz się VCDSem to pokaże która żarówka generuje błąd.
Moduł - Centralna elektryka
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 18:50
przez pecet0
kabla nie będę miał przez najbliższy okres, to nie mam jak się wpiąć.
Jednak jeśli to odpowiada wyłącznie za żarówki to mnie uspokoiliście.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 21:05
przez Kris1988
to na 100% problem od oswietlenie. ja napisalem zeby szukac wewnatrz bo przewaznie ktos wymienia zarowki w srodku na led , a do tych aut z kontrola can bus sa inne zarowki led z dodatkowym opornikiem. ale jak mowiles ze tem mechanik wymienil zarniki na jakies tani bubel to moze byc to jak inni mowia.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 21:23
przez Blad
LEON 1P nie generuje błędów jak zmienisz żarówki wewnątrz na LEDowe...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 22:45
przez Marcin_1p
Blad napisał(a):LEON 1P nie generuje błędów jak zmienisz żarówki wewnątrz na LEDowe...
Przed liftem na zewnątrz też nie...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:01
przez Tom-Tdi
Jeśli kontrolka przepalonej żarówki świeci w sposób przerywany, to sygnalizuje problem/awarię samopoziomowania lub AFS (o ile posiadasz bixenon skrętny).
Odpal auto po zmroku(lub w ciemnym garażu),włącz światła i obserwuj czy xenon startuje zgodnie z procedurą samopoziomowania, czy też przechodzi w tryb serwisowy.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:04
przez Sebool2006
Tom-Tdi napisał(a): czy też przechodzi w tryb serwisowy.
Jak właśnie rozpoznać taki tryb ? Może i głupie pytanie,ale dopiero poznaje budowę 1P a wcześniej nie miałem doczynienia z soczewką
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:12
przez Tom-Tdi
Marcin_1p napisał(a):Przed liftem na zewnątrz też nie...
niestety się mylisz, przy zwykłych ledach ( bez CAN) wali błędem i odłącza daną lampę lub całe podświetlenie tablicy, w zależności gdzie zostały zastosowane
-- 6 mar 2015, o 23:12 --
Sebool2006 napisał(a):Tom-Tdi napisał(a): czy też przechodzi w tryb serwisowy.
Jak właśnie rozpoznać taki tryb ? Może i głupie pytanie,ale dopiero poznaje budowę 1P a wcześniej nie miałem doczynienia z soczewką
Po odpaleniu auta opadają w dół, a następnie wolno podnoszą się do góry, w dodatku mają krótszy zasięg bo nie podnoszą się do odpowiedniej wysokości
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:23
przez Marcin_1p
Tom-Tdi napisał(a):Marcin_1p napisał(a):Przed liftem na zewnątrz też nie...
niestety się mylisz, przy zwykłych ledach ( bez CAN) wali błędem i odłącza daną lampę lub całe podświetlenie tablicy, w zależności gdzie zostały zastosowane
Jednak człowiek uczy się całe życie,
byłem przekonany, że takie rzeczy dzieją się w polifcie...
Sebool2006 napisał(a):Jak właśnie rozpoznać taki tryb ?
Tom-Tdi napisał(a):Po odpaleniu auta opadają w dół, a następnie wolno podnoszą się do góry, w dodatku mają krótszy zasięg bo nie podnoszą się do odpowiedniej wysokości
Tom mnie uprzedził ale jest dokładnie tak jak napisał...
Swego czasu trochę walczyłem u siebie z tym tematem.
Jak jest wszystko ok to poziomują się prawo lewo, góra dół...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:25
przez Sebool2006
No to u mnie się dobrze poziomuje.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
6 marca 2015, 23:42
przez Marcin_1p
Tom-Tdi napisał(a):Jeśli kontrolka przepalonej żarówki świeci w sposób przerywany, to sygnalizuje problem/awarię samopoziomowania lub AFS (o ile posiadasz bixenon skrętny).
Dokładnie tak i tu bym szukał przyczyny...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
8 marca 2015, 01:36
przez AnCyMoNeK
Proponuje kupić preparat czyszczący styki i popsikać najlepiej wszystkie poczekać aż odparuje i założyć z powrotem . Metoda sprawdzona osobiście pomaga na przepalone często żarówki i nie tylko .
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
18 marca 2015, 19:13
przez wisnia26
Podpinam się pod temat. U mnie przestaly swiecic zarowki oswietlenia rejestracji.. najpierw jedna, za jakis czas druga. Nie wymienialem gdyz poprostu mi sie nie chcialo

teraz zabralem sie za to i zonk.. wymieniam zarowki i nic, sprawdzalem miernikiem napiecie i tez nic, zaznaczam ze na zarowce bagaznika jest napiecie. Rozebralem obudowy bagaznika i kable sa cale..? Macie jakies pomysly bo zaniedlugo rozbiore cale auto w srodku i zrobie z niego wydmuszke. Szukalem schematu instalacji aby sprawdzic dokad i jak daleko ida te 4kabelki od oswietlenia ale nie znalazlem :/
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
19 marca 2015, 00:49
przez Marcin_1p
wisnia26 napisał(a):Podpinam się pod temat. U mnie przestaly swiecic zarowki oswietlenia rejestracji.. najpierw jedna, za jakis czas druga. Nie wymienialem gdyz poprostu mi sie nie chcialo

teraz zabralem sie za to i zonk.. wymieniam zarowki i nic, sprawdzalem miernikiem napiecie i tez nic, zaznaczam ze na zarowce bagaznika jest napiecie. Rozebralem obudowy bagaznika i kable sa cale..? Macie jakies pomysly bo zaniedlugo rozbiore cale auto w srodku i zrobie z niego wydmuszke. Szukalem schematu instalacji aby sprawdzic dokad i jak daleko ida te 4kabelki od oswietlenia ale nie znalazlem :/
Może zgniły Ci tylko gniazda oświetlenia tablicy? Wykręć i sprawdź.
Jedno kompletne w ASO kosztuje koło 30zł, więc o używce nawet nie myśl... jeśli to jest przyczyną oczywiście...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
19 marca 2015, 10:59
przez wisnia26
Wymienione na nowe. Bezpieczniki takze.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
4 sierpnia 2015, 15:17
przez color
Witam.Świeci się ciągle kontrolka przepalonej żarówki.Sprawdziłem,nie świeci prawe światło drogowe.Moje lampy przednie to Day Line z paskiem led 05-09r.Co dziwne żarówka ta H1 sprawna.przewód + i masa od żarówki pokazują napięcie ok 12V a H1 nie świeci.Dlaczego ? Może mieliście do czynienia z tą sytuacją.Podzielcie się wiedzą.Leon 1P1 2008r. 1.9 BLS.
-- 4 sierpnia 2015, 15:17 --
color napisał(a):Witam.Świeci się ciągle kontrolka przepalonej żarówki.Sprawdziłem,nie świeci prawe światło drogowe.Moje lampy przednie to Day Line z paskiem led 05-09r.Co dziwne żarówka ta H1 sprawna.przewód + i masa od żarówki pokazują napięcie ok 12V a H1 nie świeci.Dlaczego ? Może mieliście do czynienia z tą sytuacją.Podzielcie się wiedzą.Leon 1P1 2008r. 1.9 BLS.
Wszystko jasne,wstawiłem nową żarówkę i świeci ,błąd znikł a stara żarówka świeci w starym aucie.Po prostu ta żarówka znudziła się mojemu autu.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
12 września 2016, 22:05
przez kurilek
Siemanko, nie zakładam nowego tematu. Piszę w sprawie kontroli przepalonej żarówki, która miga!. Oznacza to awarie AFS (posiadam bixenon skrętny) Po odpaleniu auta w nocy zaobserwowałem, iż ksenon rusza się w lewo i w prawo. Nie wiem czy tak powinien działać, czy także góra i dół ? Dodatkowo podpiąłem auto do auto-com i wyskoczyły błędy
02628 - Czujnik pozycji dynamicznego doświetlania zakrętów prawy
- zwarcie z masa
-stały
02629 - Czujnik pozycji dynamicznego doświetlania zakrętów lewy
- zwarcie z masa
-stały
02631 - Zasilanie modułu pozycji dynamicznego doświetlania zakrętów, lewego
- zwarcie z masa
-stały
02630 - Zasilanie modułu pozycji dynamicznego doświetlania zakrętów, prawego
- zwarcie z masa
-stały
Przy postoju oraz skręceniu kierownicą w lewo i w prawko włączają się halogeny które doświetlają. Po skasowaniu błędów 02630 , 02631 znikają, ale pozostają kolejne dwa od dynamicznego doświetlania zakrętów.
Od czego zacząć sprawdzenie ? może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać ? dodam jeszcze iż ksenon świeci niżej niż powinien. Dodatkowo został podnoszony mechanicznie przed diagnostę, ale wydaje mi się, że nadal automatycznie opadł.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
24 stycznia 2017, 15:46
przez Sebool2006
Witam,
Mam błąd spalonej żarówki,ale powodem jest kostka w lewym halogenie. Niestety wtyczka tej kostki jest ułamana bo poprzedni właściciel zamiast wymienić pęknięty element wolał go przykleić na kropelkę. Macie jakiś sposób aby to naprawić bądź gdzie mogę kostkę dostać ?
Polutować polutuje sobie. Zależy mi na tym aby była cała kostka i nigdzie nie połamana i miała wszystkie zaczepy.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
24 stycznia 2017, 15:55
przez bzykofm
Zapytaj w ASO. Mi jak się ułamała kostka od poduszki fotela pasażera to serwisant po prostu przyniósł z zaplecza.
Jak chciałem kupić przez sklep to można było tylko z wiązką

. Rzecz miała się w Maranie na Wrocławskiej.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
24 stycznia 2017, 16:22
przez Sebool2006
bzykofm napisał(a):Zapytaj w ASO. Mi jak się ułamała kostka od poduszki fotela pasażera to serwisant po prostu przyniósł z zaplecza.
Jak chciałem kupić przez sklep to można było tylko z wiązką

. Rzecz miała się w Maranie na Wrocławskiej.
Ok zapytam. Przywykłem do błędu żarówki,że się świeci ale chciałbym to w końcu naprawić.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
24 stycznia 2017, 19:39
przez bzykofm
U mnie raz na jakiś czas, też się pojawia, a potem samoczynnie znika.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
24 stycznia 2017, 19:45
przez Sebool2006
U mnie jest to ewidentnie przez halogen
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
27 czerwca 2017, 20:23
przez k_sony
Cześć wszystkim,
Mam problem z błędem przepalonej żarówki. Pewnego dnia się zapaliła. Stwierdziłem że któraś z żarówek na bank się przepalila jednak nic z tego wszystkie świecą...
Próbowałem przeskanowac Ecu w celu znalezienia kodu błędu jednak również nic nie wykrylo...
Czy ktoś z Was orientuje się co może być przyczyną błędu przepalonej żarówki mimo świecenia każdej z nich?
Będę wdzięczny za odpowiedź

Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
28 czerwca 2017, 07:16
przez -arti-
k_sony napisał(a):Cześć wszystkim,
Mam problem z błędem przepalonej żarówki. Pewnego dnia się zapaliła. Stwierdziłem że któraś z żarówek na bank się przepalila jednak nic z tego wszystkie świecą...
Próbowałem przeskanowac Ecu w celu znalezienia kodu błędu jednak również nic nie wykrylo...
Czy ktoś z Was orientuje się co może być przyczyną błędu przepalonej żarówki mimo świecenia każdej z nich?
Będę wdzięczny za odpowiedź

Z doświadczenia. Wyciągnij wszystkie tylne i jeszcze raz włóż. Czasem dostają przepięć z powodu wypalenia. Świecą ale idą spadki napięcia.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
28 czerwca 2017, 07:39
przez facet02
k_sony napisał(a):Cześć wszystkim,
Mam problem z błędem przepalonej żarówki. Pewnego dnia się zapaliła. Stwierdziłem że któraś z żarówek na bank się przepalila jednak nic z tego wszystkie świecą...
Próbowałem przeskanowac Ecu w celu znalezienia kodu błędu jednak również nic nie wykrylo...
Czy ktoś z Was orientuje się co może być przyczyną błędu przepalonej żarówki mimo świecenia każdej z nich?
Będę wdzięczny za odpowiedź

masz xenon czy zwykła lampa

Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
28 czerwca 2017, 18:15
przez k_sony
Xenon
-- 28 czerwca 2017, 19:15 --
-arti- napisał(a):k_sony napisał(a):Cześć wszystkim,
Mam problem z błędem przepalonej żarówki. Pewnego dnia się zapaliła. Stwierdziłem że któraś z żarówek na bank się przepalila jednak nic z tego wszystkie świecą...
Próbowałem przeskanowac Ecu w celu znalezienia kodu błędu jednak również nic nie wykrylo...
Czy ktoś z Was orientuje się co może być przyczyną błędu przepalonej żarówki mimo świecenia każdej z nich?
Będę wdzięczny za odpowiedź

Z doświadczenia. Wyciągnij wszystkie tylne i jeszcze raz włóż. Czasem dostają przepięć z powodu wypalenia. Świecą ale idą spadki napięcia.
Niestety to nie pomogło

Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
28 czerwca 2017, 22:01
przez Marcin_1p
Xenon czy bix?
Jeśli bix to sprawdzales, czy AFS działa poprawnie? Może tu tkwi problem.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 06:28
przez -arti-
A halogeny sprawdzałeś? /jeżeli auto takowe posiada/.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 08:02
przez k_sony
Marcin_1p napisał(a):Xenon czy bix?
Jeśli bix to sprawdzales, czy AFS działa poprawnie? Może tu tkwi problem.
Tak mam BIX.
AFS sprawdzony poziomują się prawidłowo.
-- 29 czerwca 2017, 09:02 --
-arti- napisał(a):A halogeny sprawdzałeś? /jeżeli auto takowe posiada/.
halogeny również sprawdzone - działają prawidłowo.
Skończyły mi się już pomysły co może być nie tak...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 08:33
przez facet02
Poziomowanie to jedno a doświetlaniem zakrętów to drugie.
Działa doświetlanie powyżej 20km/h ?
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 09:21
przez Marcin_1p
Poprzez ,,prawidłowo,, rozumiem, że po przekreceniu kluczyka światła ustawiają się lewo prawo i góra dół?
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 09:42
przez facet02
Po przekręceniu kluczyka jest test góra , dół , lewo, prawo , następnie ustawiają się na odpowiednim poziomie i w drogę

Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 14:47
przez k_sony
Po przekreceniu kluczyka test wykonuje się prawidłowo. Podczas jazdy również działa.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 16:47
przez facet02
i brak komunikatu na szafie tylko świeci symbol żarówki

Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 17:32
przez k_sony
desmo napisał(a):i brak komunikatu na szafie tylko świeci symbol żarówki

Dokładnie tak. Tylko kontrolka żarówki.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 18:15
przez Sebool2006
Ja mam od czasu do czasu tak przy bixach,że się zapali błąd żarówki wyłącze tylko bixy i załącze je ponownie błąd gaśnie. Podejrzewam styki zaśniedziałe w klapie.
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
29 czerwca 2017, 18:54
przez bad
Przecież w 1P są tylko biksenony... a to że jedne skrętne drugie nie to inna sprawa...
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
3 lipca 2017, 13:28
przez k_sony
Styki wyczyszczone, kontrolka nadal świeci... macie jeszcze jakieś pomysły?
Re: Błąd przepalonej żarówki

Napisane:
3 lipca 2017, 13:32
przez facet03
Masz gdzieś wsadzone ledy ? Jak podłączasz kompa z vcds nie pokazuje która jest przepalona? Na FISie też powinno pokazać która..