Strona 1 z 1
Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
17 kwietnia 2015, 16:50
przez PoVeR
Witam, po dłuższych opadach deszczu zauważyłem problem z odpływem wody z drzwi. Woda wydostaje się dopiero po otwarciu drzwi.
Czy tak powinno być?
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
17 kwietnia 2015, 19:38
przez Misiek
oczywiście że nie, proponuję rozebrać drzwi może przytkały się ori otwory do odprowadzenia wody.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
2 czerwca 2016, 22:17
przez facet03
Panowie cieknące drzwi to znana bolączka naszych Leonów. Po deszczu lub umyciu auta zawsze po opuszczeniu szyby , cala jest w smugach od wody. Tylko się wkurzam bo auto umyte a tu zaraz całe szyby pomazane. Czasem tez robią się plamy na tapicerce (boczkach drzwi) , czy powodem jest brak odprowadzenia wody? Jak się za to zabrać żeby problem nie występował ?
Z góry dzięki za pomoc. Odkopuje stary temat bo nie chce zakładać nowego
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
28 czerwca 2016, 09:16
przez facet03
Takie zacieki robią sie po deszczu lub myciu:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 19:52
przez facet03
Panowie ktoś coś? Jakieś porady ?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 20:17
przez tatian
Hm dziwna przypadłość. Chyba zacząłbym od zdjęcia tego boczka materiałowego i polewał szybę wodą by zaobserwować jak i gdzie to leci . Najlepiej zrobić to w dwóch. Na całe szczęście ja tego problemu nie mam i obym nie miał. A jedyne rozwiązanie to chyba folia bo co innego.
We wszystkich drzwiach to masz czy w jednych? Bo jak w jednych to może boczek został źle zamontowany.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 20:36
przez facet03
W 2 napewno po stronie kierowcy , na stronę pasażera nie zwracałem uwagi , ale zerknę . W lipcu mam urlop i będę chciał to ogarnąć , czy wygłuszenie drzwi coś poprawi czy to raczej nie ma nic wspólnego ?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 20:55
przez tatian
Wg mnie nie ma nic wspólnego.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 20:56
przez tatian
Zdjęcie tego materiału to dwie minuty roboty. Ściągnij i najpierw obserwuj co się dzieje gdy lejesz wodę.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 21:00
przez facet03
Najpierw ścigam ta listwę pod materiałem i potem sam materiał ? Tam nie ma odkręcania tylko same zatrzaski co nie?
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
29 czerwca 2016, 21:19
przez tatian
Materiał ściągasz najpierw i nic więcej
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
19 lipca 2016, 11:24
przez grzegorz1189
mam podobnie, tylko u mnie materiał jest czysty bez zacieków, ale za to bardzo mocno parują szyby, a nigdzie nie znalazłem pomocy jak to zrobić bo wszędzie info dotyczy tylko Leona pierwszej generacji... a wody w drzwiach jest dość sporo a zima wszystko marznie od srodka
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
18 grudnia 2016, 21:52
przez bogdan_b
Witam mam podobny problem, jakieś rozwiązanie? Proszę o informację
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
4 marca 2017, 10:23
przez grzegorz1189
ktoś rozwiązał ten problem?
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usparnić ?

Napisane:
4 marca 2017, 10:36
przez bzykofm
michu napisał(a):Panowie cieknące drzwi to znana bolączka naszych Leonów.
Czy w poliftach również? Ja na szczęście jeszcze nic takiego nie zauważyłem

Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 09:30
przez grzegorz1189
ja własnie mam polifta i ten problem wystepuje
-- 6 marca 2017, 10:30 --
kumpel mi gadał że jest to problem znany z seata altei, że po zamknięciu drzwi uszczelka na ramie przylega za bardzo, jest za "gruba" i zatyka odpływy w drzwiach i przez to woda wylatuje dopiero po otwarciu, wymiana uszczelki nic nie da wiec trzeba wymyślić coś innego
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 14:28
przez tomi90
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 15:48
przez bad
Chyba błędny link podałeś.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 16:06
przez Aikon123
Dobry, bo mi działa

Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 16:45
przez bad
Na kompie może działa, na tel i w tapatalku już nie.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
6 marca 2017, 17:25
przez Milten99
Czy ktoś zabierał się za rozbieranie drzwi? Warto byłoby zrobić jakieś zdjęcia i zająć się problemem na poważnie.
Re: Odpływ wody z drzwi, jak to usprawnić ?

Napisane:
12 marca 2017, 16:05
przez grzegorz1189
a wywiercenie dodatkowych otworów coś by pomogło? a parują wam tez szyby od tej wody w drzwiach?