Strona 1 z 1
Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
25 października 2015, 13:05
przez yanoo
Witam serdecznie,
czy ktoś się spotkał z dziwnym problemem, że zamiast przedniego spryskiwacza uruchamia się tylna wycieraczka? Normalne uruchamianie przednich wycieraczek działa bez problemu.
Jakieś pomysły z czego to może wynikać?
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
25 października 2015, 15:10
przez domin3d
Że tak spytam...a przyciągaleś manetkę do siebie ? manetka do siebie- przednie spryski, delikatnie od siebie uruchamia tylną wycieraczkę, mocno od siebie uruchamia spryskiwacz tylnej szyby.
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
25 października 2015, 20:21
przez yanoo
Że tak spytam...a przyciągaleś manetkę do siebie ?
Tak
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
25 października 2015, 22:56
przez adams
yanoo a co się dzieje gdy włączasz wycieraczkę tak jak należy (tzn manetka od siebie) ? Działa Ci wtedy tylna wycieraczka i spryskiwacz ?
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
8 listopada 2015, 00:46
przez yanoo
adams, tylna wycieraczka działa normalnie.
Zawitałem do elektryka, podłączył komputer, skasował błędy wycieraczek i spryskiwacz magicznie zaczął działać. Pan elektryk zrobił zdziwioną minę, nie chciał za bardzo na razie ingerować i zasugerował obserwować ew. jakby się powtórzyło, czy coś specyficznego miało przy tym miejsce (np. mechaniczne zablokowanie wycieraczek).
Po paru dniach problem się powtórzył (tzn. odpalała się tylna wycieraczka zamiast przedniego spryskiwacza i wycieraczek), tyle że po paru próbach po naciskaniu manetki już nic się nie dzieje. Czasem jedynie słychać charakterystyczne cyknięcie przy manetce.
CDN jak się wybiorę do warsztatu
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
22 lutego 2016, 23:06
przez ncepence
Cześć Panowie, widzę, że poruszony został podobny temat awarii, który występuje u mnie.
Yanoo, powiedz mi co udało się ustalić po ponownej wizycie?
Kojarzę, że u mnie kilku krotnie zablokowała się tylna wycieraczka, która musiałem manualnie ruszyć. Jednak przedni spryskiwacz działał bez zakłóceń.
Kilka dni temu po przyciągnięciu manetki do siebie podobnie jak u Ciebie uruchomiła się tylna wycieraczka, dlatego też będę wdzięczny za dalsza odpowiedź w temacie ewentualnej naprawy jakiej dokonałeś.
Dziękuje i pozdrawiam.
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
1 marca 2016, 22:44
przez yanoo
Elektryk stwierdził zanieczyszczone styki w manetce przez co sygnał szedł nie tam gdzie trzeba. Po wyczyszczeniu nie mam już żadnych problemów.
Re: Spryskiwacz przedniej szyby odpala tylną wycieraczkę

Napisane:
4 lutego 2017, 15:58
przez Dangon
Dokładnie mam taki sam problem i domyślałem się że przyczyna tkwi gdzieś w kabelkach. Chcę sam się tym zając tylko mam pytanie, jak zdjąć plastik pod kierownicą żeby się dostać do manetki?