Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Pada nowy akumulator

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 3 marca 2016, 23:04

Witam, jak w temacie.
No i leoś pierwszy raz odmówił posłuszeństwa. Pierwszy raz padł akumulator jakieś 3 miesiące temu. Rozruch na kable, po nocy to samo. Efekt, nówka Bosch S4. Kilka dni temu to samo, tym razem nie pomogło ładowanie, również po całej nocce na prostowniku, dyskoteka na kontrolkach i trup. Proszę o jakieś sugestie, moje podejrzenie padło na alternator. Szaraczek czeka teraz biedny w kolejce do elektryka, niestety na sobotę dopiero termin :-( chociaż to i tak lepiej niż w NFZ :-D
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Reklama

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez winner4 » 4 marca 2016, 10:32

Miałem ostatnio podobny problem. Jeśli masz pod ręką multimetr to możesz samemu sprawdzić pobór prądu podczas spoczynku. U mnie winowajcą było radio (które już poleciało na gwarancję). Podczas spoczynku na oryginalnym radiu pobór prądu nie przekraczał 0,02A, a z nowym radiem było około 0,8A. Oczywiście to tylko przykład, bo winny może być jakikolwiek inny odbiornik energii.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
winner4
Sport
Sport
 
Posty: 437
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, 09:49
Lokalizacja: KLI
Region: małopolskie
Auto: Leon
Silnik: CJXA 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 4 marca 2016, 10:43

winner4 napisał(a):U mnie winowajcą było radio

Też brałem taką możliwość,jakiś czas temu wrzuciłem w auto rns 510, a były z nimi podobne problemy, podejrzewam też tuner tv.
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez miroA3 » 4 marca 2016, 10:48

przy pewnej dozie pecha to stary akumualtor padl ze starosci a nowy jest wadliwy ( podpiecie testera i sprawdzenie stanu akumualtora, nie naladowania, a sprawnosci, kazdy mechanik posiada, czas operacyjny 5sekund )

probowales odpalic auto na kable z innego ?

sprawdzales masy, klemy na akumualtorze, dobrze wszystko przykrecone ? klemy czyste ? itd

jakie masz to rns wwsadzone ? zaleznie od modelu, od rocznika auta byl problem z nimi, bez zmiany gateway i softu rozladowwywaly akumualtor, problem bardzo znany
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
miroA3
FR
FR
 
Posty: 1953
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków
Region: małopolskie
Auto: FR 2.0 TSI
Silnik: CCZB 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 28 marca 2016, 22:24

miroA3 napisał(a):przy pewnej dozie pecha to stary akumualtor padl ze starosci a nowy jest wadliwy ( podpiecie testera i sprawdzenie stanu akumualtora, nie naladowania, a sprawnosci, kazdy mechanik posiada, czas operacyjny 5sekund )

probowales odpalic auto na kable z innego ?

sprawdzales masy, klemy na akumualtorze, dobrze wszystko przykrecone ? klemy czyste ? itd

jakie masz to rns wwsadzone ? zaleznie od modelu, od rocznika auta byl problem z nimi, bez zmiany gateway i softu rozladowwywaly akumualtor, problem bardzo znany

Dzięki!
Jak pisałem, jutro leoś jedzie na warsztat, niestety autko jest w innym mieście, ale przekażę Wasze sugestie rodzince. Na kable był odpalany ale na starym akumulatorze. Radio rocznik 2008, z passata, Leon 2010

-- 5 marca 2016, 15:33 --

Po zaholowaniu do elektryka samochód...odpalił. Rano nie chciał. Wystraszył się czy jak... Elektryk sprawdzał wszystko, ładowanie itd... ręce opadają :? I teraz nie wiadomo czy taka niespodzianka znowu nastąpi :-(

-- 28 marca 2016, 22:24 --

Kolejne wybryki elektryki, wczoraj przy odpalaniu raz mrugnęła tablica rozdzielcza i odpalił, dziś już nici.. tzn. centralny otworzył, rozłożył lusterka i potem dyskoteka... :-( auto zamknął bez problemu, lusterka złożył. Dziś akumulator na nockę pod prostownik... zobaczymy rano :?: co to może być?
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez Misiek » 28 marca 2016, 22:34

wywal na jakiś czas rns-a i zobacz co się dzieje
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez Axee » 29 marca 2016, 00:10

bzykofm, winner4, jakie macie bramki CAN gateway (nr i wersja softu)? Odczyt vcdesem lub z naklejki na bramce gateway pod kierownica. To moze byc winowajca, a nie rns510.
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 29 marca 2016, 07:15

Naklejka z książki serwisowej.
Mi niestety nic to nie mówi :-(

Obrazek
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez Axee » 29 marca 2016, 08:24

Mi mowi tyle, ze masz polifta, zatem bramke can powinienes miec juz odpowiednia. Nalezaloby zatem pomierzyc pobor pradu w stanie spoczynku odpinajac na bezpiecznikach poszczegolne obwody, i w ten sposob znalezc co obciaza i rozladowuje akumulator. Ale to juz robota dla elektryka samochodowego.
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 29 marca 2016, 17:38

Axee napisał(a):masz polifta

to wiem :-D

za resztę wielkie dzięki :-) niezwłocznie udam się do elektryka

-- 29 marca 2016, 13:13 --

Axee napisał(a):z naklejki na bramce gateway pod kierownica


czy o to chodzi?

Obrazek

-- 29 marca 2016, 17:38 --

Zauważyłem coś przed chwilą, po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu słychać z okolic radia dźwięk jakby silniczka elektrycznego, coś jakby napęd dvd działał.
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez Axee » 29 marca 2016, 21:43

Obrazek
przykladowo 7n0907530an to numer, a S1642 to wersja softu.
-----
To wentylatorek chlodzacy w RNS, jego nie wylaczenie po jakims czasie moze spowodowac rozladowywanie sie akumulatora.
-----
Nastepny akumulator kup porzadny np. Bosch S5 77Ah 780A.
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 3 kwietnia 2016, 21:33

Dzięki Axee, akumulator nie ja kupowałem, poza tym to było po padnięciu starego wię niejako "na gwałt" był do wyboru taki albo wcale :-( poszukam tej naklejki, nie widziałem jej nigdzie.

-- 3 kwietnia 2016, 21:21 --

Axee napisał(a):Nalezaloby zatem pomierzyc pobor pradu w stanie spoczynku odpinajac na bezpiecznikach poszczegolne obwody, i w ten sposob znalezc co obciaza i rozladowuje akumulator. Ale to juz robota dla elektryka samochodowego.

Sprawdzone, wynik: rns ciągnie 0,5 A, tak przekazała rodzinka. Narazie wyjęty bezpiecznik od nawigacji i obserwacja czy przypadkiem coś innego nie ssie.

-- 3 kwietnia 2016, 21:33 --

Axee napisał(a):masz polifta, zatem bramke can powinienes miec juz odpowiednia


ale radio jest z passata z 2008 roku, jeżeli to robi jakąś różnicę.
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez Axee » 3 kwietnia 2016, 23:11

Wyglada na to, ze radio nie jest usypiane po CANie, przez to nie wylacza wentylatorka i robi sie zbedne obciazenie.
Albo nalezy odpowiednio zakodowac bramke CAN i radio, albo zmienic oprogramowanie radia lub bramki na nowsze.
Pozdrawiam Axee® LCT


Anna Wiktoria * 05-10-2017 + 17-04-2018
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Axee
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 4085
Dołączył(a): 30 stycznia 2008, 14:21
Lokalizacja: Gliwice
Region: śląskie
Auto: FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Pada nowy akumulator

Postprzez bzykofm » 15 września 2016, 22:36

Wygląda na to, że sprawa zakończona. Po ponad 3godzinnej walce :evil: i sprawdzanie wszelkich możliwych opcji winowajcą okazał się nieprawidłowo podłączony kabelek zasilania kamery cofania. Teraz pozostaje czekać czy czas potwierdzi diagnozę. Wielkie Dzięki dla pab567, który poświęcił sobotnie przedpołudnie i rodzinne szczęście :bukiet: :D

-- 19 czerwca 2016, 15:23 --

Potwierdzenie diagnozy i naprawy. Auto odpala od strzała bez względu na czas spędzony na parkingu :-D

-- 15 września 2016, 23:36 --

A jednak nie do końca :evil: po kolejnych perypetiach z wysysaniem akumulatora rzecz na 100% zakończona. Baterię męczył jeszcze tuner TV, który po uruchomieniu zapłonu automatycznie się włączał, jak zapomniałem go wyłączyć (tylko pilotem) to molestował akumulator. Tym razem został podłączony przez przekaźnik do RNSa i usypia się razem z nim. Dzięki dzięki dzięki ponownie dla pab567 :brawo:
była: Ibiza 6L lift 1.4 85KM 2013-2014
Leon Barbarzyńca105KM 250Nm @ dynoPro 195KM 374Nm 2014-

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bzykofm
LeonClub Team
LeonClub Team
 
Posty: 3489
Dołączył(a): 9 lipca 2015, 23:59
Lokalizacja: Wieniec/Wieliczka
Region: małopolskie
Auto: leon 1P FL TDI PD
Silnik: BLS 1.9


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość