Strona 1 z 1

parowanie szyb!!

PostNapisane: 19 lipca 2016, 10:29
przez grzegorz1189
Witam

w moim leonie z 2011roku paruja szyby po myciu auta szczegolnie tyl, a w zime wszystko od srodka zamarza, spotkal sie ktos z czyms takim? co moge zrobic zeby sie tego pozbyc...

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 06:54
przez zoozool
WYmień filtr kabinowy

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 08:29
przez grzegorz1189
filtr jest nowy, po prostu chyba gdzieś do drzwi dostaje się woda, kanaliki odpływowe sa ok, wiec już nie wiem co to może byc

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 09:58
przez marcin7x5
Może nie masz dobrej lub przytkaną wentylacji tyłu auta. Na ogół producenci stosują różnego typu otwory technologiczne w tyle karoserii właśnie do wentylacji.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 10:42
przez grzegorz1189
gdzies konkretnie przy klapie bagaznika czy masz na mysli inne miejsce?

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 19:16
przez marcin7x5
Przeważnie są to wnęki tylnych nadkoli od strony bagażnika. Gdzieś tu było to opisywane dla Leona 1m ale pewnie dla nowszych jest podobnie.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 20:22
przez tatian
Spróbuj zastosować wewnątrz jakiś środek antypara. Powinno pomóc. PS. a jak włączasz nawiew po myjni to włączasz klimę czy tylko sam nawiew?
PS. Mam 3 Seata i w każdym miałem w zimę wewnątrz szron, żeby nie powiedzieć lód. Stwierdzam, że ten typ tak ma :). I nie wiem od czego to zależy. Ibizę np. zawsze wietrzyłem przed końcem jazdy żeby wyrównać temperaturę wewnątrz na zewnątrz do czasu, aż popsułem mechanizm szyby. Zauważyłem, że dobrym rozwiązaniem jest jednak stosowanie płachty na przednią szybę wtedy problem nie występuje.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 21:32
przez grzegorz1189
włączam klimę bo sam nawiew nie ogarnia tej pary :D u mnie zimą czy położę płachtę na przednia szybę czy nie efekt jest ten sam, lód od środka na szybie... a czy w drzwiach powinna być folia która własnie by zapobiegała tej wilgoci czy nie musi tam być?

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 20 lipca 2016, 21:34
przez tatian
W 1P nie ma folii.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 00:11
przez Arekkan
Witam, też mam taki problem w moim 1m. Tył non-stop zaparowany gdy jest zimą lub wilgoć, a na dodatek ogrzewanie tylnej szyby nie działa bo wszystkie ścieżki są spalone. Dawałem antypare, ale to nic nie pomagało, może macie jakiś pomysł na to?

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 01:00
przez tatian
Przede wszystkim znaleźć źródło wilgoci, bez tego będzie ciężko.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 11:40
przez Arekkan
Z tym będzie ciężko, bo bagażnik suchy w kole zapasowym nie ma wody, raz tylko miałem tam szmatę i była mokra, ale przez ostatnie dni gdy padało jest duch ta szmat, a wilgoć i tak jest :/

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 15:50
przez marcin7x5
Zła wentylacja tyłu auta.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 16:19
przez Arekkan
A jak ją że tak powiem ulepszyć? Są tam jakieś kanały wentylacyjne?

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 18:41
przez marcin7x5
Każde auto ma otwory wentylacyjne w tyle karoserii. Na ogół są one bądź w tylnym pasie lub we wnękach tylnych błotników wewnętrznych. Gdzie dokładnie są w leonie tego nie wiem ale może masz coś przytkane np masą uszczelniającą.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 7 października 2016, 18:45
przez Arekkan
Dzięki za odpowiedź, jutro jak będzie ładna pogoda postaram się ich poszukać. Pzdr

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 6 listopada 2016, 19:09
przez Panetka
Podłącze się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego:)
Mam podobny problem z parowaniem szyb, jednak wynika chyba z czego innego, natomiast wentylator ładnie działa na wszystkich biegach, a z kratek ledwo dmucha powietrze, filtr pyłkowy wymieniony, stary był niezle zasyfiony - jednak to nie pomogło, zauważyłam że po włączeniu nawiewu na szybę i uruchomieniu wycieraczek ze spryskiwaczem dołącza się jakby drugi wentylator wtedy jest o wiele lepiej jednak tylko na chwilę się uruchamia... może to jakiś problem ze sterowaniem klapami nawiewu? czy można to sprawdzić vag?

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 6 listopada 2016, 19:22
przez -arti-
Panetka napisał(a):czy można to sprawdzić vag?


Można VCDS-em też. Jak pracują poszczególne silniczki od klap lub czy któryś nie wywali błędu.

Panetka napisał(a):zauważyłam że po włączeniu nawiewu na szybę i uruchomieniu wycieraczek ze spryskiwaczem dołącza się jakby drugi wentylator wtedy jest o wiele lepiej jednak tylko na chwilę się uruchamia


I w tym przypadku jest OK. Po prostu silniczek na kilkanaście sekund zamyka klapę na obieg zamknięty aby ewentualnie płyn spływający po podszybiu nie dostał się do wentylatora. Włącz obieg zamknięty na panelu Climatronika i uzyskasz podobny efekt, który opisujesz.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 17 listopada 2016, 21:31
przez 566666
U mnie na parowanie szyb pomogło wywalenie wygłuszenia maski . Wcześniej w wilgotne i deszczowe dni pomagała jedynie klima ,a przy włączeniu nawiewu szyby nawet bardziej parowały . Pozdrawiam

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 21 listopada 2016, 13:34
przez desmoRR
Auto trzeba sprzątać regularnie (dywaniki, mycie szyb od wewnątrz). Do tego przewietrzyć raz na tydzień. Wszystkie drzwi i bagażnik otwarte.
Najważniejsza sprawa używać klimatyzacji, której głównym zadaniem jest osuszanie powietrza.
Jest jeszcze patent, żeby przed/po jeździe otworzyć drzwi/okna. Chodzi o wyrównanie temperatury.

Ogólnie wietrzyć auto. W domu się sprawdza to i Leonach też.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 22 listopada 2016, 14:21
przez Jagiel
Mój Leon również ma problem z parowaniem szyb, ale poprzednie dwa auta (Fiaty) miały tak samo, więc albo mam pecha do źle wentylowanych egzemplarzy, albo za za bardzo ogrzewam atmosferę w środku podczas jazdy ;).

Moje patenty jesienią i zimą:
- raz/dwa razy w roku zmieniany filtr kabinowy, ale to podstawa,
- cały rok jazda z klimą (bez trybu econ), mimo, że chyba poniżej 4*C komputer i tak nie włącza sprężarki,
- przy wahaniach temperatur koło 0*C płachta na szybę, trochę pomaga, chociaż bardziej pomocna jest do zewnętrznej strony szyby,
- przy parkowaniu auta wietrzenie wnętrza 30-60 sekund, ostatnie metry z uchylonymi szybami lub otwarte drzwi na parkingu, żeby wilgoć wyleciała i temperatura spadła,
- po uruchomieniu silnika nawiew tylko na nogi (bo inaczej szyby zachodzą mgłą) i lekko uchylone szyby, po ruszeniu i przejechaniu kawałka uruchamiam resztę nawiewów.
- podczas dłuższej jazdy używam wszystkich trzech nawiewów (rzadziej wyłączam górny), tak aby ciepłe powietrze nie rozgrzewało przesadnie przedniej szyby w ogólnym rozrachunku

Kiedyś zastosowałem jakąś antyparę w sprayu. Porażka. Owszem - szyby nie parowały, ale były tłuste i widać było "mazy". Nie umiałem dobrze wypolerować najwidoczniej, bo niektórzy chwalą takie środki.

Na początku też musiałem często odszraniać szyby od środka, po zastosowaniu moich "rad" jest o niebo lepiej i raczej się to nie zdarza. Jeżeli nadal miałbym tak duże problemy, kupiłbym pochłaniacz wilgoci - ponoć świetnie się sprawdzają.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 22 listopada 2016, 18:57
przez desmoRR
Jagiel napisał(a):Mój Leon również ma problem z parowaniem szyb, ale poprzednie dwa auta (Fiaty) miały tak samo, więc albo mam pecha do źle wentylowanych egzemplarzy, albo za za bardzo ogrzewam atmosferę w środku podczas jazdy ;).

Moje patenty jesienią i zimą:
- raz/dwa razy w roku zmieniany filtr kabinowy, ale to podstawa,
- cały rok jazda z klimą (bez trybu econ), mimo, że chyba poniżej 4*C komputer i tak nie włącza sprężarki,
- przy wahaniach temperatur koło 0*C płachta na szybę, trochę pomaga, chociaż bardziej pomocna jest do zewnętrznej strony szyby,
- przy parkowaniu auta wietrzenie wnętrza 30-60 sekund, ostatnie metry z uchylonymi szybami lub otwarte drzwi na parkingu, żeby wilgoć wyleciała i temperatura spadła,
- po uruchomieniu silnika nawiew tylko na nogi (bo inaczej szyby zachodzą mgłą) i lekko uchylone szyby, po ruszeniu i przejechaniu kawałka uruchamiam resztę nawiewów.
- podczas dłuższej jazdy używam wszystkich trzech nawiewów (rzadziej wyłączam górny), tak aby ciepłe powietrze nie rozgrzewało przesadnie przedniej szyby w ogólnym rozrachunku

Kiedyś zastosowałem jakąś antyparę w sprayu. Porażka. Owszem - szyby nie parowały, ale były tłuste i widać było "mazy". Nie umiałem dobrze wypolerować najwidoczniej, bo niektórzy chwalą takie środki.

Na początku też musiałem często odszraniać szyby od środka, po zastosowaniu moich "rad" jest o niebo lepiej i raczej się to nie zdarza. Jeżeli nadal miałbym tak duże problemy, kupiłbym pochłaniacz wilgoci - ponoć świetnie się sprawdzają.


Zamówiłem dwie sztuki pochłaniacza wilgoci PINGI. Za kilka dni napiszę jak się sprawuje.

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 29 listopada 2016, 10:58
przez gooral87
Ja w tym roku się wkurzyłem i postanowiłem jak najbardziej kompleksowo podejść do szronu we wnętrzu swojego 1M:

a) wymieniłem dywaniki na gumowe i upewniłem się że wykładzina pod nimi jest wszędzie sucha
b) kupiłem dwa pochłaniacze KM AutoDry (jeden na przednia szybę, drugi na tył)
c) wymieniłem filtr kabinowy
d) zastosowałem płyn antypara Moje Auto NANO SILVER
e) sprawdziłem czy pod kołem zapasowym nie zbiera się woda

...i wszystko to nic nie dało :P ręce opadają

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 29 listopada 2016, 11:50
przez facet03
Ja użyłem preparatu rainx antifog - owszdem szyby nie parowały, ale w nocy widać było smugi - pomimo porządnego dotarcia. A po 2 tygodniach zrobiły się zacieki na szybie - nie wiem skąd - tak jakby ten preparat zaczął spływać... zmyłem ten preparat i parują z powrotem :)

Re: parowanie szyb!!

PostNapisane: 1 grudnia 2016, 10:46
przez grzegorz1189
a ja kupiłem ryż za 3zl nasypałem w skarpetki i jak narazie działa :-D