Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Postprzez facet03 » 19 lipca 2016, 18:54

Witam,

Przeszukałem forum, lecz nie mogę znaleźć wątku i instrukcji demontażu fotela. Z tego co wiem nie może być ona zbyt skomplikowany, ktoś może to robił i napisze mi krok po kroku jak to zrobić ? Błąd poduszki po demontażu to nie problem , mam kabel i vcds , wiec mogę sobie go sam wykasować w razie pojawienia się.

Chce wyprać cała tapicerkę dokładnie i łatwiej i dokładniej będzie jeśli wymontuję te fotele.

Na czwartek mam umówione wypożyczenie odkurzacza piorącego.

Dzięki z góry za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
facet03
Cupra
Cupra
 
Posty: 2314
Dołączył(a): 28 listopada 2015, 00:00
Region: zagranica
Auto: Leon
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Postprzez krystian_j » 19 lipca 2016, 20:36

Żadna filozofia. Fotel przymocowany jest na 4 śrubach na klucz splin lub torx ale nie wiem jaki rozmiar.
Kolejność dowolna fotel na maksa do tyłu odkręcasz dwie z przodu następnie fotel na maksa do przodu i odkręcasz pozostałe dwie z tyłu, śruby znajdują się w prowadnicach po których przesuwasz fotel, aha na początku odepnij wszystkie wtyczki od fotela żeby kabli nie urwać po odkręceniu śrub mocujących fotel.
Obrazek
184 KM/ 400 Nm; DPF off; EGR off;
Strojenie http://www.kingsoft.com.pl/
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
krystian_j
Stella +
Stella +
 
Posty: 87
Dołączył(a): 23 stycznia 2014, 17:32
Lokalizacja: RKR
Auto: Leon FR [1P]
Silnik: BMN 2.0

Re: Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Postprzez mecenasik » 20 lipca 2016, 18:47

Możesz też na samym początku odłączyć aku, żeby nie wywaliło błędów poduszek po odpięciu wtyczek pod fotelami.
Obrazek

Czarny zwierz... ;)
Zobacz Profil
mecenasik
Stella
Stella
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17 września 2015, 19:57
Lokalizacja: Wwa / WCI
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BXE 1.9

Re: Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Postprzez szczepan_r » 24 lipca 2016, 08:44

śruby fotela to splin rozmiar 10.
Uwaga po odpięciu kabli z wtyczek pod siedzieniem jest jeszcze do odpięcia peszel z obejmy tuż przy skrzynce z wtyczkami.
NIe trzeba odpinać aku. Po prostu wykonać czynności bez włożonego kluczyka
Zobacz Profil
szczepan_r
Stella
Stella
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 czerwca 2014, 14:50
Auto: Leon II
Silnik: BKC 1.9

Re: Demontaż fotela kierowcy i pasażera

Postprzez facet03 » 24 lipca 2016, 10:22

Wszystko zrobione . Tak jak koledzy pisali , przesuwamy fotel maks do przodu odkręcamy dwie śruby z tylu , przesuwamy maks do tylu i odkręcamy dwie sruby z przodu. Jak mamy odkręcone śruby to dobrze położyć fotel tzn oprzeć o tylna kanapę i wypiąć kable aby nie pourywać nic. Pasuje torx 50. Poniżej fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
facet03
Cupra
Cupra
 
Posty: 2314
Dołączył(a): 28 listopada 2015, 00:00
Region: zagranica
Auto: Leon
Silnik: CJXA 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość