Strona 1 z 1

Luźna klamka

PostNapisane: 21 sierpnia 2016, 15:58
przez Leoś 69
Witam wszystkich.
Mam problem z klamką od strony kierowcy (wewnątrz auta).
Pewnego razu coś w niej strzeliło, jakby sprężynka albo drucik taki dźwięk jakby kliknięcie.
Teraz klamka nie wraca na swoje neutralne położenie ale drzwi otwierają się normalnie.
Czy ktoś podpowie od czego zacząć aby dobrać się do klamki ?
Nigdy nie rozbierałem takich drzwi, boję się, że połamię jakieś plastiki.
Fotki:
Obrazek
Obrazek

Re: Luźna klamka

PostNapisane: 21 sierpnia 2016, 17:02
przez tatian
Tam jest jakby to nazwać właśnie taka sprężynko-zwijka. Raczej nie miała prawa wypaść, ale może pękła. Proponuję przed rozebraniem kupić jakąś używaną klamkę. Najtańszą, zniszczoną byleby to miała. Ja kupiłem kiedyś za 30 zł. Jest na forum jak rozebrać boczek, sam nawet to opisywałem. Samemu może być Ci ciężko. Potrzebna pomocna dłoń najlepiej kogoś kto już to robił. Podejdź na jakiś spot w Twojej okolicy, ktoś Ci z chłopaków pomoże.

Re: Luźna klamka

PostNapisane: 22 sierpnia 2016, 09:42
przez Leoś 69
A ma znaczenie którą klamkę kupię ?
Czy tę sprężynę da się przełożyć czy raczej cały mechanizm trzeba wymienić ?
Znalazłem post z żółtym seatem jest tam sprawa wymiany zamka opisana ale czym zdjąć tę miękką tapicerkę ?
Jak to podważyć ? Śrubokręt ? Brecha ?
Na szmalegro jest coś takiego:
http://allegro.pl/altea-leon-toledo-klamka-prawa-wewnetrzna-i5918593013.html#thumb/2

Re: Luźna klamka

PostNapisane: 14 grudnia 2016, 10:10
przez dominik83
Witaj
Mam ten sam problem co Ty udało Ci się z tym uporać?

Leoś 69 napisał(a):Witam wszystkich.
Mam problem z klamką od strony kierowcy (wewnątrz auta).
Pewnego razu coś w niej strzeliło, jakby sprężynka albo drucik taki dźwięk jakby kliknięcie.
Teraz klamka nie wraca na swoje neutralne położenie ale drzwi otwierają się normalnie.
Czy ktoś podpowie od czego zacząć aby dobrać się do klamki ?
Nigdy nie rozbierałem takich drzwi, boję się, że połamię jakieś plastiki.
Fotki:
Obrazek
Obrazek

Re: Luźna klamka

PostNapisane: 12 stycznia 2017, 02:41
przez Leoś 69
Hey dominik83
Niestety nie...
Na dodatek wysiadł mi zamek w prawych tylnych drzwiach chyba od zimna i dlatego, że rzadko tych drzwi używam.
Jak zrobi się ciepło muszę coś z tym zrobić. Najśmieszniejsze, ze używany zamek do leosia 2 kosztuje minimum 100 zł.

Re: Luźna klamka

PostNapisane: 17 stycznia 2017, 07:53
przez dominik83
No nic też czekam na wiosne i musze się zabrać za to. Mam zamiar kupić używkę z dobrą sprężynką, mam nadzieje że to rozwiąże problem. Mi tęż siadł zamek z przodu od pasażera.

Leoś 69 napisał(a):Hey dominik83
Niestety nie...
Na dodatek wysiadł mi zamek w prawych tylnych drzwiach chyba od zimna i dlatego, że rzadko tych drzwi używam.
Jak zrobi się ciepło muszę coś z tym zrobić. Najśmieszniejsze, ze używany zamek do leosia 2 kosztuje minimum 100 zł.