Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Woda z filtra kabinowego

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 23 sierpnia 2016, 19:30

Witam mam problem ze swoim leonem.. dzisiaj po niewielkich opadach zauważyłem wode na wycieraczce, więc od razu sprawdzam skąd to, patrze a obudowa filtra kabinowego u dołu mokra, wyciągam filtr a on caly u dołu mokry... zaglądałem do środka obudowy to nic tam nie widać żeby było mokro, reszta filtra też sucha, wpadło mi do głowy że może jakoś po obudowie woda spłynęła i po prostu sie dostała do filtra ale skąd ta woda ?! :O Ostatnio miałem problem z wodą która wlewała mi sie przy progu drzwi pasażera (wrzucam zdjęcie skąd dokładnie sie wlewała) na chwilę obecną to ustało, jednak przyczyna dalej nieznana... Miał ktoś taką przypadłość ? Pomóżcie bo juz mi rece opadają...

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9

Reklama

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez bad » 23 sierpnia 2016, 20:25

Mi też leci po progu na dywanik pasażera, ale to z otworów odpływowych drzwi. Po ulewie zanim odjedziesz autem otwórz drzwi pasażera i sprawdź czy zacznie z otworów sporo wody lecieć.
Leon 1P Stylance + Sport Up
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bad
Sport
Sport
 
Posty: 697
Dołączył(a): 25 października 2014, 15:38
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: Leon II Stylance
Silnik: BSE 1.6

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 24 sierpnia 2016, 09:11

Chodzi o to wlasnie ze nie leci, dopiero jak jade to gdzies sie sączy, albo jak wsiadam to juz jest mokro, patrzyłem odpływy od spodu niby sa drożne w drzwiach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 4 października 2016, 17:18

Nie chce zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj, panowie problem dalej nie został rozwiązany, woda nadal się leje, zauważyłem dzisiaj po opadach,samochód stał 8 godzin na deszczu po przejechaniu 10km i mocniejszym przychamowaniu woda wylała się z maskownicy głośnika....:/ ja się pytam jakim cudem jest tam woda ? Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez bad » 4 października 2016, 18:02

Musisz mieć niedrożne odpływy i woda stoi w drzwiach.
Leon 1P Stylance + Sport Up
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bad
Sport
Sport
 
Posty: 697
Dołączył(a): 25 października 2014, 15:38
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: Leon II Stylance
Silnik: BSE 1.6

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 4 października 2016, 18:33

to tyle wody by bylo aż by po głosnik siegała ? jest to mozliwe ? czy po prostu gdzies po boczku spływa woda ale jakim cudem
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez bad » 4 października 2016, 19:58

Wiesz to ciężko wróżyć na odległość. Musisz zdjąć boczek i sprawdzić, bez tego się nie obejdzie.
Leon 1P Stylance + Sport Up
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
bad
Sport
Sport
 
Posty: 697
Dołączył(a): 25 października 2014, 15:38
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: Leon II Stylance
Silnik: BSE 1.6

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 4 października 2016, 20:38

Teraz pytanie drugie, wyczytałem gdzieś w którymś temacie ze jak się ściąga boczek to żeby nie odkręcać dwóch dolnych śrub do końca. A znowu obejrzałem filmik i klient odkręcił dwie całkowicie na dole i boczek tez mu normalnie zszedł, jaka różnica jest w tym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez Tracer2 » 5 października 2016, 04:39

Mnie się kiedyś w 1M zatkały otwory odpływowe w tylnich drzwiach to mi chlupało na zakrętach. Okazało sie że pomiędzy uszczelką na dole drzwi zebrało sie błoto i zatkało odpływ. Taka dodatkowa uszczelka u dołu drzwi , nie na wnęce drzwi.
Leon II 1,6 CAYC 147 KM by Vtec, prowadzi WAZE i AM XL 6.25 , VW Caddy SDI 1,9 KAT
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tracer2
FR
FR
 
Posty: 1796
Dołączył(a): 4 lutego 2011, 05:40
Lokalizacja: W-wa
Region: mazowieckie
Auto: Leon II TDI
Silnik: CDLD 2.0

Re: Woda z filtra kabinowego

Postprzez wojtekpon123 » 5 października 2016, 19:30

W sobotę zabieram się za to bo od poniedziałku pada i codziennie mam mokra wycieraczkę.... dosc tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wojtekpon123
Stella +
Stella +
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 maja 2014, 16:53
Lokalizacja: Bychawa
Auto: LEON 1p
Silnik: BXE 1.9


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość