Strona 1 z 1

Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 26 października 2016, 17:05
przez facet03
Zastanawiam sie nad zakupem gwintu do mojego Leona. Na lato mam felgi 18stki z fr , zima to niestety stalowe 15stki - z takimi kupiłem auto, a wole kasę pakować w inne mody niż nowe felgi i opony na zimę. Moje pytanie brzmią :
1. czy po zmianie standardowego zawiasu na gwint trzeba ustawiać geometrię ? W internecie panują rożne teorie
2. Czy na zimę podnosicie zawieszenie , jeśli tak to jakie sa powody tego ? Bardzo ale to naprawdę bardzo bardzo rzadko parkuje na chodnikach..
3. Czy po każdej zmianie wysokości trzeba ustawiać geometrię ?
4. Jak ustawianie wysokość jak mierzycie jak zrobić nakrętki aby było równo na osi ? Laikowe pytanie , ale w tym temacie jestem zielony
5. Czy samemu jest w stanie zmieniać wysokość ?

Zależy mi aby wypowiedziały sie osoby które maja lub miały gwint , a nie przeczytały cos w necie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 26 października 2016, 17:15
przez ksl
1 tak
2 zalezne od Ciebie, ja nie podnosilem bo za duzo roboty
3 teoretycznie tak
4 temat rzeka jak ustawiac gwint, nie mowie tutaj o Stęsowych ziomalach gdzie zawsze musi byc na max glebie bez helperow itd;) profesjonalnie robi sie to na maszynie gdzie sprawdzasz wysokosc + nacisk na kazde kolo
5 teoretycznie tak

Re: Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 23 listopada 2016, 10:42
przez Kaspoll1988
Każda zmiana wysokości podniesienie czy obniżenie wiąże się z ponownym ustawianiem geometrii kół

Re: Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 23 listopada 2016, 11:00
przez facet03
Jeśli chodzi o geometrię to każdy twierdzi cos innego wiec temat gorący widze :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 24 listopada 2016, 11:38
przez Kaspoll1988
Wiem ruszałem nie raz i cieło opony ustawiłem a potem zszedłem jeszcze 1cm i widać było że je przycina. Ja bym pomyślał nad zestawem. Gwint ustawiasz raz i tak siedzi. Daje to ino możliwość ustawienia najbardziej optymalnie dla użytkownika.

Re: Zawieszenie gwintowane

PostNapisane: 27 listopada 2016, 10:05
przez piotrassenior
Jak chodzi o geometrię przy kręceniu gwintem nie ma opcji...musi się ona zmieniać czyli po każdym ustawieniu niestety musi być korekta.
Najlepiej pokombinować z ustawieniem, znaleźć "najlepsze możliwe dla siebie" i wtedy podjechać ustawić geometrię.

Kaspoll1988 napisał(a):Gwint ustawiasz raz i tak siedzi. Daje to ino możliwość ustawienia najbardziej optymalnie dla użytkownika.

otóż to :ok: