Strona 1 z 1

Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 30 października 2016, 14:11
przez Tomaso
Jak wykonac prawidlowy reset cisnienia opon za pomoca przyciku set ?
Jezeli ktos juz mial przyjemnosc to robic to prosilbym o pomoc,bo moje autko cos oporne jest Cupra R 2010r
Osobiscie probowalem na przekreconym zaplonie wcisnac przytrzymac set button po kilku sekundach powinien byc sygnal dzwiekowy i kontrolka
powinna zniknac niestety cisza nic sie nie dzieje zero reakcji obawiam sie ze problem jest glebszy,mimo wszystko jezeli ktos usuwal blad napiszcie jak ?
Dzieki

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 31 października 2016, 10:26
przez Maly_P_kow
Ja podczas jazdy wciskam i trzymam kilka sekund.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 31 października 2016, 16:03
przez mecenasik
U mnie przy włączonym silniku wystarczy wcisnąć przycisk i przytrzymać chwilę.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 31 października 2016, 18:10
przez bad
Zawsze przeprowadzam procedurę podczas jazdy, chociaż instrukcja o tym nie mówi. Pamiętać należy jednak, że to nie jest nowoczesny system z czujnikami w wentylach, tylko mierzenie obwodu kół przy wykorzystaniu czujników abs. Stąd też właściwe wydaje się przeprowadzenie kalibracji podczas jazdy.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 1 listopada 2016, 22:25
przez Tomaso
bad napisał(a): tylko mierzenie obwodu kół przy wykorzystaniu czujników abs.


I obawiam sie ze polecial mi jakis czujnik abs.
Dzieki panowie za info wszytkie metody probowalem duzo wczesniej...kaplica
Z innej beczki ile ladujecie powietrza w swoje opony jak 235/35/R19 tak mysle bo moze ja za duzo tego cisnienia laduje i stad ten blad ?
Na koniec czy moze ktos wie ktory przekaznik jest odpowiedzialny za ten system ewentualnie bezpiecznik bo moze to mi poleciało.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 2 listopada 2016, 09:36
przez Blad
Jakby Ci poleciał czujnik ABS, miałbyś na raz: błąd ABS, kontrolkę ESP i kontrolkę od powietrza i nie działające ESP, ABS.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 2 listopada 2016, 12:55
przez arons666
Tomaso napisał(a):
bad napisał(a): tylko mierzenie obwodu kół przy wykorzystaniu czujników abs.


I obawiam sie ze polecial mi jakis czujnik abs.
Dzieki panowie za info wszytkie metody probowalem duzo wczesniej...kaplica
Z innej beczki ile ladujecie powietrza w swoje opony jak 235/35/R19 tak mysle bo moze ja za duzo tego cisnienia laduje i stad ten blad ?
Na koniec czy moze ktos wie ktory przekaznik jest odpowiedzialny za ten system ewentualnie bezpiecznik bo moze to mi poleciało.


Ja robię tak, jak zalecił mi znajomy mechanik z ASO Audi. Jade na stacje benz. sprawdzić ciśnienie w kołach. Mam opony 225/40R18, na oryginalnych felgach. Następnie przód pompuje na 2.8 bar'a, a tył na 2.6 bar'a. Później jade na bardzo równy asfalt, rozpędzam samochód do ~30 km/h i utrzymując tą prędkość przytrzymuje przycisk SET, po 2-3 sek trzymania przycisku słyszę dźwięk że kalibracja została zrobiona i jeszcze w tym samym momencie co dźwięk czyli po tych 2-3 sek trzymania tak na 1 sek pojawia mi się ikonka ESP na zegarach i sama po 1 sek gaśnie.

Jakbyś miał uszkodzony którykolwiek czujnik ABS'u to cały system ABS by Ci nie działał i paliłaby się cały czas ikonka ABS na zegarach i do puki byś nie wymienił uszkodzonego czujnika, nawet nie udałoby Ci się skasować tego błędu.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 3 listopada 2016, 18:15
przez Tomaso
Blad napisał(a):Jakby Ci poleciał czujnik ABS, miałbyś na raz: błąd ABS, kontrolkę ESP i kontrolkę od powietrza i nie działające ESP, ABS.


No to mnie trochę uspokoiłeś,trzeba szukać dalej.

arons666 napisał(a):
Tomaso napisał(a):
bad napisał(a): tylko mierzenie obwodu kół przy wykorzystaniu czujników abs.


I obawiam sie ze polecial mi jakis czujnik abs.
Dzieki panowie za info wszytkie metody probowalem duzo wczesniej...kaplica
Z innej beczki ile ladujecie powietrza w swoje opony jak 235/35/R19 tak mysle bo moze ja za duzo tego cisnienia laduje i stad ten blad ?
Na koniec czy moze ktos wie ktory przekaznik jest odpowiedzialny za ten system ewentualnie bezpiecznik bo moze to mi poleciało.


Ja robię tak, jak zalecił mi znajomy mechanik z ASO Audi. Jade na stacje benz. sprawdzić ciśnienie w kołach. Mam opony 225/40R18, na oryginalnych felgach. Następnie przód pompuje na 2.8 bar'a, a tył na 2.6 bar'a. Później jade na bardzo równy asfalt, rozpędzam samochód do ~30 km/h i utrzymując tą prędkość przytrzymuje przycisk SET, po 2-3 sek trzymania przycisku słyszę dźwięk że kalibracja została zrobiona i jeszcze w tym samym momencie co dźwięk czyli po tych 2-3 sek trzymania tak na 1 sek pojawia mi się ikonka ESP na zegarach i sama po 1 sek gaśnie.

Jakbyś miał uszkodzony którykolwiek czujnik ABS'u to cały system ABS by Ci nie działał i paliłaby się cały czas ikonka ABS na zegarach i do puki byś nie wymienił uszkodzonego czujnika, nawet nie udałoby Ci się skasować tego błędu.



Spróbuje tą metodą tylko ciśnienie w opony do 19stek chyba troche inne powinno być. Dzięki.

Re: Set Tyre Pressure !

PostNapisane: 19 listopada 2016, 15:41
przez Kaszu64
Witam,
Nie tworzę nowego tematu, ponieważ dotyczy on tej samej rzeczy. Żaden sposób kalibracji nie działa, a do tego odkąd mam Leona nie wyświetla się nawet kontrolka na zegarach od ciśnienia opon. TCS i ABS działa poprawnie, a kontrolki gasną po zapaleniu auta. Mam pytanie czy mogło to zostać w jakiś sposób wyłączone w kompie?