Strona 1 z 1

Błąd g0201 - kontrolka ESP

PostNapisane: 9 listopada 2016, 20:14
przez Subrossa
Witam ponownie wszystkich.

Kolejna sprawa do wyjaśnienia .
Od zakupu samochodu świeci się kontrolka esp i nie da się jej włączyć / wyłączyć przyciskiem..
Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd czujnika ciśnienia hamowania g201.
Wstępna diagnoza mechanika - pompa absu do wymiany.
Chciałbym poznać waszą opinię.
Numer mojej pompy 1K0907379AC.

Teraz pytanie. Gdzie znajduje się owy czujnik. Czy w sterowniku pompy czy w samej pompie.
Dwa, czy sterownik jest demontowalny od pompy..?
I teraz, kupować używana pompe, wysłać do regeneracji sama pompę bez sterownika (350zl), czy szukać przyczyny w czymś innym .

Re: Błąd g0201 - kontrolka ESP

PostNapisane: 9 listopada 2016, 20:32
przez d87mat
Miałem taki sam problem w Peugeocie 207 z 2009 roku kilka lat temu. Niestety, pompa do wymiany. W serwisie wtedy kosztowała majątek z tego co pamiętam, bo ok 2500 zł, ale szczęście w nieszczęściu - stłuczka z nie mojej winy i wymieniona pompa na koszt ubezpieczyciela.

Re: Błąd g0201 - kontrolka ESP

PostNapisane: 10 listopada 2016, 00:27
przez maniek23
Miałem to samo po zakupie auta (ale nie świeciłą się kontrolka, bo nieuczciwy sprzedawca ją zakleił).
Dopiero komputer pokazał błąd.
Z tego co ja się dowiadywałem (ale ja mam 2.0 tdi i nie wiem czy pompa ABS jest taka sama w 1.9, ale podejrzewam, że podobna) nie da się wymienić samego czujnika więc zmuszony byłem do wymiany pompy ABS. Ja kupiłem używaną, o tym samym numerze co miałem i od 3 lat działa bez problemu.
Tylko musisz mieć kogoś znajomego w serwisie, bo trzeba ją programować do auta, a oficjalnie nie chcą tego robić dla używanych pomp (przynajmniej mi to mówily, jak wymieniałem swoją).

Re: Błąd g0201 - kontrolka ESP

PostNapisane: 13 listopada 2016, 17:20
przez Subrossa
Właśnie się bałem, że trzeba będzie używkę programować.
Mam dylemat co robić.