Strona 1 z 1
Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
7 grudnia 2016, 17:28
przez Kuba_Maly
Witam! w moim leonie od pewnego czasu występuje problem z czujnikiem zapięcia pasów bezpieczeństwa (od strony kierowcy) tj. po zapięciu pasów chwilę wszystko jest ok a po pewnym czasie zaczyna piszczeć że pasy są nie zapięte i co chwilę się wyłącza i z powrotem włącza. Czy miał ktoś podobny przypadek albo wie jak usunąć problem ?
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
8 grudnia 2016, 20:22
przez lugens
Zajrzyj pod fotel kierowcy i sprawdź połączenia w kostkach. Pamiętaj, żeby robić to na wyłączonym zapłonie.
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
9 grudnia 2016, 15:15
przez jendrek1975
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
11 grudnia 2016, 13:18
przez Kuba_Maly
pod fotelem wszystko ok. wygląda na to że chyba trzeba będzie tą funkcję wyłączyć...
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
11 grudnia 2016, 22:05
przez krystian_j
Zapinka pasów. Miałem to samo wymiana zapinki na nową rozwiązała sprawę. A do czasu zakupu można wypiąć wtyczkę jeździłem tak ok 2 m-cy zanim kupiłem nową. Używki nie opłaca się bo nie wiadomo co kupisz a nowa w ASO już nie pamiętam ale było ok 80 zł chyba.
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
12 grudnia 2016, 14:06
przez Andre
u mnie pomoglo wpsikniecie wd 40
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
12 grudnia 2016, 14:57
przez Kuba_Maly
a jak wygląda wymiana takiej zapinki ? jak wpinam inną wszystko jest ok.
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
12 grudnia 2016, 21:53
przez krzychuls
Andre napisał(a):u mnie pomoglo wpsikniecie wd 40
tak bezpośrednio w szczelinę psiknąłeś gdzie wpinasz zapięcie od pasu ? miałem taki sam problem, lecz sam po jakimś czasie zniknął.
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
13 grudnia 2016, 10:34
przez krystian_j
Kuba_Maly napisał(a):a jak wygląda wymiana takiej zapinki ? jak wpinam inną wszystko jest ok.
Już nie pamiętam dokładnie ale wypinasz wtyczkę pod siedzeniem i zapinka do siedzenia przykręcona jest na jednej śrubie, tylko najprawdopodobniej trzeba siedzenie odkręcić (4 śruby) bo nie wiem czy jest dostęp do tej śruby.
Nie rozumiem stwierdzenia "jak wpinam inną wszystko jest ok" co jak wpinasz np. pasy pasażera?
Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
13 grudnia 2016, 14:15
przez Andre
krzychuls napisał(a):Andre napisał(a):u mnie pomoglo wpsikniecie wd 40
tak bezpośrednio w szczelinę psiknąłeś gdzie wpinasz zapięcie od pasu ? miałem taki sam problem, lecz sam po jakimś czasie zniknął.
tak dokładnie psiknąłem i pomoglo , tylko nie bylo to wd40 tylko silikon w sprayu pomylilem sie

Re: Czujnik zapięcia pasów bezpieczeństwa

Napisane:
13 grudnia 2016, 14:49
przez Kuba_Maly
krystian_j napisał(a):Nie rozumiem stwierdzenia "jak wpinam inną wszystko jest ok" co jak wpinasz np. pasy pasażera?
no jak wpinam pasy pasażera czy wpinkę z innego auta taką "luzem" to wtedy problem znika. więc może problem leży po stronie tej wpinki od pasów ?