Strona 1 z 1
Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
16 grudnia 2016, 07:27
przez troj_93
Witam.
Mam następujący problem który teraz przy nizszych temperaturach daje o sobie bardziej znać.
Po włączeniu klimatyzacji ze wszystkich nawiewów leci ciepłe powietrze ale od strony pasażera pojawia się jeszcze dodatko zimne powietrze tak jakby prosto z zewnątrz. Problem ten najbardziej daje o sobie znać podczas jazdy wieje wtedy jakby z pod schowka po lewej stronie. Nawiew na nogi od strony pasazera wieje cieplem ale jest ono niwelowane przez to zimne wrecz lodowate powietrze.
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
16 grudnia 2016, 09:21
przez bzykofm
A masz klimatyzację manualną czy klimatronik? To zdarzyło się raz czy występuje zawsze? Ja raz tak miałem i ukazało się, że był włączony dual z różnymi, skrajnymi ustawieniami temperatury

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
16 grudnia 2016, 10:36
przez bad
U mnie też tak wieje na lewą nogę pasażera, ale nie sprawdzałem skąd. Jeżdżąc samemu tego się nie zauważa. Dopiero pasażer może to dostrzec. Może wieje z filtra kabinowego spod schowka.
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
16 grudnia 2016, 12:35
przez bzykofm
bad napisał(a):Może wieje z filtra kabinowego spod schowka.
Dokładnie, mi się kiedyś dziwnym trafem wypięła ta plastikowa zapinka i filtr wystawał prawie do połowy.
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
16 grudnia 2016, 14:31
przez peter85
Dokładnie, mi się kiedyś dziwnym trafem wypięła ta plastikowa zapinka i filtr wystawał prawie do połowy.
U mnie było to samo, więc sprawdź jak jest przymocowany filtr kabinowy.
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
17 grudnia 2016, 21:41
przez troj_93
Wieje z filtra i czy tam nie powinna byc jakas maskownica bądz obudowa tego filtra ?
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
18 grudnia 2016, 03:02
przez bzykofm
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
18 grudnia 2016, 16:38
przez troj_93
Ok czyli jedni mają drudzy nie... Ja nie mam i dlatego miedzy innymi tak wieje pod nogami. Zapytam w Aso jaki koszt

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
18 grudnia 2016, 17:27
przez bad
Chodzi o zapinkę filtra czyli tą podstawę, w którą jest wsuwany a nie maskownicę, która nie ma nic do wiania tylko estetyki...
Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

Napisane:
19 grudnia 2016, 10:04
przez peter85
Ja nie mam i dlatego miedzy innymi tak wieje pod nogami.
Nie, nie dlatego wieje ja nie mam i u mnie nie wieje, wiało tylko wtedy jak filtr wypadł z zatrzasków mocujących, nie ma żadnej potrzeby kupować w ASO obudowy bo nie tu leży przyczyna.