Strona 1 z 1

Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 07:27
przez troj_93
Witam.
Mam następujący problem który teraz przy nizszych temperaturach daje o sobie bardziej znać.
Po włączeniu klimatyzacji ze wszystkich nawiewów leci ciepłe powietrze ale od strony pasażera pojawia się jeszcze dodatko zimne powietrze tak jakby prosto z zewnątrz. Problem ten najbardziej daje o sobie znać podczas jazdy wieje wtedy jakby z pod schowka po lewej stronie. Nawiew na nogi od strony pasazera wieje cieplem ale jest ono niwelowane przez to zimne wrecz lodowate powietrze.

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 09:21
przez bzykofm
A masz klimatyzację manualną czy klimatronik? To zdarzyło się raz czy występuje zawsze? Ja raz tak miałem i ukazało się, że był włączony dual z różnymi, skrajnymi ustawieniami temperatury :mrgreen:

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 10:36
przez bad
U mnie też tak wieje na lewą nogę pasażera, ale nie sprawdzałem skąd. Jeżdżąc samemu tego się nie zauważa. Dopiero pasażer może to dostrzec. Może wieje z filtra kabinowego spod schowka.

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 12:35
przez bzykofm
bad napisał(a):Może wieje z filtra kabinowego spod schowka.

Dokładnie, mi się kiedyś dziwnym trafem wypięła ta plastikowa zapinka i filtr wystawał prawie do połowy.

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 16 grudnia 2016, 14:31
przez peter85
Dokładnie, mi się kiedyś dziwnym trafem wypięła ta plastikowa zapinka i filtr wystawał prawie do połowy.


U mnie było to samo, więc sprawdź jak jest przymocowany filtr kabinowy.

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 17 grudnia 2016, 21:41
przez troj_93
Wieje z filtra i czy tam nie powinna byc jakas maskownica bądz obudowa tego filtra ?

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 03:02
przez bzykofm

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 16:38
przez troj_93
Ok czyli jedni mają drudzy nie... Ja nie mam i dlatego miedzy innymi tak wieje pod nogami. Zapytam w Aso jaki koszt :wink:

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 18 grudnia 2016, 17:27
przez bad
Chodzi o zapinkę filtra czyli tą podstawę, w którą jest wsuwany a nie maskownicę, która nie ma nic do wiania tylko estetyki...

Re: Zimne powietrze z pod nóg pasażera

PostNapisane: 19 grudnia 2016, 10:04
przez peter85
Ja nie mam i dlatego miedzy innymi tak wieje pod nogami.


Nie, nie dlatego wieje ja nie mam i u mnie nie wieje, wiało tylko wtedy jak filtr wypadł z zatrzasków mocujących, nie ma żadnej potrzeby kupować w ASO obudowy bo nie tu leży przyczyna.