Strona 1 z 1

Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 18 stycznia 2017, 23:39
przez mm3005
Witam serdecznie.
Posiadam Leona II 1P FR 2008 170 km - oznaczenie silnika BMN.
Od kilku dni borykam się z problemem nie działających spryskiwaczy z przodu i nie działające wycieraczki z tyłu (oraz spryskiwacza).
Czytałem gdzieś na forum, że to może być związane z modułem bordnetz.
Pompka do spryskiwacza została dzisiaj sprawdzana u mechanika i jest sprawna.
Orientuje się ktoś co można zrobić w tym wypadku?
Jaki mniej więcej użyć kabel do połączenia z tym samochodem? Szukałem na forum i nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.
Dzięki za wszelką pomoc.

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 18 stycznia 2017, 23:53
przez bzykofm
mm3005 napisał(a):nie działające wycieraczki z tyłu (oraz spryskiwacza).
Czytałem gdzieś na forum, że to może być związane z modułem bordnetz.

To może być też związane z niedomknięta klapą bagażnika.
A co do przodu, bezpiecznik sprawdzony?

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 19 stycznia 2017, 00:11
przez mm3005
Klapa domknięta na 100% (światło nie świeci się w bagażniku po zamknięciu klapy). Bezpieczniki sprawdzone.

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 19 stycznia 2017, 00:53
przez bzykofm
A po wciśnięciu dźwigni spryskiwacza słychać pompkę? Bo jeśli tak to może być zapchany przewód.

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 19 stycznia 2017, 09:33
przez mm3005
Nie słychać pompki :) I tak jak już wcześniej napisałem, pompka jest sprawna, sprawdzana była u mechanika :)

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 19 stycznia 2017, 11:19
przez bzykofm
Sprawdź przekaźnik nr jeden w skrzynce przekaźników.

http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=179272

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 14 lutego 2017, 15:50
przez mm3005
Po 2 dniach nie obecności spryskiwaczy z przodu i z tyłu (spryskiwaczy i tylnej wycieraczki) nagle zadziałało. Działało jeden dzień.
Dziś problem wrócił. Być może jest to spowodowane wilgotną aurą za oknem.
Nie wiem co zrobić z tym fantem.

-- 14 lutego 2017, 16:49 --

Witam.
Odkopię troszeczkę temat.
Otóż poczyniłem kroki w kierunku naprawy.
Wymieniłem dwa przekaźniki 395 we wnętrzu auta. Problem został rozwiązany na dobry tydzień. Niestety wszystko powróciło.
Została wymieniona pompka spryskiwacza (która po podpięciu do aku działała) - koszt nie duży, nowa pompka została. Wymieniłem po raz kolejny przekaźniki 395 (niestety brak rezultatu).
Zauważyłem również, że gniazdo zapalniczki również nie działa.

Próbowałem robić testy w VCDS. Wycieraczki z przodu działają (z tyłu niestety nie działa), pompka od spryskiwacza nie działa.

Poniżej błedy VCDS:
Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-23-H.lbl
Control Module Part Number: 3C0 937 049 AE HW: 3C0 937 049 AE
Component and/or Version: Bordnetz-SG H52 2002
Software Coding: F38A8F2F00041000431D0000000000000011FF07284000
Work Shop Code: WSC 04941 785 00200
Additional Info: 1P0955119B Wischer 190507 022 0601 1P0955559 REGENLICHTSENSORH04 0090
VCID: 6CD7AED64F4ADD226C-8038
2 Faults Found:

00156 - Control Circuit for Windshield Washer Pump
009 - Open or Short to Ground
Freeze Frame:
Fault Status: 01101001
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 205
Mileage: 214293 km
Time Indication: 0
Date: 2005.09.13
Time: 31:63:63

Freeze Frame:
ON
Voltage: 12.35 V
OFF
ON
OFF
OFF
OFF

02398 - Control Circuit for Rear Windshield Washer Pump
009 - Open or Short to Ground
Freeze Frame:
Fault Status: 01101001
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 205
Mileage: 214293 km
Time Indication: 0
Date: 2005.09.13
Time: 31:63:63

Freeze Frame:
ON
Voltage: 12.35 V
OFF
ON
OFF
OFF
OFF

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 16 lutego 2017, 14:03
przez Misiek
wskazywało by to uszkodzoną wiązkę, zaśniedziałe styki przy pompce i tylnej wycieraczce, albo uszkodzony sterownik bordnetz. Może być również zaśniedziała masa (na karoserii auta) Nie wiem czy zapalniczka ne ma osobnego bezpiecznika.

Re: Brak spryskiwaczy oraz nie działająca wycieraczka z tyłu

PostNapisane: 16 lutego 2017, 17:09
przez mm3005
Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki te w komorze silnika jak i te we wewnątrz auta - wszystkie są sprawne.
Rozbierałem też plastik przy tylnej klapie i nie widać przy wiązce żadnej zmiany.
Gdzie znajdę to masę na karoserii auta?