Strona 1 z 1

Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 11:28
przez czarny7575
Witam
W moim seacie altea zapiekły się tłoczki na przedniej osi do tego stopnia że jedno koło było bardzo gorące. Po rozebraniu okazało się że tłoczki mają już wżery więc zostały wymienione na nowe, komplet na przednią oś. Przy okazji wymieniony płyn hamulcowy. I od tego momentu zaczęły się problemy z pedałem hamulca i hamowaniem.Przed wymianą pedał hamulca reagował błyskawicznie a teraz jest miękki i trzeba dużo mocniej naciskać żeby zahamować. Na wyłączonym silniku pedał twardy jak skała a na włączonym po pod pompowaniu opada prawie do podłogi.Kilkukrotne odpowietrzanie tradycyjną metodą ,,deptania" nic nie pomaga. Zwykła wymiana tłoczków nie może powodować takiego pogorszenia hamowania.Co jeszcze może być przyczyną. Klocki i tarcze nie dawno wymieniane tył i przód, minimalne zużycie.

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 14:49
przez facet02
A co z pompa hamulcowa ?
Płyn nigdzie nie ubywa?

Mobilnie

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 16:05
przez czarny7575
Płyn nie znika wszędzie sucho. Po wymianie tłoczków i płynu padła by pompa? Jak sprawdzić czy od razu wymiana.

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 17:42
przez [gypsymh]
W blokach pomiarowych sterownika ABS znajdziesz wskazania czujnika ciśnienia jaki wytwarza pompa. W moim przypadku przy pierwszym naciśnieciu pedału hamulca czujnik pokazuje ok 78 bar. Im mocniej cisne tym ciśnienie większe. Tradycyjna metoda przy pompie ABS może być zawodna. W dodatku odpowietrzanie wykonuje się na odwrót. Czyli od koła najbliższego pompie. Uważam, że porządne odpowietrzenie powinno rozwiązać problem

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 17:52
przez facet02
[gypsymh] napisał(a):W blokach pomiarowych sterownika ABS znajdziesz wskazania czujnika ciśnienia jaki wytwarza pompa. W moim przypadku przy pierwszym naciśnieciu pedału hamulca czujnik pokazuje ok 78 bar. Im mocniej cisne tym ciśnienie większe. Tradycyjna metoda przy pompie ABS może być zawodna. W dodatku odpowietrzanie wykonuje się na odwrót. Czyli od koła najbliższego pompie. Uważam, że porządne odpowietrzenie powinno rozwiązać problem


spróbować warto , zanim zaczniesz więcej rozbierać , jedź do ogarniętego mechanika , lub sam odpowietrz jeśli masz pomocnika :wink:

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 19 marca 2017, 19:30
przez czarny7575
Czyli rozumiem że odpowietrzanie zaczynam od koła znajdującego się najbliżej pompy ABS czy pompy hamulcowej.W sobotę czyszczony był tłoczek koła prawy tył i od soboty mam sflaczały pedał hamulca,pogorszyło się na maxa.Wcześniej po wymianie tłoczków była delikatna różnica.Odpowietrzane było tylko to jedno koło czyli najdalsze od pompy. Jeżeli nie tradycyjne deptanie przy odpowietrzaniu to jak skutecznie odpowietrzyć układ hamulcowy. Czy pompę hamulcowa można zregenerować widziałem na aledrogo zestawy naprawcze czy tylko wymiana na nową ewentualnie używkę.Pompa ABS raczej zdrowa.

Re: Miękki pedał hamulca

PostNapisane: 20 marca 2017, 00:15
przez [gypsymh]
Prawidłowe odpowietrzanie pompy abs wykonuje się przy pomocy VCDS. Należy uruchomić odpowiednią procedurę. Tradycyjne deptanie tez powinno przynieść porządny efekt. Ale zaczynając od koła najbliższego pompie ABS. Aż do koła najdalszego. Prawdopodobnie mechanik podczas czyszczenia tłoczka i ponownego montażu zapowietrzył pompę ABS-u poprzez wciśnięcie do układu powietrza, stąd obecny stan hamulcy. Należy ponownie i prawidłowo odpowietrzyć cały układ. Wszystkie 4 cylinderki.
Co do pompy hamulcowej, jeśli przed ingerencja mechanika hamulec był, to musi być po skończonej pracy. Jakiś partacz wypuścił auto bez hamulca biorąc na siebie odpowiedzialność za Twoje życie