Strona 1 z 1

Wycieraczka tylna się zacina

PostNapisane: 22 marca 2017, 18:22
przez wojtekpon123
Witam mam taki problem z tylna wycieraczka na spryskiwaczu chodzi elegancko a jak ją włączę normalnie to chodzi jak na filmiku... nic nie słychać zeby się gdzieś zaczepiała miał ktoś taki problem ?

https://youtu.be/ned1v9Jj53U

Re: Wycieraczka tylna się zacina

PostNapisane: 22 marca 2017, 20:10
przez mecenasik
U mnie czasami też tak dziwnie się przycina, ale dosłownie na 2-3 sekundy, u Ciebie jakoś dłużej ta przycinka trwa. Na razie nie gmerałem przy tym żeby nie rozpierdzielić bardziej :oops:
P.S. Nie wiem czy jest jakiś związek, ale u mnie dzieje się tak tylko przez ok. 10 pierwszych załączeń tylnej wycieraczki od wystartowania samochodem, później działa normalnie, bez żadnego stopowania. Albo się dostaje jakiś syf i po paru ruchach wypada albo wycieraczka woli pracować w rozgrzanym samochodzie :D

Re: Wycieraczka tylna się zacina

PostNapisane: 22 marca 2017, 20:32
przez wojtekpon123
U mnie ciagle jest tak samo :| najlepsze jest to ze jak trzymam ma spryskiwaczu to chodzi elegancko a jak włączę normalnie albo przy włączonych wycieraczkach przednich wrzucę wsteczny to tez się zacina.... tez nie chce bardzo grzebać bo mi się wydaje ze to może coś z elektryka a nie jakaś mechaniczna usterka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Wycieraczka tylna się zacina

PostNapisane: 23 marca 2017, 07:41
przez -arti-
Ja mam podobnie ale tylko gdy temperatura powietrza jest sporo poniżej zera. Przycina się na chwilkę przy powrocie. Teraz jest OK.
I co ciekawe gdy zimą się auto rozgrzało to wszystko wracało do normy.
Według mojej oceny problem tkwi w przekaźniku tylnej wycieraczki /mały czarny pod kierownicą-prawy dolny/ lub też w samym mechaniźmie-silniku wycieraczki.

Może kiedyś go wyciągnę i rozbiorę sprawdzając czy z trybami jest wszystko OK.