Strona 1 z 1

Denerwujące stuki z przodu ... mechanik nie wyczuwa luzów.

PostNapisane: 29 kwietnia 2017, 13:01
przez PoVeR
Witam

Od jakiegoś czasu nie mogę zlokalizować pewnego stukania ale może zacznę od początku ...
Stuki dochodzą z przedniej lewej strony nadwozia, słychać je w momencie odpuszczania sprzęgła przy zmianie na drugi bieg ( częściej przy skręcie w prawo) . Jest to takie głuche stuknięcie ... .

Myślałem że się samo naprawi ale po jakiś dwóch miesiącach ten dziwny stuk występuje dodatkowo gdy zjeżdżam z podjazdu na asfalt ( różnica jakieś + 5cm na podjeździe ). Stuk głównie przy skręconych kołach.

Podejrzenia na początek padły na łączniki stabilizatora ale po wizycie u mechanika oraz na szarpakach wyszło, że wszystko jest sztywne jak należy.

Co o tym sądzicie?

Re: Denerwujące stuki z przodu ... mechanik nie wyczuwa luzó

PostNapisane: 3 maja 2017, 10:12
przez Misiek
poczytaj tu, wiem że temat o 1M, ale łożysko górnego amortyzatora jest też w 1P
viewtopic.php?f=42&t=14328
jeszcze to:
viewtopic.php?f=38&t=26211
viewtopic.php?f=38&t=27695
sprawdź czy dokręcona jes poduszka skrzyni biegów
Obrazek

Re: Denerwujące stuki z przodu ... mechanik nie wyczuwa luzó

PostNapisane: 3 maja 2017, 11:14
przez marcin7x5
Bywa też że stuki powoduje amortyzator.

Re: Denerwujące stuki z przodu ... mechanik nie wyczuwa luzó

PostNapisane: 3 maja 2017, 18:08
przez PoVeR
Wielkie dzięki za pomoc, tak przy okazji na ilu poduszkach "zawieszony" jest silnik i skrzynia w Leonie 1P?

Re: Denerwujące stuki z przodu ... mechanik nie wyczuwa luzó

PostNapisane: 3 maja 2017, 18:25
przez Misiek
chyba trzy, lewa, prawa i ta na dole od skrzyni do sanek