czesio_n napisał(a):myślałem że przed filtrem jest jeszcze parownik i nagrzewnica. ciekaw jestem czy dało by się wyjąc to przez kanały na nogi , wyjąc kanał na nogi ( jeśli to możliwe ) i wprowadzić jakąś cienką rurkę od odkurzacza.
Tak naprawdę to grawitacji nie oszukamy i tak mały przedmiot może być w każdym zakamarku. Może nawet wpadł gdzieś gdzie nawet najwyższy nie ma pojęcia.
A tak na przyszłośc to proponuję odpuść sobie wszelakie pianki-sranki i temu podobne preparaty. Nie nabijajmy kabzy producentom. Kanały wylotowe to jest najmniejszy problem przy czyszczeniu-odkażaniu klimatyzacji. Najważniejsza to jest chłodnica-parownik klimatyzacji.
Kup taki jak poniżej preparat /lub podobny/
http://allegro.pl/ecolab-incidin-liquid ... 02098.htmlI zaaplikuj go poprzez otwór widoczny po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego /po lewej stronie/ i poprzez wyjęcia czujnika temperatury znajdującego się bezpośrednio przy ,,parowniku,,. Jak zdejmiesz boczną osłonę tunelu środkowego od strony pasażera to go zobaczysz.
Ja używam do tej czynności dużej strzykawki z zamontowanym oryginalnym przewodem rozpylającym od właśnie takiego piankowego preparatu. Dwa razy w roku i nie ma żadnego problemu ze smrodkiem z klimatyzacji.
Pozdrawiam.