Strona 1 z 1

Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 16 maja 2017, 19:10
przez czesio_n
Witam. przy próbie czyszczenia kanałów wentylacji pianką , kawałek plastiku który był na końcu wężyka, zsunął się i wpadł mi do środkowej kratki nawiewu ( lewa środkowa) czy jest możliwość wyjęcia tego jakoś ? gdzie to coś może teraz leżeć w środku ?

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 16 maja 2017, 19:28
przez -arti-
czesio_n napisał(a):czy jest możliwość wyjęcia tego jakoś ?


Oczywiście - jak zdemontujesz radio oraz odkręcisz wtedy panel środkowy.

czesio_n napisał(a):gdzie to coś może teraz leżeć w środku ?


Pewnie w kanale dolotowym - jak zdejmiesz osłone z kratkami to zapewne znajdziesz.

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 16 maja 2017, 19:37
przez czesio_n
dzięki za odp. czy dużo jest roboty aby się do niego dostać ?

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 17 maja 2017, 06:50
przez -arti-
czesio_n napisał(a):dzięki za odp. czy dużo jest roboty aby się do niego dostać ?


Czy dużo? Raczej nie. Tylko cierpliwość i trochę obycia manualnego potrzeba.

Zobacz poniższy filmik i będzie wszystko jasne.

https://www.youtube.com/watch?v=nXRufx7T5Hk

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 17 maja 2017, 08:43
przez czesio_n
myślisz ze po wyjęciu radia i panelu środkowego bede miał dostęp aby wyjąc ten plastik ? jesli wpadł gdzies głęboko na dół?

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 17 maja 2017, 16:35
przez -arti-
czesio_n napisał(a):myślisz ze po wyjęciu radia i panelu środkowego bede miał dostęp aby wyjąc ten plastik ? jesli wpadł gdzies głęboko na dół?


Kanały powietrzne idą wszystkie w stronę wentylatora. Więc może po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego coś się znajdzie. A generalnie to się nie przejmuj. Jak nić nie widać i nic nie stuka-puka z nawiewów to jeździć.

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 17 maja 2017, 23:54
przez czesio_n
myślałem że przed filtrem jest jeszcze parownik i nagrzewnica. ciekaw jestem czy dało by się wyjąc to przez kanały na nogi , wyjąc kanał na nogi ( jeśli to możliwe ) i wprowadzić jakąś cienką rurkę od odkurzacza.

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 18 maja 2017, 06:59
przez -arti-
czesio_n napisał(a):myślałem że przed filtrem jest jeszcze parownik i nagrzewnica. ciekaw jestem czy dało by się wyjąc to przez kanały na nogi , wyjąc kanał na nogi ( jeśli to możliwe ) i wprowadzić jakąś cienką rurkę od odkurzacza.


Tak naprawdę to grawitacji nie oszukamy i tak mały przedmiot może być w każdym zakamarku. Może nawet wpadł gdzieś gdzie nawet najwyższy nie ma pojęcia.

A tak na przyszłośc to proponuję odpuść sobie wszelakie pianki-sranki i temu podobne preparaty. Nie nabijajmy kabzy producentom. Kanały wylotowe to jest najmniejszy problem przy czyszczeniu-odkażaniu klimatyzacji. Najważniejsza to jest chłodnica-parownik klimatyzacji.

Kup taki jak poniżej preparat /lub podobny/

http://allegro.pl/ecolab-incidin-liquid ... 02098.html

I zaaplikuj go poprzez otwór widoczny po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego /po lewej stronie/ i poprzez wyjęcia czujnika temperatury znajdującego się bezpośrednio przy ,,parowniku,,. Jak zdejmiesz boczną osłonę tunelu środkowego od strony pasażera to go zobaczysz.

Ja używam do tej czynności dużej strzykawki z zamontowanym oryginalnym przewodem rozpylającym od właśnie takiego piankowego preparatu. Dwa razy w roku i nie ma żadnego problemu ze smrodkiem z klimatyzacji.

Pozdrawiam.

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 18 maja 2017, 10:52
przez czesio_n
Może przyda mi się ten środek. Ponieważ nieproszony gość zamieszkał w moim samochodzie ( szczur ) :D dokładnie to pod plastikiem w podszybiu. w tym też miejscu zakończył swój żywot . ale nadal pozostał tam nieprzyjemny zapach po nim. i jako ze jest tam kratka wlotu powietrza do samochodu ( wentylacji) nieprzyjemny zapach unosi sie tez w samochodzie. najgorzej jest jak zapalam samochód po dłuższym postoju. może ten środek pomoże zdezynfekować i usunąć zapach po nim , w tym miejscu co sobie leżał.

Re: Środkowa kratka nawiewu

PostNapisane: 18 maja 2017, 12:25
przez -arti-
czesio_n napisał(a):Może przyda mi się ten środek. Ponieważ nieproszony gość zamieszkał w moim samochodzie ( szczur ) :D dokładnie to pod plastikiem w podszybiu. w tym też miejscu zakończył swój żywot . ale nadal pozostał tam nieprzyjemny zapach po nim. i jako ze jest tam kratka wlotu powietrza do samochodu ( wentylacji) nieprzyjemny zapach unosi sie tez w samochodzie. najgorzej jest jak zapalam samochód po dłuższym postoju. może ten środek pomoże zdezynfekować i usunąć zapach po nim , w tym miejscu co sobie leżał.


Zdejmij gumową uszczelke pomiędzy grodzią a tym plastikiem. Lekko ją można podważać do góry. Powinna wejść dość mała dłoń. :-D
Zaaplikuj - pomoże a resztę tak jak pisałem wyżej.