Strona 1 z 1

Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 4 marca 2008, 08:55
przez tomzi
Witam
Dzisiaj zdjąłem osłonę dolną silnika aby oblukać kontrolnie silnik i zobaczyłem że na połączeniu silnik-skrzynia na samym dole wiszą krople oleju
Czy ktoś powie mi co jest tego powodem podejrzewam że simering na wale jest do wymiany ale nie jestem pewien
Zastanawia mnie czy jest to groźna usterka czy można z tym narazie jeździć i kontrolować stan oleju systematycznie
Dziękuje za pomoc :piwko:

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 4 marca 2008, 10:37
przez Adamek
Na 99% to uszczelniacz wału korbowego. Kapać może, ale lepiej to naprawić...

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 11 września 2008, 19:11
przez kruszyna
sorki,ze odgrzebuje,ale tomzi zrobiles cos z tym ?? bylo tak jak Adamek pisze czy sprawdzil sie inny scenariusz ? bo zaobserwowalem to samo ;/

Ewentualnie moze ktos mial podobny problem i rozwiazal go jakos ?

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 12 września 2008, 08:17
przez Marcin_TDI
tam nie ma co się innego schrzanić. uszczelniacz trzeba wymienić i tyle... u mnie widzę że to samo...

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 13 września 2008, 00:42
przez kruszyna
No dzis wlasnie zrzucilem miske i jest jak bym walnieta oslona uszczelniacza ;/
Takze jeszcze sie zastanawiam czy robic to czy poczekac az sie sprzeglo posypie...chociaz zostawianie sladow potwornie mnie wkur... !!

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 14 września 2008, 10:12
przez tomzi
kruszyna,
u mnie było tak że padło mi sprzęgło i po zdjęciu okazało się że uszczelniacz jest ok
w środu po demontażu sprzęgła było sucho ani śladu wycieku
Podejrzewam że muszę uszczelnić miskę olejową z jednej strony widziałem wyraźne pocenie olej spływał na łączenie skrzynia silnik

Re: Wyciek oleju na połączeniu silnik-skrzynia

PostNapisane: 15 września 2008, 17:35
przez kruszyna
No ja dzis zakupilem uszczelniacz i jutro auto idzie do mechanika,zobaczymy !! Mam nadzieje,ze nie bedzie tak jak u Ciebie i wymiana jego da skutek pozytywny i wkoncu nie bede zostawial sladow ;/ Od dolu patrzac oslona jest wyraznie peknieta wiec mysle,ze przez to ucieka olej. Miske wymienilem juz,bo stara mialem klejona. Po pierwszej wymianie cieklo,potem sciagnelismy raz jeszcze i nadal cieknie...
Dzis bedac w sklepie po uszczelniacz byl tam tez jakis mechanik i mowil,ze kiedys mial taki przypadek,ze cieklo z czujnika obrotu walu,z oringa na nim. Sciekalo i kapalo wlasnie na laczeniu silnika ze skrzynia. Tylko tak jak pisze,opinia uslyszana,nie sprawdzona ;)

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 ]
uszczelniacz wymieniony, wycieki ustaly i wszyscy sa bardzo szczesliwi :jupi: ;)