Strona 1 z 13
Wycieraczki

Napisane:
22 grudnia 2004, 22:57
przez luki
moze ktoś z was polecic jakies dobre poiora wycieraczek, w dobrej cenie(wykluczam Boscha)
Re: Wycieraczki

Napisane:
22 grudnia 2004, 23:48
przez PiotrekS
ja stosuje te z aso i jestem zadowolony, na grafitowych boschach sie kiedys zawiodlem, mozesz tez kupic same gumki w aso, wtedy koszt o ile sie nie myle ok 30-40 zl trzeba sie wtedy pobawic ze zmiana, cale piora to ok 90 zl
Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 08:12
przez oczkolek
Podejrzewam, że mnie też czeka niedługo wymiana wycieraczek.
Napiszcie więc jakie macie zastrzeżenia do Boscha, bo wydawało mi się że nie są takie złe.
Kiedyś kupiłem jakieś OEM w salonie Daewoo i wyrzuciłem je po tygodniu. Następne były Bosch'e i nie było tak źle.
Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 08:15
przez mm.max
Na lato używam Valeo Silencio XTRM no ale cena jest

ale warta swoich pieniędzy
Na zimę kupiłem wycieraczki MOT-GUM - troszeczkę za długie (trzeba dobrać sobie bo sprzedają na sztuki) ale cena 25 zł za komplet daje do myslenia

.
Wycierają nie gorzej od Boscha

Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 08:50
przez PiotrekS
moje grafitowe boschki po jakichs dwoch miechach zaczely robic takie smugi na szybach ze nie wiedzialem co jest grane, zmienialem plyn, czyscilem szybe, kupilem nowe i mniej wiecej po tym samym okresie powtorka z rozrywki, wiec nigdy juz ich nie kupie, moze teraz ich produkty sa ok ale jak sie czlowiek kiedys przejechal do dmucha na zimne

Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 09:04
przez Tonny S
Ja tam kupuje w ASO bo nie są drogie i działają jak sie patrzy.
Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 09:09
przez ali
Przemas ma jakieś fajne wycieraczki. Jeszcze do tego fajnie wyglądają. Może coś napisze.
BTW a z tyłu ma od skody

Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 09:22
przez domagarow
a ja z kolei uzywam Bosch Twin i jestem bardzo zadowolony. w porownaniu z seryjnymi wycieraczkami sa o niebo lepsze

Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 16:53
przez MW
Ja wymieniam same gumki które kupuję w ASO 50 zł komplet
Re: Wycieraczki

Napisane:
23 grudnia 2004, 20:39
przez cupra 2
Ja co sezon kupuję w sklepie jakieś zwykłe (firmy nie znam), które są porządnie zrobione (sezoncały są ok.) i za cenę 20zł. Wycieraczki to podstawa. Miałem kiedyś Boscha i po krótkim czasie guma zbierająca się wytargała od reszty.
Re: Wycieraczki

Napisane:
7 stycznia 2005, 10:36
przez leo
Bosch to tragedia, szybko sie koncza. Teraz mam normalne Valeo (bo byly tansze niz w ASO), ale na dniach zmieniam na Valeo Silencio XTRM.
Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 09:31
przez olin
leo a po ile kupujesz te wycieraczki, mnie bardziej interesuja valeo silencio i znalazlem na allegro za 89zl (komplet na przod)

Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 09:39
przez Barth
olin napisał(a):leo a po ile kupujesz te wycieraczki, mnie bardziej interesuja valeo silencio i znalazlem na allegro za 89zl (komplet na przod)

Sorki a le te Silencio o to sa te wycieraczki nowej generacji

? Bo jakos nie w temacie jestem a tez wymienic by sie przydalo
Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 09:56
przez olin
Barth w sumie dlatego Valeo bo dobrze mowia i pisza o tej firmie w przeciwienstwie do boscha Jesli chodzi o najnowsza generacje to beda valeo silencio XTRM wygladaja jak kawalek gumy na patyku moze nie robia wrazenie wizualnie ale mam takie w firmie na scenicu nowym i scieraja gownienka naprawde dobrze

za naprawde "dobra" cene ok 130 za przod, i jakos bardziej podobaja mi sie klasyczne a wiec silencio, dodatkowo przy jednych i drugich masz fajny patent - wskaznik zuzycia ktory zmiena kolor podczas czasu eksploatacji, wiecej info pod :
http://www.valeo.pl/index.php?id=37&PHP ... b2d92b8209
Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 10:02
przez mm.max
W moim leonku używam (używałem) XTRM

fajne wycieraczki super się zachowują ścierają idealnie i mają tą zaletę że przy duzych prędkościach nie osłabia się ich skutecznośc, ponadto są bardzo ciche (podczas wycierania) oraz obniża się szum powietrza
Jednak wycieraczka ta jest wg mnie za delikatna na obecną porę roku (lód, przymrozki - o ile będą

) wiec schowałem je do bagażnika i w ich zastępstwie kupiłem MOT-GUM za 24 zł komplet.
XTRM polecam do waszych leoników ale mogą nie wytrzymać walki z zimą która prędzej czy później nadejdzie

Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 11:30
przez przemas
ali napisał(a):Przemas ma jakieś fajne wycieraczki. Jeszcze do tego fajnie wyglądają. Może coś napisze.
BTW a z tyłu ma od skody

to prawda
Ali :-D
tak jak
mm.max mam silencio xtrm i jestem cholernir zadowolony bo w stosunku do seryjnych to niebo a ziemia i wygląd jest bardziej lanserski

Bosch Aerotwin nie pasują do leona bo mają zupełnie inne mocowanie na które się nasadza wycieraczke.Jezdze cały czas na silencio ale to fakt,ze na zimę się nie nadają poniewaz są za miękkie.Wycieraczki te muszą idealnie przylegać dlatego w zimie nie radzą sobie z lodem i sniegiem.valeo wprowadziło nowy typ wycieraczke na zime nazywają się
silencio winterbalde
http://www.valeo.pl/index.php?id=212
a co do wskaznika sygnalizującego zużycie to jest on raz czarny raz żółty więc nie jestem w stanie stwierdzić czy sa zużyte czy nie

...
Re: Wycieraczki

Napisane:
10 stycznia 2005, 11:42
przez oczkolek
przemas napisał(a):ali napisał(a):Przemas ma jakieś fajne wycieraczki. Jeszcze do tego fajnie wyglądają. Może coś napisze.
BTW a z tyłu ma od skody

http://www.valeo.pl/index.php?id=212 ...
Właśnie chciałem to przed chwilą podwiesić.
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 15:08
przez bacardi
przemas, a jak się spisuje ta tylna od skody ? Tak myśle aby też założyć, bo fajnie to wygląda, ale zastanawiam się czy dobrze zbiera (wydaje mi się że jest nieco krótsza ?) i ile jest roboty z dostosowaniem jej do leoncia ? ogladałem te francuskie strony z opisem, ale jakoś poza rysunkami niewiele z nich rozumiałem

Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 16:00
przez Tonny S
bacardi, ta wycieraczka od Skody Fabii musi byc od wersji kombii.
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 16:23
przez bacardi
Tonny S napisał(a):bacardi, ta wycieraczka od Skody Fabii musi byc od wersji kombii.
Wielkie dzięki, że to napisałeś, bo miałem zamiar kupić teraz od HB z założeniem że jak będę miał czas to poszukam jak to przerobić

Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 20:30
przez przemas
Dokladnie tak jak napisal tonny musi byc od Fabii Kombi.Wazne by plastik nachodzaczy na bolec byl od skody hatchback lub sedan bo inaczej nie bedzie dzialal sprzskiwacz.
pozdro i powodzenia
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 20:35
przez Obi
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 21:18
przez bacardi
Obi, jak już gdzieś dzisiaj pisałem odnosnie
www.leon-concept.com, to fajnie by było jakby się znalazł ktoś do przetłumaczenia z fr i można by zrobić taka polską wersję, bo informacji tam jest naprawde sporo, ale bez jezyka to człowiek dużo traci...
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 21:25
przez Tonny S
bacardi, a znasz kogos takiego

ze zdjecia idzie tez duzo wywnioskowac przynajmniej wiekszosc z nas nie miala problemu - bedzie problem jest forumzawsze pomozemy.
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:25
przez bacardi
Tonny S, oj, jak bym znał to bym się no forum nie dopytywał - a dla mnie fr to zupełnie czarna magia, no może poza "voule vou couche avec moi"
Co do zdjęć to racja, że często duzo można z nich wywnioskować, ale jak na tak spory klub, gdzie wiele osób już przechodziło powyzsze problemy, to może udałoby się kiedyś to sklecić w jakieś własne klubowe porady w formie zjadliwej dla wszystkich?
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:30
przez Barth
bacardi, pomysl doskonały teraz jeszcze tylko wykonawców potrzeba nam
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:37
przez bacardi
barth, ja niestety jeszcze nie mam większych przeróbek za sobą, ale jak będę coś robił na wiosnę, to mogę od razu trzasnąć fotki i zrobić felieton... Póki co mogę co najwyżej opisać jak kleiłem rozstrzelone L E O N

Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:41
przez Barth
a moze to w htmlu zrobic tak jak maja to na stronie francuzi

Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:45
przez bacardi
barth, a no właśnie cały czas miałem coś takiego na myśli

O ile sam za dużo nie jestem w stanie obecnie opisać, to za to mogę się zobowiązać to stowrzenia jednolitych htmli, jeśli ktoś będzie w stanie zrobić odpowiednie opisy...
Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:48
przez Barth
jesli chodzi o szkielet stronki to moge go tobie podeslac w odpowiedniej kolorystyce jest i idealnie laczy sie z forum

! Tylko teraz znalezc kogos kto opisy ladne zrobi

Re: Wycieraczki

Napisane:
11 stycznia 2005, 22:57
przez bacardi
no to nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne zgłoszenia :] Jak coś to myślę że pomysł możemy jeszcze na gg obgadać...
Re: Wycieraczki

Napisane:
12 stycznia 2005, 08:11
przez Tonny S
To co sam osobiście przerabiałem moge opisać.
Re: Wycieraczki

Napisane:
12 stycznia 2005, 09:42
przez bacardi
no to już mamy jakiś punkt wyjściowy

Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 12:00
przez leo
Panowie, ktos mnie pytal ile dalem za wycieraczki XTRM wiec juz pisze:
trzeba kupic dwie osobne, poniewaz te kotre sa w jednym komplecie (570 mm i 475 mm) nie beda pasowaly ze wzgledu na nowszy typ mocowania do ramienia - te kosztuja ok 86 zl za komplet. Niestety w detalu jest drozej, ale co tam. Dobralem lewa od A6 (570 mm) i prawa od Focusa (475 mm) bo te juz maja normalne , tradycyjne mocowanka. Cena? Dalem ok 130 zl za obie.
Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 12:46
przez PiotrekS
uuu to ja za te w aso place ok 90 zl brutto za obie
Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 13:09
przez Tonny S
I znowu jakas rozbieżność cenowa w ASo ja płaciłem 60 zł z wymianą

Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 13:26
przez PiotrekS
Tonny S, ty to masz wszedzie rabaty

u nas w tej cenie to same gumki tyle kosztuja, piore ponizej 100 zl
Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 13:57
przez ali
PiotrekS, to nieźle przepłaczasz bo u nas gumki kosztują kilka złotych

Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 13:59
przez PiotrekS
najdrozsza jest pewnie Warszawa, pozniej Poznan?
Re: Wycieraczki

Napisane:
14 stycznia 2005, 17:49
przez ali
PiotrekS, ty chyba nie zrozumiałeś mojego żartu, ale na pewno zrozumiałaby go Monika

hehe

Re: Wycieraczki

Napisane:
15 stycznia 2005, 00:01
przez leo
Dla zainteresowanych podam oznaczenia pior XTRM: UM651 (530mm) i UM602 (475 mmm)
Re: Wycieraczki

Napisane:
15 stycznia 2005, 00:08
przez PiotrekS
ali, glodomorze, przyznaje ze nie zakumalem z poczatku
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 14:47
przez bacardi
Moja tylna wycieraczka zaczyna odmawiać współpracy i w związku z tym zaczynam zastanawiać się nad alternatywą... Ze względu na wygląd, bardzo podoba mi się opcja z wycieraczką od fabi, tylko czy mogłby ktoś napisać jak ona się spisuje ? Bo jesli ma gorzej zbierać, to już wolę pozostać przy ori...
Na allegro znalazłem ostatnio też coś takiego:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41929626
Czy ktoś z was przerabiał może temat i może coś doradzić ?
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:07
przez Barth
bacardi, wg mnie powinna zbierac tak samo , roznica tkwi tylko w budowie ramienia tzn w fabii jest plastikowe a u nas metalowe . Pamietaj tylko ze musisz kupic wycieraczke od kombii wersjii Fabii
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:16
przez bacardi
barth, no juz gdzies pare postow wyzej ktos mnie uswiadamial ze powinna byc od wersji kombi a zaslepka od hb lub sedana :]
Wciaz tylko boje sie jak to bedzie zbierac. Obecna wycieraczka o ile nie ma mocenej ulewy, to potrafi mi perfidnie piszczec/zrywac co mnie zaczyna doprowadzac do szalu... i obawiam sie ze to nei tylko kwestia samego piora, ale moze ramienia (sprezyny) ?
btw czy ktos sie moze orientuje ile kosztuje taka wycieraczka od fabi ?
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:18
przez Barth
bacardi napisał(a):barth ...... Obecna wycieraczka o ile nie ma mocenej ulewy, to potrafi mi perfidnie piszczec/zrywac co mnie ......?
,
Chyba wiekszosc wlascicieli leonow ma ten sam problem , u mnie dokladnie takie samo zjawisko wystepuje
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:26
przez bacardi
barth, tego sie obawialem...
W takim razie widze ze jednak bede szukal jakiegos rozwiazania alternatywnego dla ori wycieraczki, byc moze wlasnie od skody bylaby tu dobrym rozwiazaniem problemu ? a moze taki bosh jak z allegro ? Nie pozwole na taka niedorowbke w moim leoniku
Czy ktos probowal juz rozwiazac ten problem ?
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:26
przez Dano
Jak sprawdzałem latem w salonie Skody to cała kpl. kosztowała chyba 80 zł.( ramie + pióro)
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 15:28
przez bacardi
daniel tdi, ooo, to jest dobra cena :]
teraz tylo jeszcze jak to dziala w praktyce ?
przemas Ty chyba masz właśnie wycieraczke od skody, moglbys napisac jak sie spisuje ?
Re: Wycieraczki

Napisane:
13 lutego 2005, 22:15
przez gajdar
To ja jeszcze dodam od siebie w kwestii wycieraczek
Moje tak juz piszczaly i w zasadzie nie wycieraly szybki ze stwierdzilem ze juz czas zapodac nowe jakies piorka.Szkoda mi na zime jakis drogich(stwierdzilem ze zafunduje sobie na wiosne) wiec bedac w Makro znalazlem same gumy do nawleczenia.Po zalozeniu bylem w ciezkim szoku ,wycieraja idealnie sa nieslyszalne,po prostu koparka mi opadla.Wiem ze pewnie valeo silence beda pewnie lepsze ,ale poki co mam porownanie do nowek jakie mialem w Ibizie i zachowuje sie tam samo

.
Bedzie teraz troszke reklamy ,ale moze sobie ktos sprobuje - wycieraczki marki CarCommerce grafitowe a cena .....7.9 zł za komplet
Zadna to kasa niech ktos kupi i tez sprobuje i powie czy ja jakis dziwny jestem

czy faktycznie warto
