Strona 1 z 1

[1M] Coś zaczęło głośno wyć

PostNapisane: 24 sierpnia 2008, 10:24
przez untaztood
W momencie jak samochód jedzie "własną siłą", tzn. jest na biegu, ale nie wciskam ani sprzęgła, ani gazu coś zaczyna bardzo głośno wyć - im mniejsza ilość obrotów, tym dźwięk jest coraz cichszy.
Jak wcisnę lekko gaz, lub sprzęgło - robi się cisza. Jak przyśpieszam mocniej to też słychać głośniejszy dźwięk.
Silnik to ASV.
Samochód nie drży, przyśpiesza równo.
Kilka dni temu jednak miałem dziwny efekt, jakby "metalowy pręt dostał się w wiatrak", tzn. bardzo dziwne i głośne stukanie (na 4 i 5 biegu). Powtórzyło się to 2 - 3 razy i była cisza. W tym momencie czułem na lewarku od biegów to "stukanie".
Dzisiaj zaczęło wyć. Co to może być?

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2008 ]
Jednak poszła skrzynia biegów... Diagnoza wstępna - GŁÓWNA PRZEKŁADNIA. Nie opłaca się robić, lepiej wymienić. Da radę do ASV wstawić skrzynię np. 6 biegową? Gdzie szukać, żeby się nie naciąć na złom?

Re: [1M] Coś zaczęło głośno wyć

PostNapisane: 25 sierpnia 2008, 09:07
przez Marcin_TDI
pytaj Jaro4444 - on skrzynie wymienił na 6tke ale to jest sporo zabawy z tym...

Re: [1M] Coś zaczęło głośno wyć

PostNapisane: 25 sierpnia 2008, 09:09
przez Sammael
A ja tylko delikatnie napomknę, że mogę sprzedać skrzynie EGS z ASV właśnie :-)
imho ASV seryjny/po programie jest za słaby do skrzyni 6tki.

Re: [1M] Coś zaczęło głośno wyć

PostNapisane: 25 sierpnia 2008, 09:10
przez Marcin_TDI
untaztood, no to masz już pewną skrzynię, nic tylko negocjować i brać.

Re: [1M] Coś zaczęło głośno wyć

PostNapisane: 25 sierpnia 2008, 10:41
przez untaztood
Sammael, Poszlo na PRIV :)